سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  کاهش ۶۰۰ واحدی شاخص بورس

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرنگار روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، جزییات داد و ستدهای بازار سهام بر اساس آمارهای ثبت شده نشان می دهد که همه شاخص های معاملاتی در بازار سهام امروز با ریزش های سنگین مواجه شدند.

  افت شاخص ها

  بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری اکثر شاخص های بورس با افت دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با (۶۰۲) واحد سقوط معادل (۰.۳۶) درصد به ۱۶۵ هزار ۷۰۱ واحد، شاخص قیمت «وزنی – ارزشی»  با (۱۷۵) واحد ریزش معادل (۰.۳۶) درصد به ۴۸ هزار ۱۷۶ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۵۳) واحد کاهش معادل (۰.۲۰) درصد به ۲۷ هزار و ۱۲۳ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۳۷) واحد افت، معادل (۰.۲۰) درصد به ۱۹ هزار و ۱۱۱ واحد، شاخص آزاد شناور با (۵۰۷) واحد کاهش، معادل (۰.۲۸) درصد به ۱۷۷ هزار و ۵۷۹ واحد، شاخص بازار اول با (۲۹۷) واحد افت معادل (۰.۲۴) درصد به ۱۲۲ هزار و ۳۲۱ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۹۰۸) واحد ریزش معادل (۰.۵۸) درصد، به ۳۲۸ هزار و ۸۹۵ واحد رسید.

  نمادهای تاثیرگذار

  از سویی دیگرجزییات داد و ستدهای روز جاری مشخص می کند که امروز ۵ نماد «رمپنا با (۷۶) واحد، وبملت با (۶۹) واحد، پارس با (۶۷) واحد، جم با (۶۳) واحد و فولاد با (۵۹) واحد» افت، بیشترین تاثیر منفی را در ریزش شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

  نوسان شاخص صنایع

  این گزارش می افزاید، روز جاری اکثر شاخص های صنایع تالار شیشه ای با کاهش گسترده مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «ذغال سنگ با ۱۵۲ واحد رشد معادل ۴.۶۵ درصد به ۳ هزار و ۴۳۰ واحد، انتشار و چاپ با ۸۷۸۶ واحد افزایش معادل ۳.۵۴ درصد به ۲۵۶ هزار و ۸۸۹ واحد، ماشین آلات با ۵۵۶ واحد رشد معادل ۲.۲۸ درصد به ۲۴ هزار و ۹۸۹ واحد، سایر معادن با (۳۰۱) واحد افت معادل (۱.۷۱) درصد به ۱۷ هزار و ۳۳۶ واحد، کانی غیر فلزی با (۷۶) واحد کاهش، معادل (۱.۹۴) درصد به ۳ هزار و ۸۶۷ واحد، دستگاه های برقی با (۱۴۳۲۹) واحد ریزش معادل (۲.۱۱) درصد به ۶۶۴ هزار و ۵۵۸ واحد، فنی مهندسی با (۲۹) واحد کاهش معادل (۲.۸۲) درصد به یک هزار و ۴ واحد» رسید.

  بیشترین کاهش قیمت ها

  در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می کند:  قیمت سهام نمادهای «فرآور، والبر، لبوتان، کپارس، دلقما، حفارس و غگرجی»  بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «خمحرکه، خموتور، شپترو، خمحور، ما، فنوال و سبجنو» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند.

  توقف و بازگشایی نمادها

  افزون بر این، طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های «کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان، تولید تجهیزات سنگین هپکو، لوازم خانگی پارس، سرمایه‌گذاری ساختمانی کوثر، سرمایه‌گذاری ساختمانی اعتماد گستر، سرمایه‌گذاری سبحان، ‌ بیمه سرمد و گلتاش» از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های «کالسیمین، درخشان تهران، سرمایه‌گذاری آرین توسکا، مس شهید باهنر، سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان اردبیل، لوله و ماشین‌سازی ایران و سرمایه‌گذاری البرز» متوقف شدند.

  به این ترتیب، در پایان آخرین روز معاملاتی بورس در هفته جاری، در ۱۱۵ هزار و ۹۷۸ نوبت معاملاتی، یک میلیارد و ۳۲۱ میلیون برگه اوراق بهادار به ارزش ۴ هزار و ۲۹۰ میلیارد تومان در بورس معامله شد و ارزش بازار به ۶۲۸ هزار و ۹۴۱ میلیارد تومان رسید.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز