[ad_1]

به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس،  معاملات فرابورس در دومین هفته معاملاتی آذرماه با افزایش چشم‌گیر حجم و ارزش مبادلات کلید خورد به طوری که یک میلیارد و ۹۲۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از ۶ هزار و ۲۸۷ میلیارد ریال طی امروز دهم آذرماه در بازارهای فرابورس دادوستد شد.

بازارهای اول و دوم

امروز سهامداران در مجموع بازارهای اول و دوم به نقل‌وانتقال بیش از ۳۰۹ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۳۰۹ میلیارد ریال اقدام کردند که بالاترین رقم حجم و ارزش معاملات به ترتیب به نمادهای «دی» و «کگهر» اختصاص داشت.

معامله‌گران بازار پایه نیز یک میلیارد و ۵۹۵ میلیون سهم به ارزش دو هزار و ۱۷۸ میلیارد ریال را میان خود دست به دست کردند که بالاترین حجم و ارزش مبادلات در میان سه تابلو این بازار در اختیار نماد شرکت پلی اکریل ایران قرار گرفت.

بازار ابزارهای نوین مالی

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز بیش از ۲۲ میلیون ورقه بهادار شامل اوراق تسهیلات مسکن، اوراق بدهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ارزش دو هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال مبادله شد که این حجم از جابه‌جایی‌ها در ۹ هزار و ۶۱۶ نوبت معاملاتی انجام شد.

نگاهی به بیشترین افزایش و کاهش قیمت در میان نمادهای فرابورسی حاکی از آن است که نماد «مادیرا» بیشترین رشد قیمتی را تا سقف ۵ درصدی به همراه داشته و در سمت مقابل نماد «سمگا» بار بیشترین افت قیمتی را به دوش کشیده است.

نمادهای «مارون» و «زاگرس» نیز در روز جاری بیشترین اهرم منفی را روی شاخص کل فرابورس بر جای گذاشتند و این نماگر در نهایت با افت ۳ درصدی در ارتفاع یک هزار و ۷۱۷ واحدی ایستاد.

توقف نماد معاملاتی یک «تسه»

همچنین توقف نماد معاملاتی اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا ۷۰۱۱» در پایان معاملات امروز ۱۰ آذرماه به منظور پرداخت مبالغ اسمی این اسناد از رویدادهای مهم روز جاری بود.

از رویدادهای مهم فردا یکشنبه یازدهم آذرماه نیز می‌توان به عرضه یکجای ۷.۸۱ درصدی سهام غیرمدیریتی شرکت بانک سامان اشاره کرد. بدین ترتیب بیش از ۶۲۴ میلیون و ۵۳۰ هزار سهم این شرکت با قیمت پایه هر سهم ۱۹۰۰ ریال به طور یکجا و نقد یا نقد و اقساط از طریق عرضه در بازار فرابورس روی میز فروش می‌رود.

[ad_2]