1

کره جنوبی: صندوق بین المللی پول به کره شمالی کمک کند

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس خبرگزاری یونهاپ روز چهارشنبه گزارش کرد؛ ‘کیم یونگ یون’ در حاشیه اجلاس این صندوق در بالی اندونزی و در ملاقات با ‘کریستین لاگارد’ رییس صندوق بین المللی پول این موضوع را مطرح کرده است.
وی تصریح کرد که کره شمالی برای پیشبرد برنامه های اصلاحات اقتصادی و اجرای سیاست درهای باز و ارتباطات اقتصادی بیشتر با دنیا به کمک های این نهاد نیاز دارد.
‘کیم’ در جریان این دیدار تلاش های دو کره برای بهبود روابط و همچنین برگزاری سه اجلاس سران میان دو کشور و همچنین تازه ترین تحولات در ارتباطات کره شمالی و آمریکا را تشریح کرد.
مقام ارشد امور دارایی کره جنوبی تاکید کرد کره شمالی برنامه هایی را برای پیشبرد اصلاحات در کشور به اجرا گذاشته است و برای مرتبط شدن با دنیا به کمک های صندوق بین المللی پول نیاز دارد.
خبرگزاری کره جنوبی می نویسد کره شمالی تا زمانی که به صندوق بین المللی پول ملحق نشود نمی تواند از حمایت های این صندوق، بانک جهانی و بانک توسعه آسیا بهره مند شود.
‘مون جائه این’ رییس جمهوری کره جنوبی در سفر ماه گذشته به نیویورک گفت که کره شمالی مایل به همکاری با صندوق بین المللی پول و دیگر نهادهای مالی بین المللی برای پیشبرد اصلاحات است.
وی افزود کره جنوبی به تنهایی نمی تواند کمک های زیرساختی در اختیار کره شمالی قرار دهد و لازم است جامعه بین المللی در این زمینه مشارکت کند.
آساق**231**1904**

انتهای پیام /*

[ad_2]