سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  ۵ میلیارد یورو پروژه در حال تکمیل در مناطق کمتر توسعه یافته

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن، وی گفت :بانک صنعت و معدن بعنوان یگانه بانک تخصصی-توسعه ای بخش صنعت کشور وظیفه مهم تامین مالی صنایع کشور را برای بیش از ۶۰ سال به عهده دارد.

  در فراز و نشیب رویکردهای مختلف چند دهه اخیر به توسعه صنعتی، تغییرات فن‌آوری، تنوع روشهای تامین مالی، تغییر محیط کسب و کار، تجارت جهانی، الزامات زیست محیطی و … آنگونه که از یک بانک توسعه‌ای در تراز جهانی انتظار میرود با اشراف به تعاملات جهانی و نگرش بر نیازهای داخلی، بانک صنعت ومعدن در اولویت راهبردی خود برای ثروت آفرینی ملی، توسعه

  زیرساختهای صنعت و ایجاد صنایع مختلف در مناطق کمتر توسعه یافته را بعنوان هدف راهبردی خود تعریف نموده است. ضمن در نظر داشتن توجیه‌ پذیری طرحها، آمایش سرزمین و الزامات زیست‌محیطی، مردمان مناطقی با کمترین اقبال از برخورداری از تسهیلات بانکی در بیش از ۶۰ سال شروع توسعه صنعتی کشور توانستند ایجاد طرح های بزرگ صنعتی را در منطقه خود به چشم ببینند و طعم شیرین توسعه اجتماعی در قالب ورود دانش و مهارتهای جدید،‌ اشتغال جوانان در صنعت و توسعه کسب و کارهای کوچک وابسته، رونق خدمات مورد نیاز کارکنان و خانواده‌هایشان، کاهش جرم و آسیبهای اجتماعی را در زندگی خود احساس نمایند.

  قریب پنج میلیارد یورو و ۳۰۰ میلیارد تومان طرح با این ویژگیها در حال حاضر مراحل ساخت و تکمیل خود را می گذرانند تا ۱۲ هزار شغل مستقیم و صدها هزار شغل صنعتی وابسته و ده‌ها هزار شغل خدماتی مربوط را ایجاد نمایند: مجتمع سیمان یک و نیم میلیون تنی سیمان غرب آسیا و شیشه فلوت ۲۰۰ هزار تنی آذرمیناجام در شهرستان تربت جام استان خراسان رضوی تنها طرحهای صنعتی بزرگ این منطقه هستند که با نزدیکی به بازارهای کشورهای همجوار بازار صادرات و تامین نیاز داخل را هدفگذاری کرده‌اند.

  طرح تندیس ابریشم در شهرستان مرزی سرخس با ظرفیت نه و نیم میلیون مترمربع کاشی و سرامیک با برترین تکنولوژی روز، از بزرگترین واحدهای تولید کشور در صنعت ساختمان خواهد بود.

  خراسان شمالی طرح فولاد آلیاژی ۱۸۰ هزار تنی اسفراین و طرح کیمیای صبا با تولید ۱۴۰ هزار تن شمش فولاد و ۲۴۰ هزار تن نورد را میزبانی خواهد کرد.

  سواحل نیلگون چابهار در سیستان و بلوچستان، فولاد ۱.۶ میلیون تنی مکران را به خود خواهد دید و مرکز استان، کاشی وشنگار با تولید ۴.۵ میلیون مترمربع کاشی و سرامیک را به عرصه صادرات کشورهای همسایه اضافه می کند.

  خوزستان قهرمان، نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی بهبهان را یاری‌گر روزهای سخت اوج مصرف برق در تابستان خواهد داشت. فولاد ۸۰۰ هزار تنی شادگان و فولاد روهینا دزفول با تولید ۴۵۰ هزار تن میلگرد به رقیبان پرسابقه هم استانی خود می‌پیوندند. اما نقطه عطف سرمایه‌گذاریها، ابرپروژه نیم میلیارد یورویی پتروشیمی مسجد سلیمان در زادگاه صنعت نفت ایران خواهد بود.

  خلیج همیشه فارس نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی قشم، طرحهای توسعه مناطق مشترک نفتی را برای حفظ و صیانت از منابع کشور و طرحهای آب شیرین‌کن برای تامین آب معادن و صنایع مادر مناطق مرکزی با مجموع تسهیلات یک میلیارد یورویی را در حال تکمیل دارد.

  شهر نی‌ریز استان فارس سیمان یک میلیون تنی و منطقه کوار فولاد دو و نیم میلیون تنی را در سبد سرمایه‌گذاریهای بانک در مناطق کمتر توسعه یافته دارد. مناطق مرکزی ایران نیز بی‌بهره نبوده فولاد ۸۰۰ هزارتنی سپیددشت و سیمان یک میلیون تنی در لردگان را در مسیر توسعه خود تجربه می کنند.

  فولاد ازنا، صنایع دارویی بایر افلاک و سیمان سفید زاگرس طرحهای بزرگ استان لرستان هستند. استان ایلام با پتروشیمی ایلام به استانهای صاحب این صنعت راهبردی می‌پیوندد و سه طرح فولادی بزرگ با ۶۰ میلیون یورو و ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات را خواهد داشت.

  کرمانشاه با بزرگترین طرح صنعت نوشیدنی کشور برترین تکنولوژی روز دنیا در تولید قوطی فلزی و طرح فرآوری ذرت برای سلامت و امنیت غذایی کشور را در مراحل پایانی تکمیل دارد. سیمان مهرماکو با ظرفیت تبدیل یک میلیون تن کلینکر به سیمان در آخرین نقطه مرزی میهن عزیز، توسعه صنعتی و اشتغال موثر مرزنشینان در شهرهای مرزی را تقویت خواهد کرد.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز