[ad_1]

n83092281 72646498 - وزیر نفت عراق: با سیاست تحریم مخالفت اصولی داریم

به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، وزیر نفت عراق روز چهارشنبه در دیدار ‘ایرج مسجدی’ سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با وی، گفت: عراق در طول ۱۳ سال بدترین نوع تحریم ها را تحمل کرد و می دانیم تحریم چه مشکلاتی برای مردم عادی ایجاد می کند.
الغضبان گفت: عراق بر این اساس با هر گونه تحریم و محاصره اقتصادی علیه ملت ها مخالفت است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روابط خوب دو کشور در بخش های مختلف گفت: ایران و عراق دو کشور همسایه و هر دو عضو اوپک هستند و خوشبختانه در سالهای گذشته این روابط همواره رو به رشد بوده است.
الغضبان که بتازگی به عنوان وزیر نفت در کابینه ‘عادل عبدالمهدی’ نخست وزیر، از پارلمان عراق رای اعتماد گرفته است، گفت: باید تلاش کنیم روابط میان ایران و عراق بویژه در حوزه انرژی هر چه گسترده تر شود.
در این دیدار مسجدی نیز با تبریک انتخاب وی بعنوان وزیر نفت جدید عراق، آمادگی سفارت ایران در بغداد را برای فراهم کردن زمینه توسعه همه جانبه روابط با عراق از جمله در حوزه نفت و انرژی اعلام کرد.
وزیر نفت عراق همچنین با ابراز علاقمندی به دیدار با ‘بیژن زنگنه’ وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران، گفت: دیدار ما در اجلاس آتی اوپک در وین آغاز خوبی برای همکاری های بیشتر خواهد بود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در ادامه دیدار خود با وزرای جدید دولت عراق، روز چهارشنبه همچنین با حضور در مقر وزارت کشاورزی با ‘صالح الحسنی’ وزیر کشاورزی جمهوری عراق دیدار و ضمن تبریک انتخاب وی، راههای تقویت روابط در بخش کشاورزی را با وی در میان گذاشت.
مسجدی با اشاره به برخورداری عراق از منابع سرشار در حوزه آب و کشاورزی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای همکاری در این بخش و کمک به تقویت تولیدات کشاورزی در عراق را اعلام کرد.
وزیر کشاورزی عراق نیز به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در بخش های مختلف کشاورزی از جمله خودکفایی در محصولاتی مانند گندم اشاره کرد و خواستار استفاده از تجربیات ایران بویژه در بخش علمی و تبادل استاد و دانشجو و انجام کارهای پژوهشی مشترک برای بالا بردن راندمان تولید محصولات کشاورزی بویژه گندم و ذرت در عراق شد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق نیز آمادگی ایران برای تقویت همکاری ها در همه بخش ها و رفع موانع احتمالی در این زمینه را مورد تاکید قرار داد.
مسجدی روز سه شنبه نیز بطور جداگانه با وزیران امور خارجه، دارایی، حمل و نقل و برق عراق دیدار و ضمن تبریک به آنان بخاطر تصدی پست وزارت در دولت جدید این کشور ابراز امیدواری کرد که دو کشور در دوره وزارت آنان، شاهد پیشرفت روابط در عرصه های مختلف باشند.
وزیران عراقی نیز با تاکید بر اهمیت روابط دو کشور بر آمادگی خود برای گسترش بیش از پیش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران تاکید کردند.
خاورم *۱۰**۳۸۰**

انتهای پیام /*

[ad_2]