جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

حمل و نقل دریایی
حمل و نقل دریایی

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  8 نکته راهبردی جهت کاهش هزینه های حمل و نقل {راهنمای 2021}

  image_pdfimage_print

  در این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس به 8 راهکار کاربردی برای کاهش هزینه های حمل و نقل مرسوله اشاره خواهیم کرد.

  اگر مجبور به حمل و نقل کالا باشید، حتما تاکنون متوجه هزینه های گزاف این بخش برای شرکت خود شده اید.

  با توجه به راهکارهایی اعم از انتخاب بهترین شیوه حمل و نقل، افزایش اطلاعات خود در زمینه انتقال بار در زنجیره تدارکات و مواردی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، می توانید هزینه های این بخش را کاهش دهید.

  بیشتر بخوانید: 5 فاکتور برای تشخیص نماینده سورسینگ قابل اعتماد در چین

  حمل و نقل

  8 نکته راهبردی

  در ادامه به این 8 نکته راهبردی اشاره خواهیم کرد.

  1. در ارسال مرسوله عجله نکنید

  چه در حوزه حمل و نقل بین المللی و چه در حوزه حمل و نقل داخلی مشغول به کار باشید، حتما باید تحقیقات لازم را انجام داده و بهترین مورد را انتخاب کنید. باید بهترین و به صرفه ترین شیوه ارسال بار را شناسایی کنید.

  بهتر است که این سئوال را از خود بپرسید: در حال حاضر چه روندی در بازار حمل و نقل حکم فرما است؟ چرا باید از وضعیت فعلی بازار مطلع باشید؟

  حتما باید مطمئن شوید که تامین کننده لوژستیکی محصولات از اخبار فعلی و آتی بازار اطلاع دارد؛ از جمله افزایش نرخ کلی {GRI} یا تغییراتی که به طور غیرمنتظره به وقوع خواهند پیوست.

  به طور مثال، میزان حمل و نقل مرسوله در بعضی از مواقع سال، مانند پیش از شروع سال نو چینی، به اوج خود می رسد.

  در این دوران تمام متصدیان حمل و نقل با حداکثر ظرفیت خود فعالیت می کنند چرا که بیشتر واردکنندگان تلاش می کنند تا پیش از شروع تعطیلات طولانی در این کشور، کالاهای خود را وارد کنند.

  بنابراین، نتیجه می گیریم که باید از وقایع ایجاد شده در بازار آگاه باشید؛ از مدیریت و کنترل میزان تولید محصولات پیش از شروع اوج تقاضا غافل نشوید و زمانی اقدام به ارسال بار کنید که هزینه ها پایین هستند. به این صورت، مبلغ قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: با این 9 استراتژی هزینه های حمل و نقل دریایی را کاهش دهید!

  تعجیل در حمل و نقل کالا

  2. افزایش میزان بار

  هر چقدر که تعداد بیشتری جعبه یا محصول در کانتینر قرار دهید، مبلغ کمتری پرداخت خواهید کرد. متصدیان حمل و نقل دریایی به ازای انتقال یک کانتینر از نقطه الف به نقطه ب هزینه دریافت می کنند.

  از آن جایی که شما به ازای هر کانتینر هزینه پرداخت می کنید، بهتر است که از تمام ظرفیت آن استفاده کنید. تفاوت میان هزینه های دو کانتینر 20 و 40 فوتی یا 40HQ زیاد نیست.

  اگر به جای استفاده از کانتینر 20 فوتی از یک کانتینر 40HQ استفاده کنید، قدم بزرگی در صرفه جویی در هزینه های ارسال بار برداشته اید؛ چرا که با پرداخت اندکی مبلغ بیشتر می توانید دو برابر محصول در کانتینر قرار دهید.

  بیشتر از کانتینرهای 20، 40 و 40HQ و 45HQ در صنعت حمل و نقل کالا استفاده می شود. در قسمت زیر به متر مکعب حجم حمل و نقل بار {CBM} در هر کدام از کانتینرها اشاره کرده ایم.

  کانتینر 20 فوتی: 27 CBM

  کانتینر 40 فوتی: 57 CBM

  کانتینر 40HQ: 67 CBM

  کانتینر 45HQ: 78 CBM

  بیشتر بخوانید: 8 راهبرد که قبل از وارد کردن کالا از چین باید بدانید

  3. شیوه “تحویل کالا در عرشه کشتی” را برای خرید انتخاب کنید

  زمانی که کالایی را به شیوه “تحویل بر روی عرشه در کشور مبدا” {FOB} خریداری می کنید، امکان مدیریت هزینه های ارسال فراهم می شود. علاوه بر این، می توانید نرخ های بهتر را برای ارسال انتخاب کنید.

  اگر شیوه CIF را انتخاب کنید، هزینه، بیمه  کرایه حمل و نقل تا مقصد بر عهده فروشنده می باشد. چنانچه فروشنده مسئولیت پرداخت هزینه ارسال مرسوله را بر عهده داشته باشد، مسلما این هزینه را به قیمت اصلی کالا اضافه خواهد کرد.

  از این رو، بهتر است که کالا را به شیوه FOB خریداری کنید.

  بیشتر بخوانید: فورواردر حمل و نقل 2020؛ هر چیزی که لازم است درباره فورواردر بدانید

  شیوه FOB در حمل و نقل

  4. انتخاب شیوه مناسب حمل و نقل

  اگر لازم شود، می توانید از گزینه ترکیبی برای ارسال مرسوله استفاده کنید. ثابت شده است که حمل و نقل ترکیبی دریایی، هوایی و زمینی نه تنها در زمان صرفه جویی می کند، بلکه منجر به کاهش هزینه های ارسال نیز می شود.

  ممکن است حمل و نقل های بین المللی بسیار پیچیده شده یا این که تنها لازم باشد که مرسوله از نقطه الف به نقطه ب ارسال شود. از همین رو، باید شیوه ای را برای حمل و نقل کالا انتخاب کنید که هزینه پرداختی و زمان ارسال را کاهش دهد.

  از جمله شایع ترین شیوه های ارسال مرسوله می توان به شیوه هوایی، دریایی، هوایی و زمینی و دریایی و ریلی اشاره کرد.

  توصیه می شود که درباره هر کدام از این شیوه ها با همکار لوژستیکی خود مشورت کنید تا با پرداخت کم ترین هزینه، موفق به حمل و نقل بار شوید.

  متخصصین ما در گروه تجاری ققنوس با تجربه سال ها فعالیت در این حوزه می توانند در این زمینه شما را یاری کرده و بهترین و به صرفه ترین شیوه حمل و نقل را انتخاب کنند.

  بیشتر بخوانید: چگونه یک واسطه گر موفق در حوزه حمل و نقل باشیم؟ {راهنمای کامل}

  5. تلفیق مرسوله در هنگام حمل و نقل

  یکی دیگر از راهکارهای مفید برای صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل، تلفیق مرسوله می باشد.

  اگر از هر فروشنده تنها چندین عدد کالا خریداری کرده اید و هر کدام از این سفارش ها به اندازه ای نیست که تمام ظرفیت کانتینر را تکمیل کند، در این شرایط اهمیت “تلفیق کردن مرسوله” پر رنگ خواهد شد.

  ارائه کننده لوژستیکی که با وی همکاری می کنید در تمام بنادر مبدا می تواند کالاهای خریداری شده را با کالاهای دیگر خریداران در یک کانتینر قرار دهد تا تمام ظرفیت کانتینر تکمیل شود.

  با انجام این کار، دیگر نیازی به ارسال مرسوله به شیوه LCL {در مورد 6 به بالا بودن هزینه ارسال کالا به شیوه LCL اشاره کرده ایم} نخواهد بود.

  گاهی اوقات، توصیه می شود که از یکی از فروشندگان درخواست کرده تا کالاهای خریداری شده را به موقعیتی ارسال کند که بیشتر حجم کالاها در آن جا قرار دارد؛ سپس می توانید تمام کالاها را با هم تلفیق کنید.

  با وجود این که با این کار مجبور به پرداخت هزینه های اضافه بابت ارسال کالاها با کامیون هستید، اما در عوض مقدار قابل توجهی در هزینه های حمل و نقل دریایی صرفه جویی خواهید کرد زیرا دیگر نیازی به ارسال مرسوله به شیوه LCL نخواهد بود.

  فورواردر حمل و نقل در این زمینه می تواند شما را راهنمایی کند. متخصصین ما در گروه تجاری ققنوس می توانند این وظیفه را بر عهده گرفته و بهترین موقعیت برای تلفیق کالاها را انتخاب کنند.

  بیشتر بخوانید: کانتینر باری ؛ راهنمای کامل انواع کانتینر حمل بار ( 2021)

  6. ارسال مرسوله به شیوه FCL و خودداری از ارسال به شیوه LCL

  گاهی اوقات هیچ راهی برای خودداری از ارسال مرسوله به شیوه LCL وجود ندارد. معمولا در شرایطی مرسوله به این شیوه ارسال می شود که میزان کالاهای موجود برای تکمیل ظرفیت کانتینر کافی نباشد.

  در ارسال به شیوه LCL باید کالاهای خود را در کنار مرسوله های دیگر وارد کنندگان قرار دهید؛ از این رو، هزینه های افزوده در این شیوه بیشتر خواهد شد زیرا کانتینر باید به ایستگاه حمل و نقل {CFS} ارسال شده تا مرسوله ها تفکیک شوند.

  حتما در این زمینه با همکار لوژستیکی خود مشورت کنید. با توجه به حجم مرسوله ارسالی، برای کاهش هزینه های ارسال مرسوله به صورت دریایی باید یکی از دو شیوه LCL یا FCL را انتخاب کرد.

  بیشتر بخوانید: هر چیزی که لازم است درباره FCL و LCL بدانید {راهنمای جامع 2021}

  7. فعالیت با همکار لجستیکی قابل اعتماد در هنگام حمل و نقل کالا

  آیا همکار لوژستیکی فعلی تان که با او همکاری می کنید، برای انتقال مرسوله ها با بهترین قیمت ممکن با شرکت های کامیونی، حمل و نقل هوایی و خطوط دریایی مذاکره می کند؟

  آیا او در این زمینه چندین قرارداد امضا کرده است؟ اگر وی با بیش از یک متصدی در زمینه ارسال کالا در ارتباط باشد، در بیشتر موارد می توانید مرسوله را با بهترین هزینه های ممکن به مقصد ارسال کنید.

  یکی دیگر از مزایای همکاری با چندین متصدی حمل و نقل، پیدا کردن بهترین گزینه جایگزین برای ارسال مرسوله می باشد.

  بیشتر بخوانید: حمل دریایی از چین: صفر تا صد حمل و نقل دریایی محموله از چین (راهنمای کامل 2020)

  فعالیت با همکار لوژستیکی قابل اعتماد

  8. فعالیت با همکاران لجستیکی که باعث ایجاد شفافیت در زنجیره انتقال کالا شوند

  هدف از ایجاد شفافیت در زنجیره انتقال کالا، افزایش کارایی و کاهش زمان ارسال می باشد.

   اگر در تمام مراحل حمل و نقل، از نقطه ای که کالا در دست سازنده است تا زمانی که به دست مشتری می رسد، شفافیت وجود داشته باشد، خیلی سریع تر می توانید نسبت به مشکلات به وجود آمده واکنش نشان دهید.

  از این رو، در آینده در سرمایه و زمان صرفه جویی خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: تجهیزات حمل و نقل دریایی: معرفی تجهیزات و ابزارهایی که محموله شما به آن‌ها نیاز دارد

  کلام آخر؛ حمل و نقل

  با توجه به 8 نکته راهبردی گفته شده می توانید هزینه های ارسال مرسوله را به مقدار قابل توجهی کاهش دهید.

  فراموش نکنید که با همکاری با شریک لوژستیکی می توانید حتی مقدار بیشتری نیز صرفه جویی کنید زیرا این افراد و شرکت ها از تمام نکات و موانع موجود در این زمینه اطلاع دارند.

  گروه تجاری ققنوس

  شرکت بازرگانی بین المللی و خدمات حمل بار هوایی ققنوس تجارت خاورمیانه با نام تجاری گروه تجاری ققنوس با بیش از 8 سال سابقه فعالیت در حوزه تجارت خارجی و حمل و نقل بین المللی اعم از هوایی، دریایی و زمینی و سایر خدمات نظیر ترخیص کالا، حوالجات ارزی، خرید از سایت های خارجی، سرویس های درب به درب (DDP)، پست اکسپرس توانسته است میزبان بسیاری از تجار ایرانی و واردکنندگان کالا و صنایع کشور طی این مدت باشد.مشاوره صحیح و حرفه ای ،ضمانت بهترین قیمت و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب ضمن ارائه سرویس سه اصل اولیه است که گروه تجاری ققنوس از نخستین روز تاسیس سعی کرده به ان پاینبند باشد و با رعایت این سه اصل توانسته به لطف مشتریان وفادار خود پس از 8 سال فعالیت همچنان اقدام به ارائه خدمات به مشتریان جدید و سابق خود بنماید.

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  در سفر به چین به این 9 نکته توجه داشته باشید {راهنمای جامع 2021}

  در سالیان اخیر شاهد این بوده ایم که کشور چین تلاش های زیادی کرده است تا به قطب تجاری و اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شود. جمعیت فعلی چین بیش از یک میلیارد می باشد که روز به روز در حال بیشتر شدن است. این...

  هر چیزی که لازم است درباره حساب کاربری تجاری علی پی بدانید

  برای این که بتوانید هزینه کالا و محصولات خریداری شده از سایت 1688 را پرداخت کنید به حساب کاربری علی پی یا Alipay Business Account نیاز دارید....

  هر چیزی که لازم است درباره پست هوایی چین بدانید {راهنمای 2021}

  پست مرسوله به صورت هوایی یکی از سرویس های ارائه شده از سوی اداره پست چین می باشد. در این شیوه، مرسوله به سه روش به دست مشتری می رسد....

  تائوبائو ؛ چگونه به طور مستقیم از این سایت خرید کنیم؟ راهنمای جامع 2021

  تائوبائو یک وب سایت آنلاین محبوب می باشد که در چین مستقر شده است و امکان دسترسی به تمام کالاها با قیمت های ارزان را برای مشتریان خود فراهم کرده است....

  هر چیزی که لازم است درباره بارنامه هوایی {AWB}  بدانید {2021}

  بارنامه هوایی به یک مدرک قانونی حمل و نقل گفته می شود که از سوی متصدی حمل و نقل یا کارگزار صادر می شود و حاوی اطلاعاتی درباره محصولات ارسالی می باشد....

  مدیریت فروشگاه آنلاین ؛ چگونه هزینه های ارسال را کاهش دهیم؟ {2021}

  آیا تا به حال هزینه هایی که بابت ارسال کالا پرداخت می کنید را محاسبه کرده اید؟ زمانی که مدیریت فروشگاه های آنلاین را بر عهده دارید، بایستی هزینه ای بابت ارسال خدمات و محصولات به دست مشتری پرداخت کنید....

  با این 3 نکته در هزینه های ارسال در هنگام خرید از تائوبائو صرفه جویی کنید!

  بدون شک، هزینه های حمل و نقل بخشی قابل توجه از مجموع هزینه ها در هنگام خرید آنلاین از کشور چین را تشکیل می دهند.از این رو، باید از محاسبه هزینه ها و اصول صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل آگاه باشید....

  11 کانتینر که بیشترین استفاده را در حمل و نقل دارند {راهنمای 2021}

  اگر در حال بررسی شرایط و به دنبال حمل و نقل مرسوله خود هستید، توصیه می کنیم که ابتدا اطلاعات خود را درباره پر کاربردترین کانتینرها افزایش دهید....

  پرکاربردترین کانتینرهای دریایی و شیوه های FCL و LCL

  کانتینرها بخش اساسی حمل و نقل هستند و بدون وجود آن ها حمل و نقل، علی الخصوص حمل و نقل دریایی، معنایی نخواهد داشت....

  مرسوله خود را به شیوه FCL ارسال کنم یا LCL؟ {راهنمای 2021}

  معمولا این سئوال را زیاد می شنویم: مرسوله خود را به شیوه FCL {تمام ظرفیت کانتینر} یا LCL {کمتر از تمام ظرفیت کانتینر} ارسال کنم؟ در ادامه به چندین فاکتور تاثیر گذار در فرایند تصمیم گیری اشاره می کنیم....

  0

  دیدگاه کاربران عزیز