برای حمل بار از چین به ایران راه‌های زیادی مقابل واردکننده قرار می‌گیرد. بسیاری از آن‌ها کالا را به شکل زمینی، دریایی و هوایی به دبی می‌رسانند و از آن‌جا راهی ایران می‌کنند. اما بسته به بار، راه‌های دیگری هم برای واردات وجود دارد. در این نوشته، به طور مشخص سراغ پست اکسپرس از چین به ایران میرویم و تمامی نکات فنی که باید مد نظر واردکننده قرار داشته باشد را زیر ذره بین قرار می‌دهیم. چه اولین بار است که قصد ارسال بار از چین به ایران را دارید و چه در بازرگانی فرد کارکشته‌ای محسوب می‌شوید، مطالعه سطرهای پیش رو خالی از لطف نخواهد بود.

پست اکسپرس چین به ایران بی شباهت به پست پیشتاز داخلی نیست

مقدمه؛ همه راه‌های ارسال بار از چین به ایران

به جز ارسال بار زمینی، هوایی یا واسطه قراردادن دبی، امکان استفاده از هواپیمایی‌های موجود بین دو کشور وجود دارد. در انتقال بار هوایی نیز، شما سه راه پیش روی خود دارید؛ یا بار را فریت می‌کنید (اگر بلیط داشته باشید)؛ یا بار را به صورت کارگو ارسال می‌کنید (برای بارهای بالای پنجاه کیلو)؛ و یا اینکه بار را به صورت اکسپرس یا پست فوری راهی می‌کنید (برای بارهای بین نیم الی پنجاه کیلوگرم). این نوشته، مجال تشریح فریت و کارگو نیست، اما در بخش بعد پست اکسپرس از چین به ایران مفصل زیر ذره بین قرار گرفته است.   

پست اکسپرس؛ چیزی شبیه پست پیشتاز

اگر بار شما چیزی بین نیم الی پنجاه کیلو باشد، می‌توان آن را در قالب طرح پست سریع بین المللی به ایران فرستاد. نکته جالب درباره این پست زمان فوق العاده فشرده ارسال است. به فرض اگر بار خود را شنزن تحویل یک بازرگانی معتبر دهید، چیزی بین سه الی پنج روز بعد آن را در ایران (تهران) تحویل خواهید گرفت. علاوه بر این، می‌توان در تمامی مدت، بار را رهگیری کرد و شرایط ارسال را تحت نظر داشت.

با این تفاسیر، می‌توان این‌گونه گفت که پست اکسپرس تفاوت چندانی با پست پیشتاز داخلی ندارد. هر دو در بازه‌های زمانی چند روزه بار را به ایران می‌رسانند.

ویژگی‌های فنی پست اکسپرس از چین به ایران

در این قسمت؛ ذیل چند بند، سوالات متداولی که درباره پست اکسپرس چین به ایران پرسیده می‌شود طرح و به آن‌ها پاسخ داده شده است.

سوال1

مدت زمان ارسال پست اکسپرس از چین به ایران چه قدر است؟

پاسخ

چیزی بین یک الی سه روز. البته به شرطی که بار شرایط عادی داشته باشد.

سوال2

امکان بسته بندی بار متناسب با شرایط پرواز و انبارداری وجود دارد؟

پاسخ

اگر سرویس خود را از بازرگانی های معتبر نظیر ققنوس دریافت کنید بله.

سوال3

رهگیری بار به چه صورت انجام می‌شود؟

پاسخ

شما از بازرگانی طرف حساب خود یک شماره پیگیری دریافت می‌کنید با استفاده از آن، بار در سامانه آن‌ها پیگیری می‌شود.

سوال4

امکان بیمه بار من وجود دارد؟

پاسخ

بله، هزینه بیمه به شما اعلام می‌شود و در صورت تمایل می‌توانید نسبت به بیمه اقدام کنید.

سوال5

هر کالایی امکان پست اکسپرس از چین به ایران را داراست؟

پاسخ

به شرط اینکه اولا اجازه خروج از چین داشته باشد، ثانیا قوانین داخلی جمهوری اسلامی برای آن‌ها محدودیتی اعمال نکند.

سوال6

هزینه پست اکسپرس چگونه پرداخت می‌شود؟

پاسخ

محدودیتی وجود ندارد. چه به صورت نقدی، چه دستگاه کارت خوان و چه قرارداد ودیعه (برای مشتریان خاص).

سوال7

پس کرایه چیست؟

پاسخ

زمانی که فرستنده درخواست دریافت هزینه از دریافت کننده را داشته باشد به سرویس لقب پس کرایه می‌دهند. البته باید توجه داشت که اگر در مقصد مشکلی پیش آید و به هردلیلی دریافت کننده از پرداخت سرباز برند، بار برگشت خورده و هزینه از فرستنده اخذ خواهد شد.

بازرگانی ققنوس و حمل اکسپرس چین

در قسمت بالا سعی کردیم بخشی از متداول‌ترین سوالاتی که درباره حمل اکسپرس از چین به ایران پرسیده می شود مورد پاسخگویی قرار گیرد. اگر درباره همین مطلب یا مسائل زیر سوال دارید، خوشحال می‌شویم از کانال‌های ارتباطی قرارداده شده با ما ارتباط بگیرید.

  • هزینه پست از چین به ایران؛
  • پست سریع داخلی؛
  • هزینه ارسال بسته از چین به ایران؛
  • هزینه پست از آمریکا به ایران؛
  • پست اکسپرس داخلی.