1

نگرانی ترامپ از تاثیر سقوط وال استریت بر نتیجه انتخابات 2020- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

[ad_1]

به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس به نقل از نیویورک تایمز، دونالد ترامپ نگران است که سقوط اخیر بازار سهام تاثیر منفی بر چیزی بگذارد که او در موردش رجزخوانی کرده بود_اقتصاد قوی_ و همچنین بر فرصت هایش در انتخابات مجدد 2020 .
هرچه بازار بیشتر سقوط کند، ترامپ نگران تر می شود که قدرتمند ترین بحث خود را برای انتخابات از دست بدهد .
ترامپ تقریبا با خشم شاهد بازار سهام بوده است و اعتراض داشت که عادلانه نیست او را به خاطر سقوط بازار سرزنش کنند یا مسئولیت ناآرامی فزاینده در مورد کند شدن اقتصاد در ماههای آتی را به دوش او بیندازند .
ترامپ همچنین از جروم پاول، رئیس فدرال رزرو انتقاد کرد که در روز چهارشنبه چهارمین افزایش نرخ بهره را در 2018 اعلام کرد. او گفت که فدرال رزرو در حال پایین آوردن دورنمای اقتصاد در سال 2019 است .
در روز چهارشنبه میانگین صنعتی داوجونز به پایین ترین حد خود در سال جاری رسید و حالا کمتر از مقدار آن در زمان باراک اوباما است. توییت دونالد ترامپ که خود را «مرد عوارض گمرکی» در رابطه با یک قرارداد تجاری با چین نامیده بود، به اعتماد سرمایه‌گذاران صدمه زد و باعث شد شاخص داو جونز بیش از 1100 واحد در یک هفته پایین بیاید .
در حالی که اقتصاد هنوز قدرتمند است، با استخدام‌های مداوم، بی کاری پایین و هزینه بالای مشتریان، اگر بازار سهام به شرایط قبل بازنگردد سرمایه‌گذاران و آمریکایی ها اعتماد خود را از دست میدهند و هزینه هایشان کم می شود .
جوزف بروسولاس اقتصاددان ارشد آر ام اس گفت:« بازار اعتماد خود را به داستان هایی که از کاخ سفید در مورد اقتصاد و تجارت بیرون می آید از دست داده است ».

انتهای پیام/73

[ad_2]