جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  کارگزار حمل و نقل : یازده سوال بسیار مهم که باید از کارگزار حمل و نقل خود بپرسید.

  image_pdfimage_print

  کارگزار حمل و نقل در صنعت حمل و نقل دریایی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند. بنابراین بهتر است قبل از هرچیزی اطمینان حاصل کنید افرادی که قرار است در این صنعت پیچیده با آن‌ها داد و ستد داشته باشید مناسب کسب و کار شما هستند یا خیر؟ به خصوص افرادی که مسئولیت حمل بار شما را بر عهده دارند.
  کارشناسان گروه تجاری ققنوس یازده سوال حیاتی را برای شما تهیه کرده‌اند که در ادامه به بررسی دقیق آن‌ها خواهیم پرداخت. سوال‌هایی که پرسیدن آن‌ها منجر به موفقیت کسب و کار شما می‌شود.

  نحوه کار شرکت های حمل و نقل با یکدیگر متفاوت است. بنابراین قبل از هرگونه تصمیمی بهتر است که شک و شبه‌های خودتان را راجع به خدمات، محل و موقعیت و حتی شبکه آن‌ها رفع کنید.

  در این مقاله یازده سوال اساسی ذکر شده است که بهتر است شما از شرکت حمل و نقل بپرسید تا اطلاعات لازم برای کمک به بهتر شدن کسب و کار خود را به دست بیاورید.

  شبکه شما چقدر گسترده است؟

  داشتن یک شبکه بین‌المللی قابل اعتماد و پابرجا برای هر کارگزار حمل و نقلی اهمیت دارد. این امر منجر به تسهیل فرایند حمل و نقل  برای مشتری‌های آن‌ها و یک روند بسیار ساده‌تر از مبدا تا مقصد می‌شود. هر چه این شبکه بزرگ‌تر باشد احتمال برآورده شدن خواسته‌ها و نیازهای صاحب کالا یا واردکننده کالا بیشتر است.

  حضور شرکت حمل و نقل شما در کشوری که از آن یا به آن حمل می‌کنید یک مزیت بزرگ حساب می‌شود به خصوص زمانی‌ که حمل شما به شکل درب تا درب صورت بگیرد.

  در صورتی که این مساله در مورد بارفراربر شما صدق نمی‌کند بهتر است که مطمئن شوید که نماینده‌های معتبری در آن کشور دارد که می‌تواند به آن‌ها اعتماد کند. توصیه می‌کنیم که نام نماینده‌ها و شرکا را از شرکت حمل خود بگیرید و تحقیقاتی در مورد آن‌ها انجام دهید.

  از کارگزار حمل و نقل خود در مورد نحوه رهگیری محموله خود بپرسید

  در این دوران رهگیری هر نوع محموله‌ای حتی اگر سفارش شما از آمازون یا یک بسته پستی DHL که منتظر آن هستید باشد ضروری است. همین امر در مورد صنعت حمل و نقل هم صادق است. تعداد فزاینده‌ای از کارگزاران در حال به روز شدن هستند و ارائه خدمات رهگیری 24/7 و خدمات رهگیری باید یکی از ویژگی‌های اساسی بارفرابر شما باشد.

  با یک سرویس رهگیری شما خیلی بهتر می‌توانید برای نیازهای لجستیکی خود برنامه‌ریزی کنید. همچنین در صورت اینکه شرایط از وضعیت عادی خارج شود فرصت برنامه‌ی جایگزین را برای شما فراهم می‌کند. این امر به شما یک اطمینان خاطر می‌دهد و تضمین می‌کند که تعهدات خود به تامین‌کننده‌ها و مشتری‌ها را در طول زنجیره تامین انجام می‌دهید.

  از کارگزار خود بپرسید آیا در ترخیص گمرکی به شما کمک خواهد کرد

  ترخیص گمرکی بخش جدانشدنی هر فرایند حمل و نقل دریایی است و می‌تواند نه تنها باعث نابودی محموله شما شود بلکه کل زنجیره تامین شما را هم ممکن است از بین ببرد.

  بیشتر کارگزاران حمل و نقل کالا ترخیص آن از گمرک را انجام می‌دهند. اما برخی از آن‌ها ممکن است صرفا ارسال‌کننده باشند. این بدان معنا است که آن‌ها تنها حمل و نقل و پشتیبانی لجستیکی محموله را بر عهده می‌گیرند.

  ما در گروه تجاری ققنوس آماده ارائه خدمات ترخیص کالا از گمرک در کشورهایی که نماینده داریم هستیم. شما می‌توانید برای ترخیص کالا از امارات یا سایر کشورها با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

  با کارگزار خود در مورد سرعت پیشنهاد قیمت صحبت کنید

  نرخ‌ها بسته به عوامل مختلفی از جمله تاریخ حرکت، شرکت‌های حمل‌کننده و کشتیرانی، حجم کالا و… متفاوت است. بنابراین هر چه زودتر شما قیمت پیشنهادی را دریافت کنید، زودتر می‌توانید برنامه‌ریزی محموله خود را شروع کنید و به این صورت شما مطمئن می‌شوید که تا قبل از ضرب‌الاجل کارهای خود را انجام داده‌اید.

  از کارگزار خود بپرسید که نرخ اعلامی او شامل چه مواردی است

  حتی امروزه هم بخش عمده‌ای از صنعت حمل و نقل دریایی مبهم و غیرشفاف باقی‌مانده است. ممکن است که امروزه بسیاری از کارگزاران حمل و نقل پیشرو در دنیای دیجیتال در جهت شفاف شدن قیمت تلاش کنند اما هنوز هم بهتر است که به صورت شفاف در مورد این مساله که نرخ‌های حمل و نقل کانتینری شامل چه خدماتی هستند اطلاعاتی کسب کنیم.

  به عنوان مثال ممکن است نرخ بعضی از کارگزاران حمل و نقل خدمات مشخصی مانند اسناد و مدارک و عوارض مربوط به گمرک را شامل شود در حالی‌که توسط دیگر کارگزاران محاسبه نشده باشد.

  به طور کلی کارگزاران حمل و نقل با یک شبکه گسترده و قابل اعتماد می‌توانند راه‌حل‌های مقرون به صرفه‌تر‌ و مزایای اضافی مانند ترخیص کالا از گمرک، رهیابی آنلاین و… را ارائه دهند.

  از کارگزاری خود بپرسید آیا برای هزینه‌های احتمالی در مقصد آماده است؟

  هزینه‌های حمل و نقل همیشه وجود دارند. با این حال این هزینه‌ها بندر دریایی با بندر دریایی و محموله با محموله متفاوت است.

  اضافه بهاها معمول و متداول در مقصد عبارتند از:

  • هزینه‌های ترخیص
  • هزینه‌های حمل و نقل در بندر دریایی
  • هزینه‌های تحویل مرتبط با محموله‌های درب تا درب

  بیشتر کارگزاران حمل و نقل با شبکه‌ای از نمایندگان در سراسر جهان کار می‌کنند که می‌توانند در پرداخت هزینه و مقصد به شما کمک کنند. از طرف دیگر اگر شما در مقصد نماینده‌ای داشته باشید ممکن است که بخواهید از طریق ایشان هزینه‌ها را پرداخت کنید.

  از کارگزار حمل و نقل خود بپرسید چه هزینه‌های اضافی محموله من را تهدید می‌کند؟

  عوامل زیادی وجود دارند که ممکن است به قیمت تمام شده محموله شما اضافه شوند. این عوامل به فصل، مقصد و سایر عوامل فراتر از کنترل شما بستگی دارند. اضافه‌بهاهایی مانند افزایش نرخ عمومی (GRI) و اضافه‌بها انبار اضطراری (EBS) در آخرین لحظه اعلام واعمال می‌شود. در آمریکا طبق دستورالعمل‌های FMC شرکت‌های حمل کننده و کشتیرانی باید اجازه دهند.

  اما اضافه‌بهاهای دیگری نیز وجود دارد که شما باید در نظر بگیرید. ما توصیه می‌کنیم که برای آشنایی بیشتر از طریق راه‌های ارتباطی با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس صحبت کنید. هم‌چنین می‌توانید به وسیله سایر مقاله‌های ما با اضافه‌بها و هزینه‌های مختلفی که ممکن است با آن روبرو شوید آشنا شوید.

  آیا کارگزار حمل و نقل شما مجاز و تضمین‌شده است؟

  قبل از هر تصمیمی مطمئن شوید که کارگزار حمل و نقل شما کارگزاری مجاز و تضمین‌شده باشد.

  یک کارگزار حمل و نقل مجاز موظف است که از مقررات تعیین شده توسط نهاد صدور مجوز پیروی کند که این قوانین می‌توانند در مورد استانداردها و قیمت‌ها باشند. همچنین شما مطمئن می‌شوید که در صورت بروز اختلاف و یا بدرفتاری کارگزار با شما امکان شکایت وجود دارد.

  در صورت بروز هرگونه ضرر و زیان مالی کارگزار تضمین‌شده از مشتری‌ها محافظت و خسارت آن‌ها را جبران می‌کند.

  از کارگزار حمل و نقل خود در مورد مقررات خاص مقصد بپرسید

  قوانین واردات حتی برای کالاهای مشابه هم، کشور با کشور متفاوت است. قبل از ارسال محموله به خارج از کشور بهتر است که در مورد این الزامات اطلاعات کافی را کسب کنید.

  برخی از کشورها درباره اقلام و وسایل نقیله خاص شخصی قوانین به شدت سختگیرانه‌ای دارند.

  این مساله را با کارگزار حمل و نقل خود در میان بگذارید و اطمینان حاصل کنید که تمام الزاماتی را که نیاز است شما از آن مطلع شوید مانند یک جواز یا سندی اضافه برای بار را به شما اطلاع دهند.

  در جابجایی‌های بین‌المللی حتی ممکن است اعلام شود که تنها دیپلمات‌ها و شهروندان مجاز هستند که به آنجا بروند. و درخواست کنند که برای مدت مشخص در خارج از کشور بمانند.

  آیا باید محموله را خودم بسته‌بندی و آماده کنم؟

  برخی از کارگزاران حمل و نقل خدمات بسته‌بندی را ارائه می‌دهند. این خدمات ممکن است در داخل یا خارج از کشور به یک شرکت دیگر سپرده شود. سایر کارگزاران حمل و نقل ممکن است که این خدمات را ارائه ندهند که این بدان معنی است که بسته‌بندی کالا بر عهده صاحب کالا می‌باشد.

  شما می‌توانید یک حرفه‌ای را برای بسته‌بندی کردن بار خود پیدا کنید اما اگر خودتان این کار را انجام می‌دهید حتما در مورد نحوه بسته‌بندی محموله و بارگیری کانتینر به منظور کاهش خطرات صدمه‌زننده مطالعه کنید.

  در صورتی که به ارسال یا دریافت بار در تاریخ مشخص نیاز داشتم، بهترین گزینه‌ها چیست؟

  اگر شما بار فوری دارید فورا به کارگزار حمل و نقل خود اطلاع دهید تا بتواند در مورد آن برنامه‌ریزی  کنند. به یاد داشته باشید که ارسال محموله به اولین تاریخ حرکت قابل دسترس بستگی دارد و گاهی اوقات این مساله منجر به بالا رفتن قیمت می‌شود.

  گاهی اوقات ممکن است ارزش آن را داشته باشد که کمی بیشتر پول خرج کنید تا بتوانید ترانزیت سریع‌تر یا برای اطمینان بیشتر یک سرویس مستقیم دریافت کنید. برخی از صاحبان کالا ترجیح می‌دهند که بار خود را هرچه سریع‌تر به مقصد برسانند. در حالیکه برخی از آن‌ها به دنبال یک گزینه مقرون به صرفه‌تر هستند. حتما به کارگزار حمل و نقل در مورد اولویت‌های خود اطلاع دهید.

  شما می‌توانید در مورد نحوه انتخاب کارگزار حمل و نقل متناسب با محموله و بودجه خود با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس صحبت کنید. به یاد داشته باشید قبل از هر انتخاب یا ارسالی بهتر است که از همه چیز با خبر شوید.

  سوالات متداول

  کارگزار حمل و نقل کیست؟

  کارگزار حمل و نقل شخص یا شرکتی است که در مقابل اجرت، ترتیبات حمل و نقل کالا را از یک کشور به کشور دیگر را فراهم میکند. ولی مسئولیت حمل کالا را بر عهده ندارد، بلکه بصورت یک واسطه حرفه‌ای میان فرستنده یا گیرنده کالا از یک سو و متصدی باربری از سوی دیگر عمل میکند که به آن کارگزار نیز گویند.

  زیان همگانی چیست؟

  یک اصل از قانون دریانوردی که در مواقع اضطراری زیان ناشی از رهایی محموله در دریا یا هزینه‌های تحمیلی به طور متناسب بین تمام افراد ذینفع آن سفر تقسیم می‌شود.

  حمل‌کننده کیست؟

  شخصی که با فرستنده برای حمل کالا قرارداد منعقد کرده است ممکن است مالک کشتی یا اجاره کننده آن نیز باشد که به آن حمل‌کننده گویند. حمل‌کننده تمامي مسئوليت هاي حمل را ميپذيرد.

  5 1
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  چگونه از تائوبائو خرید کنیم؟ راهنمای مرحله به مرحله {2021}

  از تمام مشکلاتی که شما در هنگام خرید از این سایت تجربه می کنید، خبر داریم. تائوبائو یک گنج آنلاین است و هر چیزی که قصد خرید دارید را در اینجا پیدا می کنید؛ از لوازم خانه گرفته تا جواهرات، خوراکی و همه...

  اگر از آمازون خرید می کنید باید از این 20 نکته مخفی خبر داشته باشید!

  آمازون یکی از بزرگ ترین پلتفرم های فروش کالا در سراسر جهان است که با ارائه خدمات و محصول عالی توانسته کاربران زیادی را علاقمند خود کند. ...

  ای بی : دراپ شیپینگ {dropshipping} در ای بی {راهنمای جامع 2021}

  از آن جایی که با گذشت زمان تعداد مشتریان وفادار ای بی افزایش می یابد و کسب و کارها گسترش پیدا می کنند، این پلتفرم آنلاین یک بازار جذاب برای بسیاری از فروشندگان تازه وارد و صاحبان کسب و کارهای کوچک به ...

  8 راهبرد که قبل از وارد کردن کالا از چین باید بدانید

  فرقی ندارد که به دنبال خرید ماشین آلات صنعتی، لوازم الکترونیکی، پوشاک یا وسایل خانه هستید؛ بی شک هر چیزی را می توان در چین، تولید کننده پیشرو در سطح جهان، پیدا کرد. امروزه چین نقش "کارخانه جهان" را به...

  چگونه هزینه های حمل و نقل دریایی را کاهش دهیم؟ {راهنمای 2021}

  در مقایسه با نرخ های سال گذشته شاهد افزایش 42 درصدی در نرخ های سال 2019 بودیم. حتی در حمل و نقل های ارزان تر هم مسلما دل تان نمی خواهد که هزینه های بیشتری پرداخت کنید....

  چگونه از ebay خرید کنیم؟ {راهنمای جامع 2021}

  ebay {ای بی} یک پلتفرم مشهور خرید آنلاین است که افراد معمولی و بازرگانان می توانند کالاهای نو و دست دوم خود را از آن خریداری کرده یا به فروش برسانند....

  علی بابا : با این استراتژی ها با فروشندگان علی بابا مذاکره کنید {راهنمای 2021}

  یکی از آسان ترین شیوه هایی که سود کسب و کار را بیشتر می کند، خرید کالاها به قیمت های پایین است. گفتگو با فروشندگان سایت علی بابا تاثیر مستقیم بر روی افزایش سود و کارایی تان دارد. ...

  عمده فروشی : با این 7 وب سایت برتر عمده فروشی چینی آشنا شوید

  در این مقاله قصد داریم تا درباره وب سایت های برتر عمده فروشی در چین با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را درباره این شرکت ها با شما به اشتراک بگذاریم. در حال حاضر، در مجموع تعداد 7 وب سایت عمده عمده برتر و ق...

  نماینده سورسینگ در چین ؛ وظایف و مزایای همکاری

  منبع یابی مواد اولیه، نیروی کار ماهر و تکنولوژی از پیش نیازهای راه اندازی هر گونه کار تولیدی محسوب می شود. اهمیت نماینده سورسینگ در وسعت های بیشتر و سطح جهان پر رنگ تر می شود. کارخانجات تولیدی و شرکت ...

  ebay ؛ مدیریت سفارش ها در eBay {راهنمای جامع سال 2021}

  ebay نخستین وب سایت یا فروشگاه آنلاین خرید و فروش در سراسر جهان است که به واسطه ارائه امکانات بی نظیر به مشتریان توانسته همواره نظر آن ها را جلب کند....

  0

  دیدگاه کاربران عزیز