1

320 هزار میلیارد تومان یارانه نقدی پرداخت شد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، هادی قوامی با رد این موضوع که دولت قصد حذف یارانه نقدی را دارد، گفت: هر سال دولت یارانه تعدادی از ثروتمندان را حذف می کند و این موضوع مصوب مجلس است. از طریق حذف یارانه ثروتمندان، می توانیم منابع حاصل از آن را برای عمران و آبادی و همچنین طبقات آسیب پذیر جامعه استفاده کنیم.

وی ادامه داد: این موضوع در بودجه سال 97 وجود داشت و بر اساس لایحه، حدودا 50 میلیون نفر می توانستند یارانه بگیرند که این افراد، گروه های ضعیف جامعه محسوب می شدند و بقیه جمعیت یعنی حدود 30 میلیون نفر از مردم نیازی به دریافت یارانه ندارند و با حذف یارانه این افراد، فرصتی در اقتصاد ملی به وجود می آید که می توان از آن برای طبقات ضعیف استفاده کرد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره میزان یارانه پرداختی اظهار کرد: از سال 89 تاکنون حدود 320 هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت شد، که باید دید این میزان یارانه چقدر باعث افزایش رفاه مردم و خانواده ها شده است زیرا ضریب جینی را می توان از این طریق مشخص کرد. در دو سال ابتدایی پرداخت یارانه ضریب جینی را بهبود بخشید اما در سه الی چهار سال وضعیت را خراب تر کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]