1

هشت نکته ای که باید قبل از خرید از سایت eBay بدانید

ما در این مقاله هشت نکته ای  که باید قبل از خرید از سایت eBay بدانید به شما به زبان بسیار ساده بیان میکنیم.

شما با درک نکته ها و تغییرات سایت eBay،رضایت بیشتر و ریسک کمتری به دست خواهید آورد.

خرید از سایت eBay بدون داشتن اطلاعات زیادی درباره آن ،ساده است.اما همانطور که تعداد زیادی از خریداران از سایت eBay متوجه شده اند،سایت eBay همانند دیگر سایت های amazon,buy, overstock نیست.

سایت eBay  نوع خاصی از محل های خرید است. و در این سایت داشتن اطلاعات کمی در مورد کاری که انجام می شود و انتظار می رود می تواند تفاوتی بین آینده ای پر از معاملات رضایت بخش، صرفه جویی در پول و آینده ای که در آن شما هرگز نمی خواهید اسمی درباره eBay بشنوید،ایجاد کند .

اگر قصد دارید که یک خریدار معمولی سایت eBay باشید و  یا محصول با ارزشی را از این سایت خریداری کنید ،با هشت نکته ی مهمی که هر خریداری در سایت eBay می داند آشنا شوید.در ادامه این مقاله اختصاصی گروه تجاری ققنوس این ۸ نکته را مطرح خواهیم کرد:

۱) سایت eBay چیست و چه چیزی نیست؟

قطعا شما با این نام آشنا هستید.و بار ها گزارش های مربوط به آن را در اخبار شبانگاهی شنیده اید.و یا زمانی که همکاران شما در محیط کاری درباره آن صحبت می کنند نامی از آن به گوش تان‌خورده است.

به هر حال، این پدیده eBay چیست و چگونه کار می کند؟

شما از بازدید من از  eBay چه انتظاری دارید ؟ این جواب ها ممکن است شما را شگفت زده کند.

۲)چگونگی خواندن لیست موارد سایت

لیست آیتم ها نقطه قوت تجربه خرید و فروش eBay هستند. و آنها خرید در eBay را متفاوت از خرید در سایت های رقیب مانند Amazon می کنند.

لیست آیتم ها موجب هیجان بیشتر، انعطاف پذیری بیشتر و همچنین ریسک بیشتری برای خریداران و فروشندگان می شوند. بنابراین خریداران eBay به دنبال این هستند که با نحوه کار آنها آشنا شوند.

۳)راه های متعددی برای خرید در eBay وجود دارد:

اگر چه تمام لیست آیتم ها در eBay  وجوه  مشترک زیادی در مورد قیمت آیتم، عملکرد قبلی فروشنده و غیره دارند. اما تفاوت های زیادی نیز بین آنها وجود دارد، مهم ترین تفاوت آنها در نوع لیست است. برخی از لیست ها به صورت مزایده هستند.

سایر آنها مواردی هستند که می توانید در حال حاضر خریداری کنید. برخی از آن ها قراردادهای اجباری هستند. برخی دیگر فقط قرارداد  های آزمایشی هستند. دانستن اینکه با چه نوع لیستی رو به رو هستید می تواند به شما در انتخاب بین آنها در هنگام خرید کمک کند، همانطور که باید در ابتدا بدانید  که چگونه خرید کنید .

۴)قضاوت سریع اینکه فروشنده قابل اعتماد باشد:

سیستم بازخورد eBay ابزار شبیه سازی شده و تعاملی در کسب و کار است که به خریداران کمک می کند تا بدانند که به کدام یک از فروشنده ها می توانند اعتماد کنند و از کدام یک از آنها باید اجتناب کنند.دانستن چگونگی استفاده سریع از اعداد، ستاره ها و درصدی که فروشندگان eBay را رتبه بندی می کند،می تواند تفاوت بین یک معامله فوق العاده در eBay و یک پشیمانی عمیق را موجب شود.

۵)شناسایی خرید های خطرناکی که باید از آنها اجتناب کنید:

خریدارانی که بیشترین استفاده را از eBay می کنند و سود زیادی از آن می برند نیز می دانند که چند نکته مهم کلیدی وجود دارد که بارها بر روی eBay رخ می دهد – و بهترین سیاست دوری از این خرید های خطرناک است هرچند که بسیار وسوسه انگیز و از نظر قیمت مناسب به نظر برسند.

با دانستن این نکته که از چه خرید هایی باید اجتناب کنید می توانید خودتان را از سردرد هایی که برخی خرید های خطرناک و پر ریسک eBay موجب می شوند، نجات دهید.

۶)سیستم پیشنهادات غیر معمول eBay:

بله، eBay دارای لیست های مزایده است و، مشتریان با اعلام پیشنهادات خود  برنده می شوند. با این وجود، جدا از این جزئیات کلی، مزایده های eBay تقریبا کاملا متفاوت از مزایده های “دنیای واقعی” هستند، اغلب به این صورت که کاربران جدید eBay را به این فکر می اندازند که شاید آنها توسط سایت  eBay، یا خریداران ، و یا توسط فروشندگان فریب داده شده اند.

خریداران جدید می توانند خودشان را به دردسر نیندازند و یا مزایده هایی را که می توانند به راحتی با یادگیری نحوه عملکرد سیستم مناقصه ی eBay برنده شوند را از دست بدهند.

۷)چه چیزی را نباید از eBay و فروشندگان آن انتظار داشته باشید؟

مهم نیست که eBay بخواهد خریداران چه چیزی را باور داشته باشند.eBay مانند سایت های amazon ,buy,overstock نیست و هیچ وقت هم نبوده است. eBay اساسا متفاوت است و همچنین مزایا و اشکالات متفاوتی نیز دارد.

بخش بزرگی از رضایت شما به عنوان یک خریدار در  eBay از درک روشنی به آنچه از خرید در  eBay انتظار دارید وابسته است.این درک شماست که می تواند در فرآیند تصمیم گیری اینکه در  eBay خرید کنید یا نه ،نقش مهمی ایفا می کند.

۸)اگر شما از خرید تان راضی نباشید :

گاهی اوقات ممکن است که خریداران از خرید خود راضی نباشند. این همان چیزی است که در eBay همانند هر گونه سیستم خرید آنلاین و یا حضوری دیگری اتفاق می افتد.به عنوان یک خریدار اگر شما بدانید که چگونه خریدی را که از آن راضی نبوده اید را مدیریت کنید ،دیگر ترسی برای شما وجود نخواهد داشت حتی اگر این خرید خواسته های شما را برآورده نکرده باشد.