سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

کاهش هزینه های حمل و نقل
کاهش هزینه های حمل و نقل

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  چگونه هزینه های حمل و نقل دریایی را کاهش دهیم؟ {راهنمای 2021}

  image_pdfimage_print

  در این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس به شما شیوه هایی را آموزش می دهیم که با کمک آن ها می توانید هزینه های حمل و نقل دریایی خود را کاهش دهید.

  نرخ روز حمل و نقل دریایی کالا و مرسوله در ماه جون سال 2019 از اتحادیه اروپا به شمال آمریکا به ازای هر کانتینر 40 فوتی، 2.044 دلار بود.

  در مقایسه با نرخ های سال گذشته شاهد افزایش 42 درصدی در نرخ های سال 2019 بودیم. حتی در حمل و نقل های ارزان تر هم مسلما دل تان نمی خواهد که هزینه های بیشتری پرداخت کنید.

  از این رو، با چه شیوه هایی می توانیم هزینه های حمل و نقل دریایی را تا جای ممکن پایین نگه داریم؟

  شما در بعضی از افزایش نرخ های اقیانوسی و مسائل دیگر نقشی ندارید، به طور مثال در سطح ظرفیت یا قدرت دلار آمریکا.

  علاوه بر این، حتی نمی توانید هزینه های افزوده مانند “عوارض نامتوازن تجاری” را هم کنترل کنید؛ که به تازگی بعضی از خطوط کشتی های بخار اعلام کرده اند که این نرخ را در خط حمل و نقل های خود از اروپای شمالی به آمریکا اعمال خواهند کرد.

  برای این که موفق شوید و هزینه های کمتری بابت حمل و نقل دریایی پرداخت کنید، بهترین استراتژی ممکن که می توانید پیش بگیرید، این است که تا آخر ظرفیت کانتینر در آن کالا و محصول قرار دهید و در شهر مقصد هم نیازی به پرداخت هزینه های ارسال به درب خانه نداشته باشید.

  بیشتر بخوانید: حمل و نقل FCL ؛ اصول حمل و نقل، کانتینرها و هزینه ها {راهنمای جامع}

  در این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس به شما راهکارهایی برای کاهش هزینه های حمل و نقل دریایی آموزش خواهیم داد.

  استفاده بهینه از فضای کانتینر

  حتما خودتان هم می دانید که یک کشتی بخار که کانتینرهای نیمه پر را حمل می کند، همان مبلغی را از شما بابت جابجایی و ارسال مرسوله تان دریافت می کند که باید کانتینرهای پر شده را حمل کند.

  هر چقدر که کالاهای بیشتری را داخل جعبه قرار دهید، موظف به پرداخت هزینه کمتری بابت هر واحد یا هر پوند هستید.

  از این رو، توصیه می کنیم که هر جا که برای تان میسر بود، کالاهای بیشتری را داخل کانتینر قرار دهید. به طور مثال، اگر کانتینری که این هفته قرار است ارسال کنید، یک سوم ظرفیتش پر شده و هفته دیگر هم می خواهید یک سفارش مشابه دیگر را ارسال کنید، می توانید چندین روز صبر کرده و هر دو سفارش را همزمان با هم ارسال کنید.

  البته این نکته را فراموش نکنید که این مسئله برای کالاهایی که حساسیت زمانی ندارند، قابل اجرا می باشد. اما اگر مرسوله هایتان حساسیت زمانی ندارند، می توانید هر دو کانتینر را یکی کرده و سپس سفارش را ارسال کنید.

  بیشتر بخوانید: حمل و نقل زمینی: FTL و LTL و دیگر اطلاعات جامع مخصوص مبتدی ها {2021}

  برای تان ممکن است که یک تغییر استراتژیک در برنامه های تولیدی تان ایجاد کنید؟ می توانید هماهنگی خود با فروشندگان یا مشتریان را افزایش دهید؟ اگر جواب تان به هر دو سئوال بله است، می توانید کار گفته شده را انجام داده و در هزینه های تان صرفه جویی کنید.

  این مورد را فراموش نکنید که برای جابجایی و ارسال اجسام سنگین، می توانید تا 55.000 پوند در یک کانتینر بار قرار دهید؛ البته باید به این مسئله هم توجه کنید که کامیون حمل این کانتینر به تجهیزات ضروری مجهز باشد و تضمین کند که کانتینرهای با بار فوق سنگین را هم برای تان در جاده ها جابجا کند.

  استفاده بهینه از فضای کانتینر در حمل و نقل جاده ای

  کاهش مجموع هزینه ها با حمل و نقل زمینی

  اگر بخواهیم حمل و نقل دریایی و ریلی را با حمل و نقل زمینی مقایسه کنیم، باید بگوییم که هزینه جابجایی کانتینر با کامیون بسیار بیشتر است. اما در عین حال، سریع ترین شیوه نیز محسوب می شود.

  هر موقع که می خواهید کالاهای خود را از طریق جاده ارسال کنید، باید به این که تا چقدر می خواهید کالا زود به مقصد برسد و هزینه ای که باید پرداخت کنید، توجه داشته باشید.

  اگر عجله ای برای ارسال کالا ندارید، احتمالا فرصت هایی برای صرفه جویی در هزینه حمل و نقل پیدا خواهید کرد.

  بیشتر بخوانید: FTL و LTL: حمل و نقل دربستی و خرده بار زمینی چه تفاوتی با هم دارند؟

  به طور مثال، فرض کنید که می خواهید یک کانتینر را از جنوب لهستان به ایالات متحده آمریکا منتقل کنید. در این قسمت به چهار شیوه مختلف برای حمل و نقل زمینی در خاک اروپا اشاره می کنیم. از سریع ترین و در عین حال گران ترین تا کندترین و ارزان ترین شیوه:

  1. کانتینر را در کامیون بار زده و به بندر هامبورگ یا برمرهاون، آلمان بروید تا کانتینر در کشتی بارگیری شود.
  2. مسافت کمتری کانتینر در کامیون باشد، به بندر گینیا در لهستان بروید تا کانتینر از طریق دریا به هامبورگ یا برمرهاون ارسال شود.
  3. کانتینر را به ترمینال ریلی در جنوب لهستان برده، آن را داخل یک قطار بارگیری کرده تا به بندر هامبورگ یا برمرهاون برسد.
  4. کانتینر را با قطار به بندر گینیا ببرید تا از طریق دریا به هامبورگ یا برمرهاون ارسال شود.
  حمل و نقل جاده ای

  یک شریک اقتصادی برای خود پیدا کنید – فورواردر حمل و نقل

  اگر برای یک شرکت کوچک یا متوسط مشغول به فعالیت هستید، باید پول زیادی بابت جابجایی و ارسال دریایی خرج کنید. علاوه بر این، تا به امروز کالاهای زیادی نیز جابجا نکردید که مشمول تخفیف های حجمی شوید.

  حتی ممکن است در برقراری ارتباط با خطوط کشتی بخار هم به مشکل بربخورید. حتی کریرها به حدی مشغول خدمت رسانی به شرکت های بزرگ هستند که به شما توجهی نمی کنند.

  همین مسئله برای ارسال زمینی کالا هم وجود دارد. زمانی که ظرفیت کاهش و از طرف دیگر میزان کالاها برای ارسال به شیوه زمینی یا ریلی افزایش یابد، اصلا به نفع شرکت های کوچک نیست.

  اما چه راهکاری برای این مسئله وجود دارد؟ باید با یک شرکت فورواردر حمل و نقل جهانی که سالیانه تعداد صدها یا هزاران کانتینر را برای مشتریان خود جابجا می کند، ارتباط برقرار کنید.

  بیشتر بخوانید: فورواردر حمل و نقل 2020؛ هر چیزی که لازم است درباره فورواردر بدانید

  فورواردر حمل و نقل به شما در ارسال های دریایی و همین طور ریلی و زمینی تخفیف می دهد. حتی اگر فورواردر از شما مبلغ زیادی هم دریافت کند، باز هم در مقایسه با زمانی که مجبور هستید با کریر به طور مستقیم در ارتباط باشید، هزینه کمتری پرداخت می کنید.

  البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر شرکت تجاری تان کوچک یا متوسط است، نباید با شرکت های فورواردر بزرگ همکاری کنید. شرکت های فورواردر کوچک تر به شما توجه بیشتری نشان خواهند داد.

  متخصصان ما در گروه تجاری ققنوس با سال ها سابقه فعالیت در حوزه فوروارد کالا می توانند این کار را برای شما انجام دهد. در شرکت گروه تجاری ققنوس جایگاه ویژه ای برای شرکت های کوچک اختصاص داده شده است.

  فورواردر حمل و نقل

  سرویس درب به درب = کم تر شدن هزینه های حمل و نقل دریایی

  جابجایی و ارسال یک حوزه جامع است که در آن هیچ یک از طرفین از دیگری برتر نیست. هر فردی که خدمتی را ارائه می کند و مدیریت حمل و نقل کانتینرتان از طریق دریا، زمین یا ریل را بر عهده می گیرد، یک کارمزد بابت خدمات خود به هزینه کریر اضافه می کند.

  این هزینه به قدری نیست که انتظارش را نداشته باشید. این شرکت ها زمانی که از جانب شما مشغول به کار می شوند، سود خود را با توجه ارزشی که می دهند، دریافت می کنند.

  اگر با سه شرکت حمل و نقل در ارتباط هستید – به طور مثال یک طرف برای حمل و نقل زمینی در ایالات متحده آمریکا، یک طرف برای حمل و نقل دریایی و یک طرف نیز برای حمل و نقل در اروپا – شما موظف به پرداخت سه هزینه بابت جابجایی کالاها هستید.

  بیشتر بخوانید: عمده فروشی : با این 7 وب سایت برتر عمده فروشی چینی آشنا شوید

  اما اگر فقط با یک شرکت همکاری کنید، تنها موظف به پرداخت یک هزینه بابت جابجایی کالاها هستید. مسلما اگر هر سه هزینه ای را بابت جابجایی کالا به سه شرکت پرداخت می کنید را با هم جمع کنید، کم تر از هزینه ای می شود که یک شرکت از شما دریافت می کند.

  از دیگر مزایای همکاری با یک شرکت این است که اگر جایی در مسیر مشکلی وجود داشت، سریع با شما تماس می گیرند؛ یا حتی اگر خودتان تصمیم گرفتید که در لحظه آخر تغییری ایجاد کنید هم به آن ها دسترسی خواهید داشت.

  گروه تجاری ققنوس با سال ها تجربه در این عرصه و اطلاع از تمام مسائل و اصول حمل و نقل دریایی، می توانید این کار را برای شما در هر نقطه ای از جهان انجام دهد.

  سرویس درب به درب

  راهکارهای مبتکرانه برای صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل

  همان طور که در قسمت بالا هم اشاره کردیم، تنها یک کار است که می توانید انجام دهید تا هزینه کم تری بابت ارسال و جابجایی دریایی پرداخت کنید و آن، استفاده از تمام ظرفیت کانتینر است.

  اما اگر کمی انعطاف به خرج دهید و از یک همکار مطلع و خبره کمک بگیرید، مسلما می توانید راهکارهای بهتری برای صرفه جویی در هزینه های تان پیدا کنید.

  سخن آخر

  همان طور که در قسمت اصلی مقاله اشاره کردیم، صرف نظر از استفاده حداکثری از ظرفیت کانتینر، شما به یک فورواردر حمل و نقل با سابقه و مطمئن نیاز دارید که در این مسیر به شما کمک کند؛ چرا که مسائل و مشکلاتی وجود دارد که تنها این افراد و شرکت ها قادر به برطرف کردن شان هستند.

  بیشتر بخوانید: چگونه یک واسطه گر موفق در حوزه حمل و نقل باشیم؟ {راهنمای کامل}

  گروه تجاری ققنوس

  شرکت بازرگانی بین المللی و خدمات حمل بار هوایی ققنوس تجارت خاورمیانه با نام تجاری گروه تجاری ققنوس با بیش از 8 سال سابقه فعالیت در حوزه تجارت خارجی و حمل و نقل بین المللی اعم از هوایی، دریایی و زمینی و سایر خدمات نظیر ترخیص کالا، حوالجات ارزی، خرید از سایت های خارجی، سرویس های درب به درب (DDP)، پست اکسپرس توانسته است میزبان بسیاری از تجار ایرانی و واردکنندگان کالا و صنایع کشور طی این مدت باشد.مشاوره صحیح و حرفه ای ،ضمانت بهترین قیمت و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب ضمن ارائه سرویس سه اصل اولیه است که گروه تجاری ققنوس از نخستین روز تاسیس سعی کرده به ان پاینبند باشد و با رعایت این سه اصل توانسته به لطف مشتریان وفادار خود پس از 8 سال فعالیت همچنان اقدام به ارائه خدمات به مشتریان جدید و سابق خود بنماید.

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  2رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  خرید از وب سایت 1688 با استفاده از حساب کاربری تجاری علی پی {2021}

  kjb solution نوعی شیوه پرداخت برون مرزی است که به طور رسمی توسط وب سایت 1688 و علی پی رونمایی شده است....

  در سفر به چین به این 9 نکته توجه داشته باشید {راهنمای جامع 2021}

  در سالیان اخیر شاهد این بوده ایم که کشور چین تلاش های زیادی کرده است تا به قطب تجاری و اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شود. جمعیت فعلی چین بیش از یک میلیارد می باشد که روز به روز در حال بیشتر شدن است. این...

  هر چیزی که لازم است درباره حساب کاربری تجاری علی پی بدانید

  برای این که بتوانید هزینه کالا و محصولات خریداری شده از سایت 1688 را پرداخت کنید به حساب کاربری علی پی یا Alipay Business Account نیاز دارید....

  هر چیزی که لازم است درباره پست هوایی چین بدانید {راهنمای 2021}

  پست مرسوله به صورت هوایی یکی از سرویس های ارائه شده از سوی اداره پست چین می باشد. در این شیوه، مرسوله به سه روش به دست مشتری می رسد....

  تائوبائو ؛ چگونه به طور مستقیم از این سایت خرید کنیم؟ راهنمای جامع 2021

  تائوبائو یک وب سایت آنلاین محبوب می باشد که در چین مستقر شده است و امکان دسترسی به تمام کالاها با قیمت های ارزان را برای مشتریان خود فراهم کرده است....

  8 نکته راهبردی جهت کاهش هزینه های حمل و نقل {راهنمای 2021}

  با توجه به راهکارهایی اعم از انتخاب بهترین شیوه حمل و نقل، افزایش اطلاعات خود در زمینه انتقال بار در زنجیره تدارکات و مواردی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، می توانید هزینه های این بخش را کاهش ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز