[ad_1]

حسن شیبانی، اظهار کرد: امسال با فرآوری این میزان شیرخام، افزون بر ۲۶ هزار تن شیرخشک به کشورهای آسیای میانه صادر شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا ، وی از خرید تضمینی ۵۰ هزار تن سیب درختی در سال جاری نیز خبر داد و گفت:بخش عمده این میزان میوه از استان آذربایجان غربی خریداری شده است که پس از تبدیل به عصاره سیب به خارج از کشور صادر می شود.

شیبانی، به خرید و ذخیره سازی بیش از ۶۰ هزار تن میوه برای توزیع در روزهای پایانی امسال اشاره و تصریح کرد: از این میزان ۲۰ هزار تن سیب درختی مرغوب و مابقی نیز محصول پرتغال است که همه آنها تولید داخل کشور است.

وی تعداد تشکل ها و نظام صنفی در بخش کشاورزی و تعاونی روستای سطح کشور را ۱۰هزار تشکل اعلام کرد و گفت: بیش از ۴ میلیون نفر در کشور عضو و سهامدار بخش کشاورزی و یک میلیون و ۲۰۰ هزارنفر نیز عضو سهامداران دامپروری هستند.

معاون امور فنی و بازرگانی سازمان تعاون روستایی از دستور کار قرار دادن خرید خرمای بم و جنوب استانهای کرمان و سیستان و بلوچستان از سوی این سازمان خبر داد و افزود : با خرید و ذخیره سازی خرما مورد نیاز کشور، ماه مبارک رمضان سال آینده مشکلی در تامین این محصول پرمصرف وجود نخواهد داشت.

معاون بازرگانی سازمان تعاون روستایی کشور به منظور شرکت در همایش دو روزه هم اندیشی و توسعه کسب و کار اشتغال کارآفرینان بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری و استان یزد به شهرکرد سفر کرده است.

این همایش با حضور ۳۰۰ نفر از نخبگان ، فعالان و تولید کنندگان بخش اقتصادی دو استان به منظور هم اندیشی و ارتباط گسترده بین استانی در حال برگزاری است.

[ad_2]

Source link