[ad_1]

اقتصاد آنلاین – سپیده قاسمی؛ محمد امامی امین ادامه داد: با ایجاد ساز و کارهای لازم در این بخش مانند حضور در نمایشگاه های مختلف و دعوت از بازرگانان خارجی می توان صادرات استان را توسعه داد.

معاون اقتصادی و توسعه استانداری تهران با تاکید بر اینکه معرفی کالای ایرانی به مصرف کننده خارجی و ورود به بازارهای جهانی از اهداف راهبردی ما است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم با کاهش هزینه تولید سهم خود را در بخش بازارهای بین المللی افرایش دهیم.

امامی امین همسایگی ایران با ١۵ کشور را که صدها میلیون نفر جمعیت در خود جای داده اند را  یک فرصت بزرگ دانست و گفت: ایجاد کریدور شمال و جنوب یکی از مهمترین اقدامات راهبردی دولت دوازدهم است که با تحقق آن می توان بخش بازرگانی را در مسیر توسعه قرار دهد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران: موانع صدور مجوزهای کسب و کار برداریم

 در ادامه نشست کارگروه رییس سازمان صنعت٬ معدن و تجارت استان با بیان اینکه دستیابی به پایداری در توسعه صادرات نیازمند سیاست های تشویقی است، گفت: برای ایجاد اشتغال راهی جز تولید محصولات مطابق میل مصرف کنندگان اعم از داخلی و خارجی نداریم.

یدالله صادقی افزود: نوسازی صنایع  نیازمند سرمایه گذاری های جدید است تا کالاهایی تولید شوند که جایگزین واردات شده و مانع قاچاق شود.

صادقی نبود تنوع در کالاهای صادراتی را یک نقص دانست و اظهار کرد: باید موانع صدور مجوزهای کسب و کار را از بین ببریم.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت در پایان با تأکید بر اهمیت توجه به مشوق های صادراتی عنوان کرد: از آنجا که توسعه صادرات سیاست راهبردی کشور است، برای دستیابی به درجه پایداری در توسعه صادرات سیاست های تشویقی باید مورد توجه باشد.

گفتنی است، در این جلسه گزارشی از برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی های صادراتی( اکسپو) در استان ارائه شد.

[ad_2]

Source link