جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  پنج عنوان کتاب تخصصی کشاورزی رونمایی شد- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس به نقل از پایگاه سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، در راستای موافقت نامه بین سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی و سازمان بسیج مهندسین کشاورزی، مراسم رونمایی از پنج عنوان راهنمای محصولی و دو عنوان کتابچه عملیاتی زراعت گندم و کلزا، دوشنبه 5 آذرماه سال جاری، در سالن اندیشه ستاد سازمان تات برگزار شد. در نشست خبری که  با حضور کاظم خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، جهانسوز رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی،غلامحسین طهماسبی قائم مقام سازمان، مویدی  معاون آموزش و ترویج سازمان و اصحاب رسانه برگزار شد، توضیحاتی درخصوص توافقنامه عملیاتی بین دو سازمان درخصوص طرح ملی بسیج همگام با کشاورز در 7000 روستا با شرح خدمات ارائه شده به کشاورزان، ارائه شد.  

  خاوازی معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و هفته بسیج به کلیه بسیجیان کشور خصوصا دست اندرکاران بخش کشاورزی، با توضیح اینکه برای تولید منابع و محتوا برای بهره برداران حوزه های مختلف کشاورزی کمبودی وجود ندارد اظهار داشت: یکی از روشهای انتقال دانش به کشاورزان تدوین دستنامه های تخصصی است که هم اکنون در سازمان بسیج مهندسین کشاورزی با علاقمندی بسیار زیاد و روحیه جهادی بر روی تهیه آنها کار می شود که امروز دو عنوان دستنامه در زمینه گندم و کلزارونمایی می شود که این منابع می تواند  در ایجاد تغییر در فرهنگ و رفتار کشاورزان در ارتباط با چگونگی بهره برداری از منابع سودمند واقع شود؛ سازمان تحقیقات آموزش وترویج کشاورزی نیز سالیانه 100 دستنامه موضوعی- محصولی را برای بهره برداری کشاورزان تدوین و به دست آن ها می رساند.

  رئیس سازمان بیان داشت:  امیدواریم با همکاری  سازمان بسیج مهندسین بتوانیم درخصوص کاربرد فضای مجازی،  نرم افزار ها و اپلیکیشن های کشاورزی کارهای بیشتری را انجام دهیم، سازمان  تحقیقات هم اکنون برنامه تکمیل تعداد 100 اپلیکیشن در حوزه های کشاورزی را  در دست تهیه دارد تا از این طریق محتوای اطلاعات کاربردی بیشتری را برای کشاورزان به ارمغان آورد. خاوازی با توضیح اینکه از تعداد 2100 عضو هیات علمی سازمان تعداد 100 متخصص برای انتقال اطلاعات به کشاورزان پیشرو انتخاب شده اند بیان داشت: انتقال دانش به بهرهبرداران از طریق 1300 مرکز خدمات جهاد کشاورزی و 10 هزار نفر مروجان مسوول پهنه مستقر در مراکز ادامه می یابد و این همکاران پاسخگوی مسائل فنی و اجرایی کشاورزان هستند و با حضور خود در عرصه های تولیدی به رفع مشکلات کشاورزان کمک می نمایند. ما در بحث انتقال دانش و اطلاعات به “ترویج تکثرگرا” معتقد هستیم و در این زمینه و از همکاری بین عوامل دولتی و غیر دولتی استقبال می نماییم.    

  جهانسوز رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی با تبریک فرارسیدن سالروز تاسیس بسیج مستضعفین ضمن اشاره به  همکاریهای مشترک با وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات کشاورزی به تشریح  طرح فراگیر موسوم به طرح علمی سازی کشاورزی کشور پرداخت.

  وی با توضیح اینکه این طرح در حال حاضر با نام بسیج همگام با کشاورز فعالیت دارد خاطر نشان ساخت: این طرح امسال در حدود 8000 روستا عملیاتی شده و تعداد 2935 مربی بسیجی  در قالب شبکه ای در  21 استان و 87 شهرستان به خدمت مشغول هستند و امیدواریم طرح مذکور طی چهار سال آینده به 40 هزار روستا گسترش یابد.

   وی با توضیح اینکه این طرح مشترک مراحل تکاملی خود را از تفاهم نامه به توافق نامه طی نموده بیان داشت: با توجه به کاستی هایی که در خصوص راهنمای کاربردی محصولات کشاورزی وجود داشت، مرحله نوینی از تولید داده های علمی بین  سازمان بسیج مهندسین کشاورزی، سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی با روحیه بسیجی ایجاد شده است که با استفاده از تجربیات دستورالعمل های کاربردی تدوین شود که تا امروز از میان 50 عنوان کتاب ، 11 عنوان  آن چاپ شده است و 5 عنوان راهنمای محصولی دیگربه همراه دو دستنامه استراتژیک منحصر به فرد درباره زراعت گندم و کلزا امروز رونمایی می شود.  

   در ادامه برنامه مراسم رونمایی از پنج عنوان کتاب تخصصی کشاورزی با عناوین : راهنمای کاشت و داشت و برداشت سیب زمینی، راهنمای پرورش بوقلمون، راهنمای پرورش شتر، راهنمای پرورش شتر مرغ و رونمایی از دو کتابچه عملیاتی در محصولات راهبردی گندم و کلزا برگزار شد همچنین توضیحاتی در خصوص توافقنامه عملیاتی طرح ملی بسیج همگام با کشاورز در 7000 روستا و تشریح خدماتی که به کشاورزان داده خواهد شد بیان شد. پس از آن با اهداء لوح تقدیر از سه تن از متخصصان کشاورزی، حسین آقاجانی نویسنده کتاب راهنمای کاشت کلزا،  محسن خدادادی نویسنده کتاب راهنمای کاشت پیاز و موسوی نویسنده کتاب پرورش شتر مرغ، تجلیل شد. 

  انتهای پیام/

  [ad_2]

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز