[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ بهروز اکرمی در حاشیه برگزاری نمایشگاه صنایع دریایی اظهار کرد: بالغ بر ۵۶ درصد واردات و صادرات  از استان هرمزگان انجام می‌شود،‌علاوه بر این‌ بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر کانتینری و  بندر شهید باهنر به عنوان بزرگترین و پرترددترین پایان مسافری کشور در هرمزگان قرار دارد.

وی با یادآوری این‌که نوروز ۹۶ حدود ۵ میلیون گردشگر به هرمزگان سفر کردند از این استان به‌عنوان قطب گردشگری کشور یاد کرد و افزود:‌ ظرفیت‌های خوبی در بخش گردشگری دریایی داریم که جزایر هندورابی، قشم و هرمز از جمله این پتانسیل‌ها برای توسعه گردشگری است.

وی از تقاضای چند هلدینگ گردشگری برای سرمایه‌گذاری در جزیه هرمز خبر داد و با بیان این‌که مذاکرات در مرحله نهایی امضای قرارداد قرار دارد، تصریخ کرد: اولویت ما در توسعه زیرساخت‌های گردشگری در جزایر گردشگری سنتی است.

معاون امنیتی سیاسی استاندار هرمزگان ادامه داد: در این راستا تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی با سود ۴ درصد برای توسعه زیرساخت‌های روستاهای ساحلی پرداخت می‌شود.

اکرمی بیان کرد: همچنین از پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت به خانوارهایی در جزیره هرمز خبر داد که محل سکونت خود را تبدیل به بوم‌گردی کنند. این اقدام با استفاده از مصالح سنتی و مطابق با معماری بومی انجام می‌شود.

وی با بیان این‌که هرمزگان ۱۳ شهرستان و ۱۰۰۰ کیلومتر ساحل از شرق تا غرب دارد، اظهار کرد: جنگل‌های دریایی بندر خمیر یکی از جاذبه‌های بکر و استثنایی حوزه گردشگری است.

انتهای پیام/

 

[ad_2]

Source link