جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  وابستگی زیرساختهای کشور به اینترنت باید در حد قابل قبول باشد

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرنگار اقتصادی روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، سردار «غلامرضا جلالی» روز سه شنبه در همایش پدافند غیرعامل و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل این وزارتخانه افزود: اکنون کشور با طیفی از تهدیدات مواجه است که زیرساخت بیشتر آنها فضای مجازی بر بستر شبکه های اجتماعی مردمی است و از این رو هماهنگی کامل همه قوا و دستگاه ها برای مقابله با این تهدیدها ضروری است.
  وی با بیان اینکه دشمن از حملات نظامی به سمت حملات و جنگ غیرنظامی رفته است، اظهار داشت: مهمترین این حملات در بخش های اقتصادی، سایبری و تهدیدات ترکیبی در حال انجام است.
  جلالی ادامه داد: جنگ اقتصادی امروز پیچیده تر از گذشته شده است و دشمن از همه مولفه ها، قدرت ها و ابزارهای بین المللی، اطلاعاتی، مالی و پولی برای فشار به اقتصاد کشور استفاده می کند.
  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان ساخت: تهدیدهای سایبری یکی دیگر از تهدیدات غیر نظامی دشمن است و در این بخش با طیفی از تهدیدات مواجه هستیم که بستر آن فضای سایبری، فناوری اطلاعات و شبکه های اجتماعی است که ضرورت یک دفاع جامع با هماهنگی همه بخش ها در این حوزه احساس می شود.
  وی از شکل گیری سه فرایند بزرگ خبر داد که اینترنت اشیا یکی از این فرآیندهاست و سرمایه های کشور را از ماهیت فیزیکی به سایبری یا سایبری به فیزیکی تغییر می دهد و به لحاظ شناخت نوع دارایی و مدیریت و تهدیدها و فرصت ها دچار تحول اساسی و جدی می شود.
  جلالی توسعه شبکه های اجتماعی را یکی دیگر از این فرایندها عنوان کرد و گفت: در شبکه های اجتماعی تمرکز مجموعه ای از نیازهای مردم در حوزه فرهنگی، اطلاعاتی، اقتصادی، اجتماعی، امنیتی، اشتغال، بانکی و ارزی وجود دارد.
  وی تاکید کرد: با توجه به اینکه در این فرآیند نظام کنترلی و مقررات نویسی در درون سیستم و ذات آن وجود دارد، قابلیت کنترل گریزی از دولت ها و حاکمیت ها یا کاهش اثرگذاری دولت ها را در این فرآیندها شاهد هستیم و این موضوع ساختارهای مدیریتی، دفاعی، اقتصادی و پولی و مالی را تحت تاثیر خود قرار داده است.
  وی به هوشمندی به عنوان فرآیند دیگری در این بخش اشاره کرد که در حال وقوع است و توضیح داد: اکنون کشور با شیب تندی به سمت هوشمندسازی و تبدیل دارایی ها در حرکت است که باید برای تهدیدهای آن برنامه ریزی کرد.
  جلالی به تلاش برای رسیدن به شهرهای هوشمند اشاره کرد و گفت: ایجاد رگولاتوری در این بخش بسیار مهم است و اگر رگولاتوری ایجاد نشود، دیگران مدیریت شهرها را به دست خواهند گرفت و مشکلات چند برابر می شود.
  وی با اشاره به اینکه این چالش ها، چالش های جهانی است، افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این حوزه وظایف سنگینی دارد و تمام زیرساخت های این خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات را باید فراهم کند به همین دلیل نقش متفاوتی در این حوزه بر عهده این وزارتخانه است.
  رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور همچنین گفت: اکنون 95 درصد پول کشور به صورت مجازی و تنها پنج درصد به صورت فیزیکی است که این موضوع نشان می دهد باید بتوانیم در فضای سایبری از این دارایی ها حفاظت کنیم.
  وی با اشاره به اینکه باید در حوزه حفاظت سه لایه ایمنی، امنیت و دفاع با هم هماهنگ باشند، افزود: امنیت و دفاع در حوزه سایبری به دلیل اینکه با امورات زندگی مردم وابسته است باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
  همایش پدافند غیرعامل و وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات روز سه شنبه با حضور محمد جواد آذری جهرمی وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در محل این وزارتخانه برگزار شد؛ در این همایش از شبکه «رادیو ترانک ملی» رونمایی شد که امکان ایجاد ارتباط پایدار را در زمان بروز بحران بین مدیران فراهم می کند.
  اقتصام**2078**2025

  انتهای پیام /*

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز