سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  وزارت رفاه خلاف دستور رئیس جمهور بزرگترین بنگاه‌دار کشور شد

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش تراز ،مهدی جهانگیری در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران در واکنش به سخنان افخمی‌ که رویکرد سازمان تامین اجتماعی را تعامل با بخش خصوصی دانست، افزود: با وجود اینکه در دو سال گذشته، رییس‌جمهور به صراحت از بنگاه‌داری حاکم بر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انتقاد کرد و دستور به خروج از بنگاهداری و واگذاری امور به بخش خصوصی داد  این وزارتخانه و سازمان‌های تابعه آن از جمله تامین اجتماعی به سمت توسعه بنگاه‌داری قدم برمی‌دارند.

  وی اضافه کرد: در طی این مدت هیچ اقدامی از سوی این وزارتخانه برای تحقق دستور رییس‌جمهوری صورت نگرفته است این در حالی است که چندین شرکت جدید به مجموعه وزارت رفاه اضافه شده است و این روزها همه بنگاه های قابل واگذاری شامل بانک ها و مجموعه ها به وسیله شرکت های زیرمجموعه وزارت رفاه از جمله شستا(شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی) خریداری می شود.

  نائب رئیس اتاق تهران گفت: تکلیف ما را روشن کنید و به صراحت بگویید رقیب بخش خصوصی هستید و بنا هم ندارید که بخش خصوصی در کشور جان بگیرد.

  جهانگیری افزود: وقتی که مجموعه وزارت رفاه، دستور صریح رئیس جمهور را اجرا نمی کند باید یک برخورد قهری با سازمان تامین اجتماعی صورت گیرد تا خصوصی‌سازی در این سازمان در دستورکار جدی قرار گیرد و ببینیم اراده ای برای اجرا شدن بخشنامه ها وجود دارد در غیر این صورت به جای حل مشکل، مشاغل کاذب در واگذاری ها شکل می گیرد. 

  انتقاد بخش خصوصی از انحصار در سازمان تأمین اجتماعی

  عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: در حالیکه منابع سازمان تامین اجتماعی از طرف بخش خصوصی تأمین می شود چرا این سازمان را دولت اداره می کند؟

  سیدحامد واحدی، در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با انتقاد از دولتی بودن هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی افزود: باید به انحصار دولت در سازمان تامین اجتماعی که بخش عمده منابع آن از محل بخش خصوصی تامین می‌شود، پایان داد و در این زمینه، سازمان تامین اجتماعی باید پیشقدم شده و درخواست برای حضور و عضویت بخش خصوصی در هیئت مدیره و هیئت امنای این سازمان را به دولت ارائه دهد.

  وی اضافه کرد: قانون انحصار سازمان تأمین اجتماعی در ایران در هیچ جای دنیا مشابه ندارد از این رو امیدواریم به این انحصار خاتمه داده شود.

  واحدی گفت: تامین اجتماعی تنها سازمانی است که بخشنامه ‌محور است و قوانین جاری مربوط به بخش خصوصی را اجرا نمی‌کند. 

  وی با اشاره به بخشنامه اخیر سازمان تامین اجتماعی در رابطه با بازرسی از دفاتر برای یک سال، افزود: بازرسان سازمان تامین اجتماعی با وجود ابلاغ این بخشنامه، همچنان در مراجعه به واحدها، دفاتر سال‌های گذشته را برای رسیدگی مطالبه می‌کنند.

  وی با اشاره به زیان های سازمان تأمین اجتماعی گفت: این سازمان در اقتصاد ایران سرمایه گذاری می کند آیا ما به عنوان بخش خصوصی باید زیان های این سازمان را پرداخت کنیم؟

  جمعیت تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی بیش از 41 میلیون نفر

  معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی گفت: جمعیت تحت پوشش این سازمان  41 میلیون و 315 هزار نفر است که از این تعداد 13 میلیون و 748 هزار نفر بیمه ‌شده اصلی، 22 میلیون نفر بیمه‌ شده تبعی است .

  ولی اله افخمی راد در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود: 70 بیمارستان و 281 درمانگاه، کلینیک و دی‌کلینیک در کل کشور تحت مدیریت سازمان تامین اجتماعی قرار دارد.

  معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی در عین حال، به میزان منابع این سازمان در سال 95 اشاره کرد و افزود: میزان دریافتی حق بیمه طی سال گذشته، 47 هزار و 600 میلیارد تومان، درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری 1400 میلیارد تومان، درآمد حاصل از خسارات و جرایم 800 میلیارد تومان بود و در مجموع طی این سال، میزان منابع سازمان تامین اجتماعی رقمی معادل 51 هزار میلیارد تومان بوده است.

  وی میزان مصارف این سازمان طی سال گذشته را 62 هزار و 800 میلیارد تومان بیان کرد و گفت: در حال حاضر میزان مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت رقمی معادل 92 هزار میلیارد تومان است.

  افخمی‌راد در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی در جهت بهبود فضای کسب وکار کشور گام برداشته است، افزود: ورود سازمان تامین اجتماعی به کارگاه‌های بخش خصوصی صرفاً از باب اطمینان از پرداخت حق بیمه کارکنان و کارگران شاغل در واحدهاست و بر اساس ضوابط و مقررات، این سازمان حق هیچ‌گونه مداخله دیگری ندارد.

  وی با اشاره به بخشنامه‌های اخیر سازمان تامین اجتماعی در خصوص شمول دریافت حق بیمه از واحدهای تولیدی و تصمیمات تسهیلی که در این ارتباط اتخاذ شده است، افزود: بر اساس بخشنامه سازمان تامین اجتماعی، حسابرسی از فعالان اقتصادی فقط و فقط برای یک‌سال انجام می‌شود.

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز