چندی است که ارزهای مجازی، بیت کوین و غیره یکی از محبوب‌ترین حوزه‌های سرمایه‌گذاری و کسب درآمد بین ایرانیان به شمار می‌آیند. اما موانع قانونی، مشکلات وارد کردن تجهیزات وابسته و ترخیص سبب شده تا افرادی نسبت به موضوع ارز مجازی بدبین باشند. در این نوشته، تمامی مسائل مربوط به واردات ماینر و ترخیص آن در ایران را زیر ذره بین قرار می‌دهیم و نشان خواهیم داد بدون هیچ‌گونه مشکل، می‌توان در ایران به استخراج بیت کوین و غیره پرداخت. اگر به حوزه مذکور علاقه‌مند هستید و قصد سرمایه‌گذاری دارید، بد نیست ما را تا انتهای نوشته همراهی کنید.

واردات ماینر به طور تخصصی توسط بازرگانی ققنوس انجام میشود

مقدمه؛ واردات ماینر قانونی است؟

بله، واردات ماینر کاملا قانونی است. کافی است مانند هر کالا صنعتی دیگر، پش از اقدام به وزارت صنعت، معدن و تجارت مراجعه کرده و سفارش را به طور کامل ثبت کنید. پس از این کار واردات را انجام داده و امور مربوط به ترخیص را پی می‌گیرید. این مطلب گفته ما نیست و شما می‌توانید با مراجعه به گمرک (یا پایگاه مجازی آن) مصوبه زیر را مشاهده کنید:

دستگاه استخراج ارز دیجیتال(ماینر) ذیل ردیف تعرفه ۸۴۷۱۹۰۹۰

چرا واردات ماینر مساله مهمی است؟

تا پیش از این اشخاص ناچار بودند با گردهم آوردن کارت گرافیک و غیره، خود دستگاه ماینر بسازند. با توجه به استاندارد نبودن روند کار، در ازای مصرف بالای برق، بهره‌وری کمی دریافت می‌شد و ارز مجازی چندانی به دست نمی‌آمد. حالا اما، با وارد ساختن تجهیزات استاندارد و مختص این کار، میتوان انتظار داشت که در دستگاه در سطح جهانی کار کند و مشکلی متوجه آن نباشد. از این رو می‌توان گفت که واردات دستگاه‌های استاندارد و پیشرفته ماینر، به معنی واقعی کلمه مساله مهمی است.

چگونه ماینر وارد کنم؟

حالا می‌رسیم به اصل مطلب. همانطور که در مقدمه به آن اشاره شد، واردات ماینر تفاوت چندانی با واردات دستگاه های صنعتی دیگر ندارد. به بیان دقیق، با طی مراحل زیر میتوان ماینر را وارد کرد:

 • شناسایی محصول مورد نظر (مدلی که مد نظر دارید را به طور دقیق مشخص کنید)؛
 • شناسایی فروشنده یا تاجر مد نظر (بهترین قیمت، بالاترین کیفیت و بهترین شهرت در بازار را بیابید)؛
 • آغاز مذاکره و مکاتبات؛
 • اعلام مشخصات کامل خرید به وزارت صنعت؛
 • خرید کالا و حمل آن به داخل کشور؛
 • ترخیص کالا و توزیع (یا استفاده شخصی).

بازرگانی ققنوس و واردات ماینر

بازرگانی ققنوس خرید، واردات و ترخیص ماینرهای مختلف را به طور تخصصی انجام می‌دهد. به بیان دقیق‌تر، ما مجموعه‌ای از کارشناسان را در اختیار داریم که فعالیت آن‌ها مختص شناسایی بهترین ماینرهای موجود در بازار و بهترین و خوشنام‌ترین فروشنده هاست. در نتیجه، شما با مراجعه به بازرگانی ققنوس می‌توانید خدمات زیر را برای واردات و ترخیص ماینر در اختیار بگیرید:

 • اعلام مشخصات مد نظر و دریافت مدل استانداردی که می‌تواند مشخصه‌های مورد نظر شما را تامین کند؛
 • معرفی بهترین فروشنده‌ها (در چین، اروپا و امریکا)؛
 • انجام مذاکرات خرید (یا حضور در کنار شما به وقت مذاکره)؛
 • انبار در کشور مبدا، بسته بندی مجدد و ارسال به ایران؛
 • ترخیص از گمرک ایران؛
 • تحویل در محل مد نظر.

به یک نکته توجه کنید

توجه داشته باشید دستگاههای ماینر در گمرک ردیف اختصاصی خود را دارند. اما ترخیص آن‌ها منوط به در اختیار داشتن مجوز وزارت صنعت است. در نتیجه، یا حتما پیش از انجام واردات خود مکاتبات قانونی را به طور کامل انجام دهید؛ یا اینکه کار را به یک شرکت آزمون‌پس‌داده در وادی واردات ماینر بسپارید.