سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  واردات ارزان : 5 راه ساده برای کاهش هزینه‌های هنگام واردات از چین

  image_pdfimage_print

  واردات ارزان یا در واقع کاهش هزینه‌ها یکی از دغدغه‌های واردکننده‌هاست. برای شغلی که محصولاتی را از خارج کشور تهیه می‌کند، هزینه حمل و نقل می‌تواند به سرعت بالا رود. دور از ذهن نیست که هزینه‌های حمل و نقل حتی بالاتر از هزینه محصول باشد.

  در این یادداشت کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس برخی از نکات در مورد چگونگی کاش هزینه‌ها و به حداقل رساندن آن‌ها هنگام واردات از چین را تهیه کرده‌اند. در ادامه به بررسی این 5 راه طلایی اما ساده خواهیم پرداخت.

  واردات ارزان با استفاده از کارگزار محلی

  مانند هر تجارت دیگری برخی از کارگزارها می‌توانند بسیار خوب باشند در حالی که سایرین در بهترین حالت متوسط هستند.

  انتخاب یک کارگزار چینی می‌تواند دلهره‌آور باشد. شما باید از شرکت‌های مختلفی مظنه را بپرسید، با شرکت‌های زیادی گفت و گو کنید و برای اطمینان بیشتر یک آزمایش کوچک با کارگزار انتخابی قبل از نهایی کردن تصمیم خود برنامه‌ریزی کنید. با طی کردن این روند بهترین تصمیم را برای آینده کسب و کار خود گرفته‌اید.

  به محض انتخاب کارگزار خود، شما احساس خواهید کرد می‌توانید کار را با او ادامه دهید. مزایایی به دست خواهید آورد که تبدیل به یک منبع ارزشمند در آسیا می‌شود.

  انعطاف‌پذیری بالا برای واردات ارزان از چین با استفاده از کارگزار مطلع از مناطق محلی

  در آسیا هزینه‌های عملیاتی بسیار پایین‌تر است. این به کارگزارهای چینی اجازه می‌دهد که ساده و مفید عمل کنند. این امر باعث می‌شود آن‌ها بهترین قیمت، حمل‌کننده و مسیر را انتخاب کنند. متاسفانه اغلب شرکت‌های بزرگ جهانی بدون توجه به مزایای کارگزارهای محلی به سراغ شرکا یا دفاتر بین‌المللی می‌روند.

  زمان صادرات کالا از یک کشور بیشتر کاغذبازی‌ها در کشور مبدا صورت می‌گیرد. این به کارگزار اجازه می‌دهد هر اصلاحی را انجام دهد یا در زمان مورد نظر کار تامین‌کننده را پیگیری کند. این کار به ندرت توسط یک آژانس صورت می‌گیرد.

  هزینه کارگر در چین هنوز هم از اروپا و شمال آمریکا ارزان‌تر است. این باعث می‌شود که کارگزران چینی خدمات اضافی مانند بسته‌بندی مجدد، برچسب‌زنی مجدد و ادغام را با هزینه بسیار کمتری نسبت به مقصد انجام دهند.

  کارگزار محلی کوچک هنگام واردات بسیار نسبت به تجارت مشتاق هستند و تمایل زیادی دارند که تمام تلاششان را برای حل مسائل انجام دهند. در حالی که برای واردات ارزان و با کیفیت باید به یاد داشته باشید که شرکت‌های بزرگ غالبا بر کمیت تمرکز می‌کنند تا به کیفیت و اغلب به ندرت آمادگی پرداختن و رسیدگی به مشتری جدید را دارند.

  خدمات معمولا با نیازهای خاص شما شخصی‌سازی می‌شوند.

  هنگامی شما با یک کارگزار برای مدت زیادی کار می‌کنید آن‌ها نیازهای شما را شناسایی می‌کنند و چگونگی کار با شما را یاد خواهند کرد. این منجر به جذب مشتری خواهد شد. بسیار بدیهی است که بعد از مدتی می‌توانید درباره شرایط پرداخت طولانی مدت مذاکره کنید.

  بسیاری از کارگزاران چینی با بخش زیادی از کارخانه‌ها کار می‌کنند و حمل و نقل محموله مشتری را بر عهده می‌گیرند. این امر باعث می‌شود که آن‌ها از ارزش تجارت با غرب با خدمات داخلی خود استفاده کنند. به ندرت به سراغ یک کارگزار غربی می‌روند. آن‌ها با مشتری مستقیما در ارتباط هستند و هنگام بروز مشکل تمام تلاش خود را می‌کنند تا در کمترین زمان ممکن آن را حل کنند.

  استفاده از یک کارگزار چینی معمولا منجر به واردات ارزان می‌شود.

  از آنجا که کارگزار محلی در محل حضور دارد می‌تواند به راحتی بر اساس نیازهای شما بهترین قیمت‌ها را پیدا کند. شما با استفاده از آن‌ها هنگام واردات از شبکه محلی مطلع می‌شوید، آن‌ها می‌توانند زنجیره تامین را هم بهینه کنند و پول و زمان زیادی را با آن‌ها می‌توانید صرفه‌جویی کنید که در انتها به یک واردات ارزان ختم می‌شود.

  کارگزران چینی معمولا به دلیل کاهش هزینه‌های رسیدگی و نیروی کار معمولا نرخ پایین‌تری دارند. اگر چه صنعت تولید در چین متوجه بالا رفتن نسبی هزینه‌های تولید در چین شده است این مساله در مورد خدمات پشتیبانی صادق نیست زیرا آن‌ها راه‌های خود را دارند. به همین دلیل کارگزاران چینی هنگام اعلام نرخ گزینه‌ها انعطاف بیشتری دارند که همیشه بهترین قیمت را نسبت به کارگزاران غیر چینی اعلام می‌کنند.

  بسته‌بندی به منظور کاهش حجم

  هزینه‌های حمل معمولا بر اساس وزن یا حجم محموله محاسبه می‌شود. اگر محصولات خود را در کمترین حجم ممکن بسته‌بندی نکنید باید بیشتر از آنچه که نیاز است پرداخت کنید. اگر شما از موارد مورد نیاز بسته‌بندی بیشتری استفاده کنید به دلیل حجم اضافی ممکن است هزینه بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

  اگر محموله شما مقدار بسیار زیادی دارد، بهترین انتخاب ارسال از طریق LCL و FCL است. شما از طریق این دو ترم می‌توانید هزینه قابل توجه‌ای را هنگام حمل محصولات تهیه شده از چین صرفه‌جویی کنید.

  FCL

  اگر محصول کافی برای پر کردن یک کانتینر در اختیارتان است بهتر است که از طریق FCL اقدام کنید. از این طریق شما می‌توانید از تمام فضای کانتینر برای خودتان بهره ببرید. FCL معمولا بسیار ارزان‌تر از حمل بر اساس حجم یا وزن است.

  از دیگر مزایای FCL می‌توان به این اشاره کرد که شما را به خرید بیشتر تشویق می‌کند. در کل باعث می‌شود هزینه هر واحد به طور چشمگیری کاهش یابد. به طور متوسط هزینه حمل FCl بین 30 تا 40 درصد از حمل دریایی LCL کمتر است. البته فراموش نکنید که این زمانی رخ می‌دهد که کالای بسیار زیادی را جابجا کنید.

  حتی اگر به طور عادی مقدار زیادی برای واردات از طریق FCl سفارش نمی‌دهید ممکن است ارزش سرمایه‌گذاری و بررسی دقیق داشته باشد. زیرا بار کافی را می‌توانید در انبار مقصد ذخیره کنید. الزامات هر تجارت و وارداتی با سایر موارد فرق می‌کند و عوامل بسیار زیاد و مختلفی را باید در نظر داشت. هزینه‌هایی مانند جریان وجه نقد و هزینه انبارداری از گزینه‌های مهم هستند.

  یک ویژگی دیگر با پتانسیل بالا که می‌توانید در نظر بگیرید ادغام کالاهایی است که قرار است هنگام واردات حمل کنید. اگر مقادیر کمی از محصولات مختلف را از چندین تامین‌کننده در چین خریداری کردید می‌توانید این مقادیر کوچک را ادغام کنید و از پرداخت هزینه حمل جداگانه هر سفارش در امان باشید. این در نهایت منجر به یک واردات ارزان خواهد شد.

  به منظور واردات ارزان از قبل برای حمل و نقل محموله برنامه‌ریزی کنید.

  در تجارت برنامه‌ریزی یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی است که می‌توانید انجام دهید تا به اطمینانی از انجام شدن درست کارها برسید. این امر  در مورد برنامه‌ریزی حمل و نقل محصولات هنگام واردات از چین هم صادق است.  یک برنامه دقیق و موثر شامل مقدار، وزن، حجم و تعداد دفعات حمل شفاف و واضح محموله می‌شود. در واقع یک برنامه با جزئیات بیشتر برای شما بستری را فراهم می‌کند که مذاکره بهتری با کارگزار خود داشته باشید.

  زمانی که شما برای حمل محصولات خود برنامه‌ریزی می‌کنید بهتر است که مقصد، زمان آماده‌سازی محصول، پتانسیل مسیرها، مدل حمل و نقل (دریایی یا هوایی)، اندازه سفارش و اینکوترمز را در نظر بگیرید.

  اگر درست برنامه‌ریزی کنید حتی می‌توانید قبل از تولید کامل محصول تکلیف حمل و نقل را مشخص کنید. برنامه‌ریزی دقیق و کارآمد در نهایت به سود بیشتر و همچنین واردات ارزان منجر خواهد شد.

  برنامه حمل و نقل را بخشی از تجارت و واردات خود بدانید و به صورت پایدار آن را ایجاد کنید.

  کاهش هزینه‌های کنترل کیفیت

  نه تنها مشکلات کیفیت می‌تواند بسیار خسته‌کننده و ناامیدکننده باشد و بسیار گران تمام شود بلکه بدترین حالت این است که مشکلات کیفیت پس از تحویل محصولات کشف شوند.

  در این مورد از واردات رفع هر گونه مشکل بسیار دشوار و گران تمام خواهد شد. غالبا راه ارسال کالا به چین گران است. ممکن است که حتی مجبور شوید محموله واردات خود را معدوم کنید که این بدترین کابوس هر شرکت به شمار می‌آید.

  حتی اگر بهترین رابطه را با تامین‌کننده خود برقرار کرده‌اید و به حد کافی خوش‌شانس باشید که با حمل رایگان محموله شما موافقت کند کار و زمان زیادی نیاز است تا محصول مورد نظر شما تولید و حمل شود. در حالی که این اتفاق می‌افتد احتمال آن وجود دارد که شما باقیمانده را از انبار خود خارج کنید و وارد بازار کنید.

  کافی است که بگوییم استفاده از کنترل کیفیت مناسب و بازرسی محصول در مراحل اولیه برای جلوگیری از وقوع سناریوی گفته شده در بالا برای شما ارزش دارد. هر شرکتی که محصولاتی را تولید  و ارسال می‌کند باید به حداقل‌هایی پایبند باشند:

  نظارت بر کیفیت هنگام تولید

  نظارت بر کفیت هنگام تولید محصولات بسیار آسان است حتی اگر در کارخانه حضور نداشته باشید. کافی است هنگام تولید از تامین‌کننده بخواهید عکس‌هایی برای شما ارسال کند. با بررسی این عکس‌ها و شناسایی مشکل می‌توانید سریعا برای رفع آن‌ها اقدام کنید.

  بازرسی قبل از حمل و نقل

  منطقی است که شما قبل از بارگیری محصول و حمل آن محصول را بازرسی کنید نه زمانی که در مقصد تخلیه شد. تامین‌کننده در آنجا بسیار سریع‌تر و آسان‌تر می‌تواند مشکل محصول را حل کند. این منجر به واردات ارزان می‌شود. همانطور که در بالا گفته شد هنگامی که محصول در مقصد تحویل داده شود رفع مشکل بسیار سخت و نشدنی است.

  اگر شما در مورد تامین‌کننده خود نگران هستید که پس از بازرسی حاضر به رفع مشکل نباشد راه‌کارهایی وجود دارد. به سادگی با شرایط پرداخت مذاکره کنید که مشخص می‌کند زمانی مانده پول را پرداخت می‌کنید که محصولات بازرسی شوند. این به شما کمک می‌کند تا تامین‌کننده را مجبور به رفع مشکل کنید.

  استفاده از یک آژانس واسطه برای انجام بازرسی بسیار عادی است و هزینه آن بیشتر از 310 دلار بابت یک بازرس در هر روز نیست. به طور معمول یک روز هم برای بازرسی محموله کوچک و متوسط کافی است.

  این عمل را یک بیمه‌نامه در نظر بگیرید. مطمئن باشید که اگر هزینه‌ی اندکی برای بازرسی پرداخت کنید و از بروز یک مشکل بسیار بزرگ جلوگیری کنید سود زیادی نصیبتان خواهد شد.

  برای رسیدن به واردات ارزان بهتر است در مورد شرایط پرداخت مذاکره کنید.

  در تجارت ما می‌گوییم که بازدهی زیاد خیال‌پردازی است، سود عاقلانه است اما نقدینگی واقعیت تجارت است. حتی اگر کسب و کار شما فروش گسترده‌ای داشته باشد و سود خوبی عاید شما شود اگر نقدینگی شما دچار مشکل شود می‌تواند منجر به مشکلات جبران‌ناپذیری شود.

  هر کسب و کاری پولی را که خرج می‌کند، و همچنین زمانی که قرار است پول را دریافت کند را دنبال می‌کند. اگر کسب و کار شما تازه شروع به رشد کرده است احتمالا شما به یک مرحله‌ای خواهید رسید که با توجه به زیاد شدن تقاضا روزانه برای ایجاد تعادل به سراغ سفارش‌های بزرگ بروید. یکی از چالش‌های رایج در این زمینه نقدینگی است که شما در اختیار دارید.

  یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید نقدینگی خود را بهبود ببخشید ایجاد یک رابطه طولانی مدت با تامین‌کننده است. این کار منجر به استفاده حداکثری از پول نقد و همچنین واردات ارزان خواهد شد.

  شما می‌توانید در این زمینه با کارشناسان گروه تجاری ققنوس از راه‌های زیر در ارتباط باشید که با بررسی کامل و انتخاب‌های درست از ضررهای احتمالی جلوگیری کنید.

  سوالات متداول

  اینکوترمز چیست؟

  اینکوترمز به دستورالعمل‌هایی گفته می‌شود که در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده و در صعنت حمل و نقل کالا در سطح جهان مورد استفاده قرار می‌گیرند. اینکوترمز مسئولیت‌ها را بین حمل‌کننده یا تامین‌کننده و خریدار تقسیم می‌کند

  در صورتی که توانایی پرداخت هزینه آژانس واسطه برای بازرسی محصول را نداشته باشیم راهی برای بازرسی وجود دارد؟

  بهتر است در این مورد با تامین‌کننده به توافق برسید که محموله را قبل از ارسال بازرسی کند و گزارش کامل آن را برای شما ارسال کند. این گزارش باید شامل مواردی مانند عکس محصول، کتابچه راهنمای استفاده، اندازه‌گیری‌ها، بسته‌بندی و هر چیز دیگری که فکر می‌کنید مهم است باشد.

  کارگزار کیست؟

  کارگزار حمل و نقل شخص یا شرکتی است که در مقابل اجرت، ترتیبات حمل و نقل کالا را از یک کشور به کشور دیگر را فراهم می‌کند. ولی مسئولیت حمل کالا را بر عهده ندارد، بلکه به صورت یک واسطه حرفه‌ای میان فرستنده یا گیرنده کالا از یک سو و متصدی باربری از سوی دیگر عمل می‌کند که به آن کارگزار نیز گویند.

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  خرید از وب سایت 1688 با استفاده از حساب کاربری تجاری علی پی {2021}

  kjb solution نوعی شیوه پرداخت برون مرزی است که به طور رسمی توسط وب سایت 1688 و علی پی رونمایی شده است....

  در سفر به چین به این 9 نکته توجه داشته باشید {راهنمای جامع 2021}

  در سالیان اخیر شاهد این بوده ایم که کشور چین تلاش های زیادی کرده است تا به قطب تجاری و اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شود. جمعیت فعلی چین بیش از یک میلیارد می باشد که روز به روز در حال بیشتر شدن است. این...

  هر چیزی که لازم است درباره حساب کاربری تجاری علی پی بدانید

  برای این که بتوانید هزینه کالا و محصولات خریداری شده از سایت 1688 را پرداخت کنید به حساب کاربری علی پی یا Alipay Business Account نیاز دارید....

  هر چیزی که لازم است درباره پست هوایی چین بدانید {راهنمای 2021}

  پست مرسوله به صورت هوایی یکی از سرویس های ارائه شده از سوی اداره پست چین می باشد. در این شیوه، مرسوله به سه روش به دست مشتری می رسد....

  تائوبائو ؛ چگونه به طور مستقیم از این سایت خرید کنیم؟ راهنمای جامع 2021

  تائوبائو یک وب سایت آنلاین محبوب می باشد که در چین مستقر شده است و امکان دسترسی به تمام کالاها با قیمت های ارزان را برای مشتریان خود فراهم کرده است....

  8 نکته راهبردی جهت کاهش هزینه های حمل و نقل {راهنمای 2021}

  با توجه به راهکارهایی اعم از انتخاب بهترین شیوه حمل و نقل، افزایش اطلاعات خود در زمینه انتقال بار در زنجیره تدارکات و مواردی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد، می توانید هزینه های این بخش را کاهش ...

  هر چیزی که لازم است درباره بارنامه هوایی {AWB}  بدانید {2021}

  بارنامه هوایی به یک مدرک قانونی حمل و نقل گفته می شود که از سوی متصدی حمل و نقل یا کارگزار صادر می شود و حاوی اطلاعاتی درباره محصولات ارسالی می باشد....

  0

  دیدگاه کاربران عزیز