سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  10 نوع هزینه کمتر شناخته شده در حمل دریایی که هر صاحب کالا و وارد کننده باید بداند ( راهنمای کامل)

  image_pdfimage_print

  هر صاحب کالا و یا واردکننده کالا به صورت دریایی باید به هزینه‌هایی مانند EAFF، B/L، GA و.. که متداول نیستند آگاه باشد صنعت حمل و نقل دریایی کلمات مختصر کمی ندارد ما در این مقاله 10 نوع هزینه کمتر شناخته شده که هر صاحب کالا و وارد کننده باید بدانید را بررسی میکنیم و افرادی که با این صنعت آشنا هستند می‌توانند این مساله را تایید کنند. مقاله‌های بی‌شماری در مورد اختصارهای مختلف این صنعت نوشته شده است که احتمالا شامل موارد مختلفی هستند اما این مساله در مورد اینکوترمز صدق نمی‌کند.

  بیشتر مقاله‌ها با اختصارهای اصلی سر و کار دارند که مطالب بسیار مفیدی هم برای واردکننده و صادرکننده در آن‌ها یافت می‌شود.

  به علاوه آشنایی با هزینه‌های مهم و اصلی مانند افزایش نرخ عمومی (GRI) یا ضریب تعدیل سوخت (BFA) همیشه مفید است. اما برای اینکه خیالتان راحت باشد، شما حداقل باید از برخی موارد که کمتر شنیده شده‌اند هم آشنا باشید به خصوص اگر محموله‌ها را مکرر به ایران ارسال می‌کنید.

  عوارض باراندازی

  هزینه اسکله هزینه‌ای است برای تلافی فضا و امکانات شرکت حمل‌کننده و کشتیرانی که محموله‌ مستقیما  از طریق آن ارسال می‌شود. این هزینه معمولا یا در نرخ حمل و نقل یا در بخشی از هزینه جابجایی در بندر دریایی درج می‌شود.

  هزینه ترخیص

  هزینه ترخیص با نام‌های دیگری از جمله هزینه تحویل محموله، هزینه تحویل ترخیص در مقصد هم شناخته می‌شود. این هزینه تمام هزینه‌های پورت مقصد و گمرکی در مقصد را پوشش می‌دهد که توسط شرکت‌های حامل برای پردازش‌ و انجام ترخیص محموله وارداتی به گیرنده تحمیل می‌شود.

  هزینه عدم تعادل تجهیزات (ESI)

  EIS هزینه‌ای است که در حمل بارها به مقاصدث که دارای ارزش تجاری نیستند محاسبه می‌شود. در واقع این خطوط از یک عدم تعادل در بارهای تجاری رنج می‌برند.

  بیشتر به مقصدهایی که صادرات اندکی دارند یا در بعضی از موارد صادراتی ندارند اشاره می‌کند که در نتیجه از کانتینرها هنگام بازگشت استفاده نمی‌شود باید به صورت خالی برگشت داده شوند. حاملان EIS را برای جبران هزینه‌های حمل کانتینر خالی به بندر دیگر برای گرفتن بار جدید و مجددا بازگشت به کشور در نظر می‌گیرند.

  تاییدیه وزن کانتینر (VGM)

  این هزینه نسبتا هزینه جدیدی در دنیای حمل و نقل به حساب می‌آید. تاییدیه وزن کانتینر در واقع وزن کل محموله است که شامل کلیه پوشال‌ها، مهاربندها و وزن خالص کانتینر می‌شود.

  باربری‌ها می‌توانند کانتینرهای و/یا محموله‌های خودشان را بار کنند. در صورت نیاز خدمات ممکن است هزینه‌های اضافی وزن کردن اعمال شود.

  اظهارنامه اصلاحیه قیمت

  اظهارنامه اصلاحیه قیمت هزینه‌ای است که از طرف لاین های دریایی بر باربری‌ها اعمال می‌شود تا اطلاعات اسناد مانند بارنامه را تغییر یا به روز کنند چون این امر مستلزم تغییر اظهارنامه است.

  برخی از حامل‌ها اجازه می‌دهند که یک اصلاح رایگان یا حتی تغییرات نامحدود تا تاریخ حرکت انجام شود. اما برخی دیگر پس از تهیه و تنظیم اولین مجموعه اسناد این هزینه را اعمال می‌کنند این بدان معنا است در مواردی شما مشمول پرداخت یک هزینه اصلاح خواهید شد که تاریخ خاتمه سند شما قبل از تاریخ بارگیری باشد. همچنین ممکن است که برای هر اصلاح مجبور باشید که یک هزینه جداگانه بدهید.

  هزینه امنیت (SEC)

  هزینه امنیت که همچنین آیین‌نامه ISPS هم نامیده می‌شود هزینه‌ای است که از طرف بنادر به کشتیرانی ها اعمال و سپس از طریق کشتیرانی ها به مشتری منتقل می‌شود.

  این هزینه جبران تلاش بنادر در جهت حفظ امنیت کشتی‌ها به گونه‌ای که با آیین‌نامه ISPS مطابقت داشته باشد. این کار با هدف تضمین امنیت کشتی و بندر انجام می‌شود و برای هر کانتینر جداگانه به کار برده می‌شود.

  حمل و نقل سنگین (HEA)

  حمل و نقل سنگین هزینه‌ای اضافی برای حمل بار باز وزن بیش از حد استاندارد است و برای هر کانتینر جداگانه به کار می‌رود. این هزینه از طرف پایانه‌ها یا متصدی‌های حمل و نقل جرثقیل برای بلند کردن و رسیدگی به محموله‌های سنگین بر خلاف تجهیزات معمول همیشگی اعمال می‌شود.

  اضافه وزن (OWS)

  اضافه وزن مفهومی مشابه حمل و نقل سنگین است که در بالا در مورد آن صحبت شد به غیر از اینکه هزینه اضافه ‌وزن‌‌‌ توسط لاین ای کشتیرانی برای کانتینرهای سنگین اعمال می‌شود. این امر برای جبران خسارت‌های بالقوه در حامل ضروری است چون کانتینر سنگین باعث بالا بردن وزن کشتی قبل از پهلو گیری می‌شوند.

  اندازه استاندارد (OOG)

  این اضافه بهایی است که از طرف کشتیرانی اعمال می‌شود برای حمل محموله با ابعادی غیراستاندارد که مانع از قرارگیری آن در کانتینرهای معمول می‌شود. در واقع برای حمل آن به کانتینرهای مخصوص مانند کانتینر سقف باز نیاز است. شکل عجیب و غریب کانتینر بدان معنا است که دیگر نمی‌توان آن را در مکان‌های مشخص بارگیری کرد و این هزینه مشکل به وجود آمده را تا حدودی جبران خواهد کرد.

  این هزینه با توجه پیچیدگی نحوه کار و سرعت حرکت متفاوت است.

  خطر جنگ (WAR)

  خطر جنگ یک اضافه بها است که توسط خطوط باربری بر محموله‌های کشتی‌هایی که از مناطقی عبور می‌کنند که خطر به وقوع پیوستن جنگ وجود دارد، اعمال می‌شود. هزینه این کار پرداخت هزینه‌های بالای بیمه و هرگونه هزینه اضافی برای تغییر مسیر و امنیت اضافی و… را پوشش می‌دهد. این هزینه معمولا برای مناطقی که جنگ در آنجا در حال انجام است یا به مناطقی که مستعد دزدی دریایی هستند در نظر گرفته می‌شود.

  اضافه بها مناطق خاص

  اضافه بها دیگری برای مناطق خاص وجود دارد. این هزینه بسته به کانال، بندر، مبدا و مقصدی که محموله شما با آن در ارتباط است ممکن است که اعمال شود.

  برخی از نمونه‌ها توسط کارشناسان ما تهیه و تنظیم شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است.

  هزینه کانال پاناما (PCC)

  اضافه بها برای حمل بار از طریق کانال پاناما است.

  هزینه کانال سوئز (SUE)

  اضافه بها برای حمل بار از طریق کانال سوئز است.

  هزینه خلیج عدن (ADE)

  اضافه بها برای حمل بار از طریق خلیج عدن است به دلیل حق بیمه بیشتر با توجه به خطر دزدان دریایی اعمال می‌شود.

  هزینه امنیت اظهارنامه (SMD)

  اضافه بها برای ارسال پیش از موعد اظهارنامه‌ها به دفاتر گمرک آمریکا، کانادا و مکزیک است. این هزینه برای محموله‌هایی اعمال می‌شود که در بندری غیر آمریکایی بارگیری شده باشند.

  لیست کاملی از این هزینه‌های اضافی وجود دارد که ممکن است شامل حال محموله‌ی شما هم شود. شما می‌توانید برای محاسبه هزینه‌های اضافی محموله خود با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس در ارتباط باشید.

  کارشناسان ما میتوانند به شما در دریافت بهترین افرهای حمل هوایی و دریایی از چین، امارات و سایر کشورها یاری رسانده.

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  2رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ؛ معرفی بهترین روش‌های انتقال وجه بدون کارت

  امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سایت‌های خارجی یا داخلی به صورت آنلاین خرید کنند. از آنجا که برای خرید کالا از سایت‌های خرید و فروش نیا...

  فروش در سایت ebay ؛ چگونه کسب درآمد موفق از سایت ebay داشته باشیم؟

  سایت خرید و فروش ebay از بزرگ‌ترین سایت‌های تجارت انلاین در سطح جهان است که با ارائه خدمات کاربردی در زمینه خرید، فروش، مزایده و حراجی‌های بی‌نظیر توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. اگر به دنبال کسب درآمد...

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  خرید از وب سایت 1688 با استفاده از حساب کاربری تجاری علی پی {2021}

  kjb solution نوعی شیوه پرداخت برون مرزی است که به طور رسمی توسط وب سایت 1688 و علی پی رونمایی شده است....

  در سفر به چین به این 9 نکته توجه داشته باشید {راهنمای جامع 2021}

  در سالیان اخیر شاهد این بوده ایم که کشور چین تلاش های زیادی کرده است تا به قطب تجاری و اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شود. جمعیت فعلی چین بیش از یک میلیارد می باشد که روز به روز در حال بیشتر شدن است. این...

  هر چیزی که لازم است درباره حساب کاربری تجاری علی پی بدانید

  برای این که بتوانید هزینه کالا و محصولات خریداری شده از سایت 1688 را پرداخت کنید به حساب کاربری علی پی یا Alipay Business Account نیاز دارید....

  هر چیزی که لازم است درباره پست هوایی چین بدانید {راهنمای 2021}

  پست مرسوله به صورت هوایی یکی از سرویس های ارائه شده از سوی اداره پست چین می باشد. در این شیوه، مرسوله به سه روش به دست مشتری می رسد....

  0

  دیدگاه کاربران عزیز