[ad_1]

روابط عمومی گروه تجاری ققنوس – سپیده قاسمی؛ احمد مقدسی در گفت و گو با روابط عمومی گروه تجاری ققنوسبا بیان اینکه در ابتدای مرداد سالجاری ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت خرید شیرخام از ۱۴۰۰ تومان به ۱۵۷۰ تومان موافقت کرده بود، افزود: براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار در ابتدای مردادماه سالجاری، قیمت شیر خام کیلویی ۱۵۷۰ تومان تعیین شد که بر این اساس قیمت سه قلم کالای لبنی مشمول گروه یک کالای اساسی از جمله شیر، ماست و پنیر نیز افزایش یافت.

وی ادامه داد: اما در کمتر از ۳ ماه اخیر هزینه نهاده‌های دامی و تولید بار دیگر برای دامداران افزایش داشته و اکنون فروش هر کیلوگرم شیرخام برای دامداران کمتر از ۲۱۰۰ تومان مقرون به صرفه نیست.

مقدسی با تاکید بر اینکه درباره افزایش قیمت محصولات به کارخانه‌های لبنی حق می‌دهیم، اظهار کرد: علاوه بر شیر سایر مواد اولیه تولید برای کارخانه‌های لبنی به ویژه در بخش بسته بندی افزایش قابل توجهی داشته است و آن‌ها برای ادامه فعالیت خود چاره ای جز افزایش قیمت محصولات تولیدی ندارند.

رییس انجمن صنفی گاوداران ایران اضافه کرد: محدودیت فعالیت یا تعطیلی کارخانه‌های لبنی به نفع هیچکس نیست و می‌تواند برای اقتصاد کشور خسارات زا باشد.

مقدسی در پایان یادآرو شد که قیمت پیشنهادی ۲۱۰۰ تومان برای خرید هر کیلوگرم شیرخام درب دامداری است و هزینه حمل و نقل تا کارخانه لبنی نیز به آن افزوده می‌شود.

[ad_2]