سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  هیچ کالایی در کشور معطل حمل و نقل نخواهد ماند

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرنگار روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، اسحاق جهانگیری در مراسم تودیع و معارفه وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی وظایف سنگینی را در شرایط عادی برعهده دارند و دو بخش مهم حمل و نقل و مسکن و شهرسازی زیرمجموعه آن است، افزود: در شرایط تحریم که شرایط دشوار و پیچیده‌ای است یکی از دستگاه‌هایی که بیش از بقیه مورد توجه است و ایجاد مانع در فعالیتهای این دستگاه منجر به نارضایتی و اخلال در اداره امور کشور می‌شود وزارت راه و شهرسازی است و مسئولان وظایف سنگینی و بسیار دشواری برعهده دارند تا برنامه ای متناسب با این مقطع تدوین و اجرا کنند.

  جهانگیری با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل هوایی، دریایی و جاده ای باید اقداماتی انجام شود تا مشکلات رخ ندهد، افزود: در این بخش با وجود همه اقداماتی که انجام شده برنامه‌های خوبی تنظیم شده و شرایط جغرافیایی کشور و ارتباط ریلی و جاده ای با ۱۵ کشور شرایط مناسبی را فراهم کرده است.

  معاون اول رییس جمهور یادآور شد: بسیاری از استان‌های کشور با شبکه ریلی متصل شده‌اند و بندر چابهار باید به شبکه ریلی متصل شود و شبکه ریلی کار جدی است که در اولویت دولت قرار دارد.

  جهانگیری ادامه داد: در بخش حمل و نقل هوایی با وجود اینکه دشمنان به صورت جدی در حال اختلال هستند باید بتوانیم ناوگان حمل و نقل خود را تجهیز کنیم، هر چند در شرایط دشوارتر از این شرایط نیز امکان تهیه تجهیزات وجود داشته است.

  وی خاطرنشان کرد: این یک اقدام ضد انسانی است که پرواز هوایی که مردم استفاده می‌کنند را از بیمه و قطعات محروم کنیم که مطمئنیم با اقداماتی که انجام می‌شود محدودیت‌ها را در این زمینه حل و فصل کنیم. وی با اشاره به حمل و نقل دریایی گفت: میلیون‌ها تن کالا از طریق دریاها جابه‌جا می‌شود؛ بنابراین حمل و نقل دریایی باید فعال شود که برنامه‌ها تدوین شده و با وجود اینکه خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی و تک تک کشتی ها و هواپیماها را با شماره سریال تحریم کرده‌اند با اطمینان به مردم اعلام می‌کنیم که می‌توانیم با کمک مدیران کارشناسان کاری کنیم که هیچ کالای ایرانی به دلیل اینکه نیاز به حمل و نقل دارد معطل نماند.

  معاون اول رییس جمهور افزود: حمل و نقل در شرایط عادی و به ویژه در شرایط فعلی کشور بخشی حیاتی است و انتظار داریم وزارت راه و شهرسازی با جدیت و قاطعیت بیشتر این بخش را در خدمت توسعه کشور قرار دارد.

  وی تاکید کرد: ذینفعان این بخش نیز باید به صورت جدی مورد حمایت قرار گیرند و اقشار و گروه‌های که در بخش حمل و نقل کشور مانند کامیون داران فعالیت می‌کنند باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند و برای حل مشکلات آنها گام های بلند برداریم.

  جهانگیری افزود: دولت باید با تشکل‌های کامیون داران جلسات متعدد بگذارد تا این مشکلات حل شود و کامیون داران بتوانند در شرایط فعلی کشور کمک کنند تا دشمنان بدانند این روش‌ها در مقابل جمهوری اسلامی ایران جواب نمی دهد و باید با ایران با زبان گفتگو صحبت کنند.

  وی با بیان اینکه بخش مسکن اصلی‌ترین نیاز جامعه است، گفت: از وزارت راه و شهرسازی انتظار داریم در حوزه مسکن سیاست گذاری های دقیق کند البته در بخش‌هایی مانند صنعت، مسکن و … موتور محرکه این بخش ها بیش از اینکه سیاست‌های درون بخشی باشد سیاست‌های برون بخشی است. وی تصریح کرد: سیاست‌های اقتصادی می‌تواند موتور محرک بخش مسکن باشد و اگر بستر از نظر سیاست های کلان فراهم شود سیاست های بخشی موثر خواهد بود.

  جهانگیری با تاکید بر اینکه بافت فرسوده و حاشیه‌نشینی دو موضوع در دستور کار دولت است، گفت: رییس جمهور از طرح بازآفرینی بافت‌هاب فرسوده حمایت کرده و دستور دادند که راهکارهای اجرایی برای فعال شدن ساخت و ساز در این بخش ها اتخاذ شود.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز