جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  چگونه باید کسب و کار صادراتی را شروع کنیم؟

  image_pdfimage_print

  یک کسب و کار صادراتی، یک تجارتی است که محصولات را به کشور دیگری غیر از کشور تولیدکننده ارسال می کند. در حالی که به نظر می رسد اکثر صادرکنندگان شرکت های بزرگ هستند، بیش از 96 درصد از صادرکنندگان در ایالات متحده و یا ایران  صاحبان کسب و کار کوچک هستند. برای شروع کسب و کار صادرات، باید تصمیم بگیرید که کدام محصولات شما را به سود بیشتری می رساند، شرایط لازم برای ایجاد یک کسب و کار را پیدا کنید، منابع مالی را تامین کنید و کانال هایی را برای فروش محصولات خود در کشورهای دیگر پیدا کنید.

   

  بخش اول

  برنامه ریزی کسب و کار صادرات

   

  ۱) درباره کسب و کار صادرات اطلاعات پیدا کنید. برای شروع صادرات، شما نیاز به درک کامل صنعت و چگونگی و مراحل صادرات دارید. از طریق بازدید از وب سایت های دولت فدرال مانند اداره بازرگانی و صادرات آمریکا، کسب و کار صادرات را بررسی کنید. اگر شما در حال حاضر می دانید که به کدام کشورها می خواهید صادرات کنید، می توانید با شناخت مقررات، تعرفه ها و وظایف آن کشورها، شروع کنید.

  _ یادگیری زبان یک کشور خارجی به شما برای شروع کمک می کند. به علاوه، تجربه در تجارت بین المللی و یا حمل و نقل کمک می کند تا شما برای چالش های تجارت صادرات آماده شوید.

  _ می توانید از اداره کوچک کسب و کار (SBA) کمک های بیشتری دریافت کنید. این سازمان دولتی از مراکز پشتیبانی صادراتی خود مشاوره تخصصی ارائه می دهد. با بازدید از وب سایت SBA در نزدیکی شما یک فرد برای مشاوره به شما معرفی می شود:

  https://www.sba.gov/managing-business/exporting/us-export-assistance-centers

   

  ۲) تصمیم بگیرید که چه نوع کسب و کار صادرات را می خواهید شروع کنید. صادرکنندگان می توانند از بین سه نوع اصلی عملیات تجاری انتخاب کنند. هر یک از این عملیات ها به نوع متفاوتی از مشتریان می پردازد و بر جنبه های مختلف بازار تمرکز می کند. انواع:

  _ شرکت مدیریت صادرات (EMC)

  این کسب و کارها وظیفه بازاریابی و فروش محصولات خارج از کشور را بر عهده دارند. این شرکت به طور معمول پول را به وسیله کمیسیون پرداخت می کند و محصولات را برای تولید کنندگان داخلی که مایل به کار در خارج از کشور خود نیست، به فروش می رساند.

  _ یک بازرگان صادراتی یک فرد قراردادی مستقل است که کالاها را مستقیما از تولیدات داخلی خریداری می کند و سپس آنها را به کشورهای دیگر می فروشد.

  _ شرکت های تجاری صادرات (ETC)

  به دنبال کالاهای خاص برای راضی نگه داشتن خریداران خارج از کشور خود هستند.

   

  ۳) بدانید که چه محصولی را ميخواهيد صادر کنید. محصولاتی را که شما قصد فروش آن را دارید، یا خودتان آنها را تولید می کنید یا آنها را به طور عمده خریداری می کنید. شما باید اطلاعاتی درباره دیگر صادر کننده ای  که همان محصول مورد نظر شما را صادر می کند و  تولید کنندگان داخلی آن محصول داشته باشید. محصول شما باید منحصر به فرد و با قیمت پایین و یا با کیفیت بالاتر از محصولات رقبا برای رسیدن به سود در بازار خارجی باشد.

   

  _ کالاهای صادراتی معمولا به سه دسته تقسیم می شوند:

  _ این کالا ها در بازار کشور هدف موجود نیستند. این ها کالاهایی هستند که کشور هدف شما قادر به تولید آن نیست. به عنوان مثال، کشور ایسلند باید آناناس وارد کند.

  _ منابع مشهور: اینها کالایی هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند، و کالای آن منطقه شهرت فراوانی دارد مانند شراب فرانسه یا کفش های ایتالیایی استفاده می شود.

  _ قیمت پایین : این ها کالاهایی هستند که می توانند با قیمت پایین تر در کشور دیگری از کشور هدف خود مانند کالاهای الکترونیکی چینی تولید شوند.

  _ در بعضی موارد ممکن است که کسب و کار صادرات شما فرمت یک عملیات برای فروش محصولات داخلی باشد. اگر درخواست های خارجی زیادی برای یکی از محصولات داخلی خود دریافت می کنید، گسترش بازار آن کالا را در نظر داشته باشید و سعی کنید آن را توسعه دهید.

   

  ۴) بازار هدف خود را شناسایی کنید. اول، شما باید شناسایی کنید که دقیقا به چه افرادی قرار است محصولاتتان را بفروشید. فکر کنید که چه کسی علاقه مند به خرید محصول شما است. اینها می تواند مصرف کنندگان، خرده فروشان، تولید کنندگان، عمده فروشان، دولت ها و یا سایر نهادهای خارجی باشند. اگر شما قبلا در کسب و کار داخلی فعالیت داشته اید، ابتدا باید نیاز های مشتریان را در همان صنعت را برآورده کنید. با همکاران داخلی خود کار کنید تا ببینید که آیا آنها در خارج از کشور ارتباطی برقرار کرده اند و از هر گونه ارتباطی که می توانید، به نفع خود استفاده کنید. سعی کنید یک بازار را انتخاب کنید که در آن کسب و کار شما مزیت مالی بیشتری نسبت به جایگزین های محلی داشته باشد.

  _ شما می توانید با بازدید از نمایشگاه های تجاری، کنفرانس ها و ماموریت ها، بازار های انتخاب شده خود را بررسی کنید و درباره آن ها اطلاعات به دست بیاورید. این حوادث به شما امکان می دهد تا با شرکای آینده ی خود آشنا شوید و همچنین رقابت خود را شروع کنید. خود را درگیر میزبانی یک غرفه نکنید، بلکه به جای آن فقط راه بروید و اطلاعات کسب کنید.

  _ بخشی از فرآیند شناسایی بازار شما باید به ارزیابی فرآیندهای پرداخت بین کشورها و تفاوت های ارزی اختصاص یابد. به عبارت دیگر، اطمینان حاصل کنید که می توانید از کشور مورد نظر به راحتی وجه دریافت کنید و از نرخ ارز مناسب مبادله شده مطلع شوید.

   

  ۵) در مورد نیاز مصرف کننده هدف خود اطلاعات کسب کنید.

  در مورد نیاز آنها اطلاعات کسب کنید و تمایل آنها را برای محصول تان ارزیابی کنید. بازار و کسب و کار شما باید نسبتا موفق باشد پس از اینکه تصمیم بگیرید چه نوعی از محصولات را صادرات کنید؛ با این حال، در بعضی موارد، ممکن است مجبور شوید پیشنهادات محصول خود را برای رفع نیازهای مشتریان تان تغییر دهید. این کار از طریق تعامل آنلاین و یا حضوری با مشتری خارجی ممکن است خطاهایی را به همراه داشته باشد. سعی کنید از تحقیق استفاده کنید تا دیدگاه واضحتری از موارد زیر بدست آورید:

  _ برنامه های کاربردی شما و بازار فروش در کشور هدف.

  _ کاربر هدف شما (که در واقع از محصولات شما استفاده می کند) و نیازهای آنها

  _ وضعیت اقتصاد کشور هدف و عادت های خرید شهروندان.

  _ چگونه دقیقا می توانید وارد بازار شوید (از طریق توزیع کنندگان، عمده فروشان، خرده فروشان، و غیره).

  _ شما همچنین باید فرهنگ و اخلاق بازار هدف خود را مطالعه کنید. این به شما در مذاکرات و جلسات با خریداران احتمالی کمک خواهد کرد. سعی کنید وب سایت ها یا کتاب هایی را پیدا کنید که به شما درباره فرهنگ خاص بازار هدف کمک می کند.

  _ تعدادی از نشریات تجاری و صنعتی که با تجارت بین المللی در ارتباط هستند، وجود دارند. گزارش های بازار، اخبار مالی، و روزنامه های خارجی را نیز مطالعه کنید. هر جایی که فکر می کنید می توانید یک ایده ای درباره کسب و کار به دست بیاورید را مطالعه کنید.

   

  ۶) حفظ انطباق با قوانین تجارت U.S

  ایالات متحده تعدادی از قوانین مهم مربوط به تجارت بین المللی را اجرا می کند. یکی از مهم ترین این قوانین، مخصوصا برای تجارت های صادراتی، قانون اقدامات فساد خارجی است. بخش عمده این قانون برای جلوگیری از اقدامات غیر قانونی مشاغل تجاری ایالات متحده ، مانند رشوه، است. اطمینان حاصل کنید که این قانون و قوانین کشور هدف را با دقت مطالعه کنید، زیرا مقامات خارجی ممکن است مشخص نکنند که چه اعمالی جزو اتهامات قانونی محسوب می شوند و اینکه رشوه ها به دقت بررسی می شوند.

  _ همچنین تعدادی محدودیت های تجاری و تحریم تجارت با کشورهای خاص وجود دارد. این محدود کردن فروش محصولات خاص، به صورت کم و یا جزئی، به کشورهای تعیین شده به عنوان امنیت و سیاست ملی در نظر گرفته شده است. قبل از صدور کالا، قبل از انجام تشریفات گمرک، گمرک ایالات متحده را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که شما تحت یکی از این مقررات قرار نگیرید.

  _ اطلاعات مربوط به تحریم ها، محدودیت ها و موانع را می توان از این سایت مورد مطالعه قرار داد:

  http://www.export.gov/index.asp

   

  ۷) یک طرح کسب و کار بنویسید

  طرح کسب و کار شما یک مرور کلی از نحوه کار تجاری شما و کسب درآمد است. این شامل توصیف محصولاتی که به فروش می رسد، بازارهای هدف شما، یک طرح بازاریابی، تجزیه و تحلیل صنعت، تجزیه و تحلیل رقیب، و پیش بینی درآمد شما می باشد. شما همچنین باید مشخص کنید چطور می خواهید برای کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید و همچنین شرکایی که با آنها می خواهید کار می کنید.

  _ شما باید در مورد وسعت کسب و کار خود تصمیم بگیرید. به عنوان مثال، شما باید تصمیم بگیرید که در فضای خانه کار خواهید کرد و  یا نیاز به اجاره یا خرید یک فضای کاری و استخدام یک کارمند دارید.

  _ اطلاعات مربوط به نوشتن یک طرح کسب و کار را از وب سایت رسمی اداره انکشاف مالی ایالات متحده (SBA) دریافت کنید. شما همچنین می توانید منابع دیگری پیدا کنید که به شما در راه اندازی کسب و کار خود در وب سایت SBA کمک می کند مانند اطلاعات مجوز و تأمین مالی.

  _ در طرح کسب و کار خود، باید مشخص کنید که چطور می خواهید درآمد کسب کنید. به این معنی است که اگر شما کمیسیون را در بالای قیمت اقلامی که صادر می کنید اضافه می کنید،این کمیسیون چه مقدار است؟ کمیسیون مورد نظر شما بستگی به قیمت رقبا شما برای محصولات، هزینه های خود و تحقیقات بازار خود شما دارد. بسیاری از صادرکنندگان با کمیسیون 10 درصد کار می کنند.

  _ با این حال، اگر شما خودتان محصولات را تولید می کنید و آنها را صادر می کنید، می توانید آنها را خیلی بیشتر قیمت گذاری کنید. فقط از قیمت های رقبای خود قبل از قیمت گذاری کالاهای تان  مطمئن شوید.

  _ طرح بازاریابی شما باید شامل چگونگی دقیق فروش محصولات خود در کشور یا کشور های دیگر باشد. این شامل چگونگی قرار دادن محصولات در معرض نمایش در بازار هدف می باشد، که شما باید از قبل  آن را شناسایی کنید.

  _ برای شناسایی بازار هدف، فکر کنید که محصول شما مورد علاقه چه شخصی قرار می گیرد. پس از آن توانایی این گروه برای پرداخت و خرید محصول تان را در نظر بگیرید. برای شناسایی یک بازار خاص و یک نیاز متمایز که محصول شما آن را برطرف می کند تحقیق کنید. این به شما کمک می کند تا مخاطبان هدف خود را به وضوح شناسایی کنید. سپس، بقیه برنامه بازاریابی خود را در اطراف مخاطبان هدف متمرکز کنید.

  _ هنگام تصمیم گرفتن برای اینکه به کدام کشورها صادرات داشته باشید ، ابتدا با یکی از 18 کشوری که از تجارت آزاد با ایالات متحده برخوردارند شروع  کنید. لیستی از این کشورها را می توانید در اینجا پیدا کنید:

  http://www.ustr.gov/

   

  ۸) هزینه های راه اندازی خود را برآورد کنید. نیاز شما به هزینه های راه اندازی می تواند از کمتر از 5،000 تا بیش از 1 میلیون دلار بسته به نوع کسب و کار صادرات، محصولات فروخته شده، بازار های خارجی و سایر عوامل می باشد. حداقل، شما نیاز به یک فضای اداری (که می تواند خانه شما باشد)، یک کامپیوتر، خط تلفن، تلفن همراه، دستگاه فکس دارید. علاوه بر این، ممکن است پول برای سفر به مکان هایی که محصولات شما آنجا فروخته می شود برای ملاقات با شریک های تان نیاز داشته باشید. اگر قصد خرید و فروش محصولات خود را دارید، برای خرید موجودی اولیه خود نیز پول لازم است. همه اینها به هزینه راه اندازی شما بستگی دارد.

  _ ابتدا با کار هایی در ابعاد کوچک شروع کنید. ابتدا با فروش محدود در کشور هدف خود شروع کنید و اگر موفق شدید ، تلاش خود را افزایش دهید. صبر کنید و از سود ها و درآمد های نقدی خود از اولین فروش تان برای سرمایه گذاری های بعدی استفاده کنید.

   

  بخش دوم

  شروع کسب و کارتان

   

  ۱) کسب و کار خود را ثبت کنید و برای مجوز کسب و کار درخواست کنید. با دولت خود تماس بگیرید. در اکثر ایالت ها، کسب و کار ها از طریق دفتر دبیر امور خارجه ثبت می شوند و مجوز می گیرند. شما می توانید به اطلاعات و برنامه های کاربردی در وب سایت دولتی دسترسی داشته باشید. فرآیند دقیق ثبت نام و صدور مجوز به قوانین ایالتی و ساختار تجاری شما بستگی دارد.

  _ به عنوان یک کسب و کار صادرات، شما باید با استفاده از پرسشنامه آمادگی صادرات، برای دولت ایالات متحده در export.gov ثبت نام کنید.

  _ مجوزهای اضافی ممکن است برای صادرات محصولات خاص مورد نیاز باشد. برای اطلاعات بیشتر با گمرک ایالات متحده یا SBA چک کنید.

  _ نام تجاری اولیه در وب سایت دولت خود را جستجو کنید برای تعیین اینکه آیا نام انتخابی شما برای شرکت تان در دسترس است یا خیر.

  _ برای ساختار کسب و کار خود تصمیم بگیرید. برخی از انواع کسب و کار عبارتند از: مالک واحد، مشارکت محدود با مسئولیت محدود و همکاری و مشارکت.

  _ مجوز مناسب بر اساس ساختار کسب و کارتان را کسب نمایید.  هر مجوز دارای الزامات و هزینه های متفاوت است.

   

  ۲) یافتن منابع مالی

  انجمن صنفی کوچک منبع خوبی برای سرمایه گذاری تجارت صادرات شما است. شرکای SBA با بانک ها برنامه هایی برای اعطای وام تضمین شده به شرکت های کوچک دارند.  آنها همچنین برنامه سرمایه گذاری صادرات (EWCP) را برای ارائه صادرکنندگان به منظور تأمین هزینه های بزرگ برای پیش پرداخت قرارداد ارائه می دهند. به علاوه، شما می توانید با یک شریک یا با استفاده از پس انداز خود برای سرمایه گذاری تجارت صادرات خود اقدام کنید.

  _ بانک صادرات و واردات ایالات متحده برنامه های ویژه ای را برای کسب و کارهای کوچک در نظر گرفته است. علاوه بر این، بانک صادرات و واردات برنامه هایی برای اخذ وام دارد که هدف آن حمایت از تجارت های متعلق به اقلیت ها و زنان است.

   

  ۳) کسب و کارتان را بیمه کنید

  هنگام خرید و معامله با خریداران خارجی، در صورت عدم پرداخت هزینه توسط خریدار خارجی پیگیری این امر بسیار مشکل خواهد بود. برای مقابله با این مشکل، می توانید بیمه اعتبار صادرات را اخذ نمایید که شامل هر نوع هزینه ای است که توسط خریداران خارجی پرداخت نشده است. به طور کلی، شامل پرداخت هایی که به دلیل مسائل مربوط به کسب و کار، مانند ورشکستگی یا مسائل سیاسی مانند انقلاب یا تصرف دولتی و  مالکیت صورت نگرفته است، نمی شود. این بیمه را می توان از بسیاری از ارائه دهندگان بیمه تجاری یا بانک صادرات و واردات ایالات متحده (Ex-Im Bank) اخذ کرد.

   

  ۴) اجاره دفتر و فضای ذخیره سازی.

  نیاز به فضای کسب و کار شما بسته به ماهیت کسب و کار شما متفاوت است. اگر شما قصد دارید محصول را نگه دارید، به یک انبار یا حداقل فضای ذخیره نیاز دارید. اگر به فضای ذخیره سازی زیادی نیاز نداشته باشید یا خودتان محصولات را تولید نکنید، می توانید در خانه کار کنید؛ با این حال، اگر شما قصد دارید عملیات بزرگتری را با کمک سایر کارکنان شروع کنید، باید از فضای اداری نیز استفاده کنید.

   

  بخش سوم

  صادرات موفقیت آمیز کالا

   

  ۱)با یک شرکت یا شخصی که می تواند به شما در صادرات محصولات تان کمک کند، همکاری کنید. فروش موفق محصولات در خارج از کشور نیاز به داشتن ارتباطاتی در آن کشور دارد. این کار می تواند برای صاحبان کسب و کار کوچک و بدون داشتن ارتباط دشوار باشد. به همین دلیل بهتر است کار را با یک توزیع کننده خارجی یا شریک دیگری که در حال حاضر دارای ارتباطاتی در کشور هدف است شروع کنید.

  _ شخصی که شما قرار است با او در ارتباط باشید می تواند یک کارمند و  یا یک شریک باشد. شریک در سود و بدهی های کسب و کار مشارکت می کند، در حالی که یک کارمند فقط برای یک سطح معینی از حقوق کار می کند.

  _ دولت ایالات متحده سرویس کلید ارتباط طلایی را برای کمک به همکاری صادرکنندگان با شرکای خارج از کشور ارائه می دهد. از سایت http://www.export.gov/salesandmarketing/eg_main_018195.asp بازدید کنید تا بیشتر بدانید.

   

  _ به عنوان مثال، شما می توانید با یک عمده فروش یا توزیع کننده خارجی یا یک خرده فروش برای معرفی محصول خود در بازار آنها کار کنید.

  _ شما همچنین می توانید با یک نماینده فروش خارجی که محصول تان را به خرده فروشان و عمده فروشان از طرف شما می فروشد همکاری کنید.

   

  ۲) از فناوری استفاده کنید. هنگام ایجاد تجارت و صادرات خارج از کشور، استراتژی ارزان تر، استفاده از اینترنت است. یک وبسایت حرفه ای ایجاد کنید. این سایت چهره کسب و کار شما برای بسیاری از مشتریان بین المللی، که وب سایت شما را به عنوان اولین قدم قبل از انجام کسب و کار با شما نگاه می کنند،خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که این سایت شامل توضیحات و تصاویر محصولات، اطلاعات تماس و شرایط معاملاتی می باشد. علاوه بر این، یک وب سایت باید به زبان کشوری که قرار است محصولاتتان را به آنجا صادر کنید بسازید.

  _ برای ایجاد ارتباطات، به دنبال انجمن های بین المللی تجارت و صادرات، برد ارتباطی و لیست شرکت ها باشید. اگر موردی که مربوط به محصول شما باشد را پیدا کردید، برای آن پیشنهادی ارسال کنید و آنها را به وبسایت خود مرتبط کنید.

   

  ۳)سازماندهی حمل و نقل : یکی از اهداف مهم شما در صادرات کالا تصمیم گیری در مورد چگونگی ارسال این کالاها به مشتریان تان است. اگر به یک کشور نسبتا نزدیک، حمل می کنید، می توانید از حمل و نقل زمینی برای حمل و نقل مقرون به صرفه استفاده کنید. با این وجود، برای حمل مسافت های طولانی تر، دو گزینه وجود دارد: حمل و نقل هوایی یا دریایی. حمل و نقل هوایی گزینه سریع تر است، اما می تواند بسیار گران تر باشد. حمل و نقل دریایی ارزان تر است، اما خیلی کندتر است، و زمان زیادی صرف می شود تا محصول به دست مشتری برسد. بهترین کار این است که شما با یک حمل و نقل بین المللی کار کنید تا دریابید که کدام گزینه برای کسب و کار شما مناسب است.

  _ حمل و نقل می تواند با به صورت(FOB) و یا (FAS) برای خریدار به صورت رایگان انجام شود. FOB بدین معنی است که فروشنده مسئولیت عرضه کالا را به خریدار بدون هیچ هزینه اضافی برای آنها انجام می دهد. FAS بدین معنی است که فروشنده کالا را به یک کشتی منتقل می کند، جایی که خریدار مالکیت کالا را می پذیرد و هزینه را پرداخت می کند تا بارگیری و حمل آن را انجام دهد.

  _ با یک مشاور در این امر برای حمل و نقل، ذخیره سازی و اسناد خود مشورت کنید. این سازماندهی می تواند از توصیه های شخصی و یا از فهرست های محلی باشد.

   

  ۴) با خریداران خود معامله کنید. هنگامی که می خواهید با خریداران خود معامله کنید اعتبار آن ها را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که برای کالاهای شما پرداخت صورت می گیرد. یک جستجو در اینترنت انجام دهید و تأیید کنید که آنها یک وب سایت معتبر دارند، و نظرات مشتری ها / یا رتبه بندی کسب و کار خوب دارند. هنگام انجام معامله با خریداران، اطمینان حاصل کنید که هرگونه توافق کتبی صورت گیرد. و اگر شما نمی توانید به طور موثر با خریدار ارتباط برقرار کنید، استخدام یک مترجم می تواند به شما برای جلوگیری از سردرگمی و یا اختلاف نظر کمک کند.

  _ سفارت ایالات متحده در کشور هدف شما ممکن است بتواند به شما در ارزیابی اعتبار مشتری کمک کند.

   

  ۵) شرایط پرداخت و قیمت گذاری را تنظیم کنید. هنگامی که کالاهای خود را برای مشتریان خارجی قیمت گذاری می کنید، باید تصمیم بگیرید که کالاهای خود را به دلار و یا ارز کشور مورد نظر قیمت گذاری کنید. کار کردن به دلار حسابداری شما را ساده می کند و از نوسانات ارز شما جلوگیری می کند، اما می تواند تجارت را برای مشتریان خارجی دشوار کند. هر تصمیمی می گیرید قیمت ها را به یک شیوه واحد و یکسان تنظیم کنید.

  _ اگر تصمیم به کار با ارز کشور هدف دارید، مراقب خطرات مبادله ارز خارجی باشید.  این خطر وجود دارد که شما به دلیل کاهش ارزش ارز خارجی در برابر دلار آمریکا ضرر کنید. شما می توانید این ریسک را به روش های مختلفی مدیریت کنید، از جمله قیمت گذاری فروش خود به ارز خارجی در ازای اخذ پیش پرداخت نقدی.

  _ شما همچنین باید شرایط پرداخت بسیار روشن را تنظیم کنید، به طوری که شما منتظر پرداخت برای محصولات تان به عنوان  “پردازش” و یا “در انتظار تأیید” توسط مشتری تان نمانید.

  _ خریداران خارجی اغلب تصمیم می گیرند که از طریق اعتبار نامه های ارسالی پرداخت کنند. ممکن است لازم باشد با بانک خود تماس بگیرید تا توانایی دریافت این نوع پرداخت را تنظیم کنید.

  _ گرفتن اعتبار نامه از خریدار قبل از ارسال کالاها توسط فروشنده به خریدار بسیار مهم است. تلاش برای جمع آوری بدهی ها در یک کشور خارجی دشوار، وقت گیر و گران است. برای تجارت های کوچک، کارت های اعتباری و انتقال بانکی قبل از حمل و نقل باید صورت گیرد.

  _ برای ساده سازی پرداخت، می توانید از یک بانک بزرگ بین المللی با حضور در هر دو کشور مبدا و کشور هدف استفاده کنید.

   

  ۶) اسناد مناسب را فایل بندی کنید .هنگامی که شما شروع به صادرات کالاهای خود می کنید، باید مقادیر زیادی از کنترل های دولتی و پرونده های کاغذی را که در ایالات متحده و در کشور هدف قرار دارد، را اداره کنید. مقامات دولتی مربوطه باید جهت تکمیل این فرم ها راهنمایی ارائه دهند؛ با این حال، شرکای خارج از کشور نیز اگر شما مرتکب اشتباه شدید،باید بتوانند شما را راهنمایی کنند به خصوص اگر در این کشور بسیار با تجربه باشند.

   

  ۷)اولین سفارشات خود را بسته بندی کنید

  هنگامی که شما یک خریدار خارج از کشور پیدا کرده اید، وقت آن است که کالا خود را بسته بندی و حمل کنید. با ایجاد فرم فاکتورهای تبلیغاتی، که قیمت محصولات خود را همراه با هزینه های بیمه و حمل و نقل آنها (در صورتی که این مورد را خریدار باید پرداخت کند)، شروع کنید. پرداخت توسط خریدار را دریافت کنید و حمل و نقل و بیمه خود را با شرکت های مربوطه سازماندهی کنید. اطمینان حاصل کنید که پرداخت (یا تضمین پرداخت مانند اعتبار نامه) قبل از حمل کالا انجام می شود. هنگامی که پرداخت انجام می شود، کالاهای شما بسته بندی و حمل می شود. اطمینان حاصل کنید که مستندات حمل و نقل دریافتی را ذخیره کرده اید. صبر کنید تا خریدار تایید کنید که کالاهای شما وارد شده اند و به دست آنها رسیده است.

  _ پس از حمل کالا، شما یک لایحه دریافت خواهید کرد. این سند تضمین می کند که اقلام شما به شکل خوب به مقصد منتقل شده است.

   

  شرکت ققنوس تجارت خاورمیانه  ( گروه تجاری ققنوس  ) آمادگی کامل را دارد تا با ارائه زنجیره کامل خدمات صادراتی اعم از بازاریابی صادراتی ، تشریفات گمرکی صادرات در کشورهای مبدا مقصد و حمل و نقل را برای کلیه مشتریان خود انجام دهد .

   

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  هر چیزی که لازم است درباره FCL و LCL بدانید {راهنمای جامع 2021}

  واژه FCL کوتاه شده عبارت "ظرفیت کامل کانتیر" است. در شیوه FCL، تنها یک فرستنده می تواند از کانتینر استفاده کند. LCL کوتاه شده عبارت "کمتر از ظرفیت کامل کانتینر" است. ...

  گواهی مبدا {COO} چیست؟ هر چیزی که لازم است بدانید {راهنمای 2021}

  گواهی مبدا به سندی گفته می شود که معمولا در تجارت بین الملل مورد استفاده قرار می گیرد. در این سند به کشور مبدا کالا اشاره می شود که وجود آن برای صادر کننده بسیار اهمیت دارد....

  پکینگ لیست (packing list)؛ لیست بسته بنید مخصوص صادرات {راهنمای جامع 2021}

  لیست بسته بندی به مدرکی گفته می شود که به طور گسترده در تجاری جهانی استفاده می شود. همان طور که از نام آن مشخص است، در این لیست به اطلاعاتی درباره محتوای کالاهای صادر شده اشاره شده است و به قسمت خارجی...

  سیاهه تجاری چیست؟ ساختار و الگو و پیش نیازهای صادرات {راهنمای 2021}

  در دنیای تجارت، سیاهه تجاری به یک مدرک مهم گفته می شود که صادر کننده برای واردات کالا و اجناس باید آن را ارائه کند. خریدار یا وارد کننده با استفاده از سیاهه تجاری – و دیگر مدارک لازم برای حمل و نقل – ...

  5 فاکتور برای تشخیص نماینده سورسینگ قابل اعتماد در چین

  اول از همه باید به معنای سورسینگ در این بخش اشاره کنیم. سورسینگ به منبع یابی کالا گفته می شود و نماینده سورسینگ فردی است که در این حوزه تبحر دارد. زمانی که به یک دنبال یک نماینده سورسینگ در کشور چین ه...

  آموزش تصویری فروش کالا در سایت علی بابا {راهنمای جامع 2021}

  علی بابا یک فروشگاه آنلاین با بیش از 50 کاربر از 240 کشور دنیا است. تمام وارد کنندگان و صادر کنندگان از تمام نقاط جهان می توانند در این پلتفرم معامله کرده و با لیست کردن کالا و محصولات و پروفایل های ک...

  سورسینگ کالا از چین – 5 فاکتور قابل توجه {راهنمای 2021}

  اگر سورسینگ کالا از چین به خوبی انجام شود، سود خوبی عایدتان می شود اما با این وجود، بیشتر اشخاصی که مشغول به این کار هستند اغلب از ورود خود به این حوزه نا امید می شوند....

  هر چیزی که لازم است درباره سیستم مزایده اتوماتیک ebay بدانید {2021}

  اگر تازه وارد سایت ebay شده باشید با دو نوع لیست بندی مواجه می شوید: لیست بندی های با فرمت مزایده و لیست بندی های با قیمت تعیین شده....

  سورسینگ کالا برای فروشندگان سایت آمازون–7 نکته کلیدی {راهنمای 2021}

  کلید داشتن یک کسب و کار پرسود، سورسینگ کالا برای فروشندگان سایت آمازون است. در سال های اخیر شاهد افزایش چشمگیر فروش های الکترونیکی هستیم و براساس داده های Statista، تخمین زده می شود که تا پایان سال 20...

  راهکارهای موثر برای مذاکره با فروشندگان سایت علی بابا {راهنمای 2021}

  اول از هر چیزی باید ابتدا یک فروشنده قابل اعتماد و مناسب پیدا کنید. در این مقاله به یک فروشنده با سابقه نه ساله اشاره می کنیم؛ این فروشنده رتبه طلایی دارند؛ به این معنا که مورد تایید سایت است....

  0

  دیدگاه کاربران عزیز