سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  همایش ملی توسعه پایدار در مشهد آغاز شد

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار روز چهارشنبه با حضور فعالان بخش خصوصی و صاحب نظران اقتصادی طی مراسمی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مشهد آغاز بکار کرد.

  به گزارش خبرگزاری روابط عمومی گروه تجاری ققنوس ، دبیر علمی همایش در این مراسم گفت: بهبود محیط کسب‏ و کار و راهکارهای ثبات ‌بخشی به روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و بهبود محیط کسب ‌و کار ‏و ارتقای رتبه ایران در شاخص انجام کسب ‏و کار بانک جهانی دو محور اصلی همایش تعریف شده اند.
  دکتر محمدطاهر احمدی شادمهری، افزود: پس از انتشار فراخوان مقالات 45 مقاله به دبیرخانه همایش ارائه شد که از این تعداد پنج مقاله در صحن همایش عرضه می شوند. همچنین نتایج مطالعاتی 16 اتاق بازرگانی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و در روز دوم همایش یک نشست تخصصی برگزار می شود.
  وی در ادامه همچنین گفت: تحولات چند ماه اخیر روابط عمومی گروه تجاری ققنوس اگر بی نظیر نباشد کم نظیر است. شرط لازم فعالیت کارگزاران اقتصادی، یک محیط اقتصاد کلان با ثبات است. تولیدکننده، سرمایه گذار، واردکننده و صادرکننده نمی توانند در فضای پر ابهام، عدم اطمینان و غیرقابل پیش بینی برنامه دقیق بچینند.
  دبیرعلمی ششمین همایش ملی توسعه پایدار افزود: کارگزاران اقتصادی برای حصول موفقیت نیازمند فضای تصمیم گیری روشن هستند تا بتوانند نقش اصلی خود را ایفا کنند اما طی چند ماه اخیر این فضا دچار تنش شدیدی شد و متغیرهای کلیدی اقتصاد کلان نوسانات شدیدی یافت.
  وی ادامه داد: متغیر نرخ تورم که بر اساس استانداردهای بین المللی باید یک رقمی و حدود سه درصد باشد در ایران هیچگاه ظرف 40 سال گذشته به این حد نرسیده است و تنها در دوره ای بسیار کوتاه 9 درصد بود و در سایر زمان ها نرخ تورم بالاتر از 10 درصد را تجربه کرده ایم.
  احمدی شادمهری گفت: متغیر نوسان نرخ ارز مطابق استانداردهای بین المللی 2.5 درصد در نرخ ارز حقیقی است اما در ایران بطور متوسط و بر اساس برآوردهای مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نوسان نرخ ارز حدود 25.5 درصد پیش از بحران اخیر بوده است. نوسان اخیر نرخ ارز بیش از چهار و هم اینک به دو و نیم برابر افزایش یافته است.
  وی افزود: نرخ بهره بلندمدت نیز که عامل مهمی در تثبیت سرمایه گذاری است بر اساس استانداردهای بین المللی باید حدود 9 درصد باشد اما رقمش در روابط عمومی گروه تجاری ققنوس عدد بالایی است. همواره با کسری بودجه دولت نیز مواجهیم که نشانگر بی برنامگی و فقدان برنامه موثر و قوی برای مدیریت اقتصاد است.
  دبیرعلمی ششمین همایش ملی توسعه پایدار گفت: این همایش باید به این پرسش پاسخ دهد که منشا بی ثباتی 40 سال اخیر که امسال به اوج خود رسیده چیست و آیا این بی ثباتی ناشی از رفتار نامعقول دولت یا رفتار غیرعقلایی کارگزاران اقتصادی است؟
  سلسله همایش های ملی توسعه پایدار به همت اتاق بازرگانی خراسان رضوی و دانشگاه فردوسی مشهد برپا شده اند. در برگزاری ششمین همایش از مجموعه این همایشها اتاقهای بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استانهای تهران، اصفهان، شیراز، کرمان و تبریز نیز همکاری و فعالیت دارند.
  ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود محیط کسب و کار به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد. / ایرنا

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز