سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

نماینده-سورسینگ-
نماینده-سورسینگ-

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  نماینده سورسینگ در چین ؛ وظایف و مزایای همکاری

  image_pdfimage_print

  در این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس به 5 مورد از مزایای همکاری با نماینده سورسینگ و کارهایی که این دفاتر در چین انجام می دهد، اشاره کرده ایم.

  چرا به نماینده سورسینگ در چین نیاز داریم؟

  منبع یابی مواد اولیه، نیروی کار ماهر و تکنولوژی از پیش نیازهای راه اندازی هر گونه کار تولیدی محسوب می شود. اهمیت نماینده سورسینگ در وسعت های بیشتر و سطح جهان پر رنگ تر می شود. کارخانجات تولیدی و شرکت ها تا حد بسیار زیادی به کشورهای مقصد بین المللی متکی هستند که توسط شرکت های تأمین کننده منابع به آنها کمک می شود. امروزه حضور این شرکت ها در دنیای تجارت اهمیت ویژه ای دارد.

  با توجه به تکنولوژی های پیشرفته در زمینه تولید و ساخت حجم زیادی از کالا، حتما باید به بازار جهانی دسترسی داشت تا کالاها را در آن به فروش رساند. همزمان با حرکت محصولات و کالاها، بخش خدمات رسانی نیز در میان کشورها شاهد رشد زیادی بوده است.

  در حقیقت، بخش خدمات رسانی به عنوان یک مولد زایا و غالب در تمام اقتصادهای رشد کرده و در حال رشد ظاهر شده است. در نتیجه رشد این بخش، سفر اشخاص از یک نقطه به نقطه دیگر در سطح جهان نیز افزایش یافته است.

  بیشتر بخوانید: سرویس حمل هوایی اقتصادی از چین به ایران

  افرادی که این وظیفه را بر عهده دارند، همگی نیروهای آموزش دیده با توانایی های مختلف هستند و شایستگی های متفاوتی دارند. متخصصان با تجربه، نیروی کار ماهر و تازه واردان با صلاحیت همگی در این حوزه فعالیت می کنند.

  در ادامه به گام هایی اشاره می کنیم که نماینده سورسینگ آن ها را طی می کند:

  • انجام تحقیقات اولیه
  • ارزیابی فروشینده و بازار
  • انتخاب فروشنده و تامین کنندگان کالا
  • تصمیم گیری
  • ارزیابی عملکرد فروشنده و توجه به معیارهای ضروری
  نماینده سورسینگ

  1. انجام تحقیقات اولیه

  این مرحله که اولین کاری است که نماینده سورسینگ انجام می دهد، شامل تصمیم گیری درباره فعالیت های اولیه، تشخیص نیازهای مشتری و شناسایی رقبا می باشد. انجام تحقیقات اولیه به شما به عنوان یک نماینده سورسینگ کمک می کند که اهداف تجاری و موقعیت فعلی در بازار را تشخیص دهید.

  خریدار و همکار سورسینگ او باید یک برنامه تجاری را طرح کند تا با کمک آن، کارایی سیستم معیار و استراتژی اولیه کار مشخص شود.

  انجام تحقیقات اولیه

  2. نماینده سورسینگ : ارزیابی فروشنده و بازار

  نماینده سورسینگ که خدمات سورسینگ در سطح بین الملل را پیشنهاد می کند، به شما کمک می کند تا فروشنده مورد نظر را انتخاب کنید. زمانی که یک لیست از شرایط و ضوابط مد نظر خود داشته باشید، می توانید بعدا در استراتژی سورسینگ تغییراتی ایجاد کرده و هزینه نهایی را مشخص کنید.

  بیشتر بخوانید: تائوبائو: 10 حقیقت که باید در مورد فروشگاه اینترنتی چینی تائوبائو بدانید

  اگر فرض کنیم که در حال حاضر درباره مشتریان و جنبه های بازار اطلاعات کافی در اختیار دارید، می توانید مزایای اقتصادی و فنی پروژه را مشخص کرده و اول از همه به این سئوال پاسخ دهید که آیا با این اوصاف، می خواهید از یک منبع خارجی کالاهای خود را تامین کنید یا خیر.

  نماینده سورسینگ ارزیابی بازار

  3. انتخاب فروشنده و تامین کنندگان کالا

  یک درخواست نامه آماده کنید و در آن تمام اطلاعاتی که می خواهید به دست آورید را ذکر کنید. سپس آن را برای فروشنده انتخاب شده ارسال کنید. پس از این که فروشنده تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیارتان گذاشت، می توانید برای بار دیگر لیست فروشندگان یا تامین کنندگان کالا را بررسی کنید.

  بیشتر بخوانید: واردات از چین : 4 گام مهم که باید به آن ها توجه کنید

  بعد از انتخاب فروشنده، درباره قیمت با او صحبت کرده و بررسی کنید که در آخر چه مقدار از پول تان باقی مانده است.

  انتخاب فروشنده و نماینده سورسینگ

  4. تصمیم گیری

  در این مرحله باید میزان عملکرد هر کدام از فروشنده ها را آنالیز کنید. نماینده سورسینگ به بخشی از تیم اجرایی شما ملحق خواهد شد که درباره منابع، تدارکات به اشتراک گذاشته شده و آرایش های لوژیستیکی در آن تصمیم گیری خواهد شد.

  بیشتر بخوانید: حمل دریایی از چین: صفر تا صد حمل و نقل دریایی محموله از چین (راهنمای کامل 2020)

  به جای این که تنها بر روی عملکرد یک فروشنده یا تامین کننده تمرکز کنید، باید همزمان چند فروشنده را زیر نظر داشته باشید.

  5. ارزیابی عملکرد فروشنده و توجه به معیارهای ضروری

  علاوه بر این که شرکت ارائه دهنده خدمات سورسینگ بین المللی میزان عملکرد را بررسی کرده و گزارش می دهد، باید خودتان هم بررسی های لازم را انجام دهید. انجام این کار کمک می کند تا کالاهای ارسالی فروشنده را با پیش نیازهای مد نظر خود مقایسه کرده و ببینید که به آن ها توجه شده یا خیر.

  بیشتر بخوانید: حمل و نقل زمینی: FTL و LTL و دیگر اطلاعات جامع مخصوص مبتدی ها {2021}

  نکته دیگری که باید بررسی کنید این است که ببینید فروشنده یا تامین کننده کالا از ضوابط کیفی و ایمنی شما پیروی کرده است یا خیر.

  ارزیابی عملکرد فروشنده

  مزایای همکاری با نماینده سورسینگ

  از جمله مزایای همکاری با نماینده سورسینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. نماینده سورسینگ در حقیقت نماینده خریدار، و نه فروشنده، می باشد. در نتیجه شما با یک نماینده بومی همکاری می کنید که نماینده شرکت تجاری تان به حساب می آید.
  2. شرکت سورسینگ به شما در پیدا کردن فروشندگان یا تامین کنندگان و کارخانه های قابل اعتماد که تجربه کافی در تولید کالاهای خاص دارند، کمک می کند.
  3. نمایندگان خرید کمک می کنند تا کالاهای مورد نیاز را با قیمت به صرفه خریداری کنید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های اضافی بابت خرج های پنهان وجود نخواهد داشت.
  4. یکی دیگر از مزایای نماینده سورسینگ و همکاری با این اشخاص، تسلط آن ها به زبان بومی چین است. این اشخاص به سادگی می توانند به زبان بومی ارتباط برقرار کنند. از این رو پیام مشتری را به فروشنده و دیگر ادارات دولتی می رسانند.
  5. تمام کارهای شرکت تجاری یا کسب و کارتان را از سمت شما انجام می دهند و کیفیت را ارزیابی می کنند.
  6. بیشتر نمایندگان سورسینگ که در چین مشغول به فعالیت هستند، طبق کمیسیون فعالیت می کنند و هزینه فروشنده را از جانب شما پرداخت می کنند.
  7. نماینده سورسینگ از جانب شما درباره قیمت و مسائل دیگر مذاکره می کند.

  متخصصان و کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس در این زمینه تجربه دارند و می توانند تمام این کارها را برای تان انجام دهند.

  نتیجه گیری

  همان طور که در قسمت اصلی مقاله نیز گفته شد، همکاری با نمایندگان سورسینگ مساوی با آسان شدن کار و وظایف مشتری می باشد. این اشخاص که در چین حضور دارند، به زبان بومی این کشور مسلط هستند و می توانند درباره قیمت و مسائل دیگر با فروشندگان و تامین کنندگان کالا مذاکره کنند.

  بیشتر بخوانید: واردات از چین: FOB، CIF یا EXW کدام ترم حمل را انتخاب کنید؟

  درباره گروه تجاری ققنوس

  شرکت بازرگانی بین المللی و خدمات حمل بار هوایی ققنوس تجارت خاورمیانه با نام تجاری گروه تجاری ققنوس با بیش از 8 سال سابقه فعالیت در حوزه تجارت خارجی و حمل و نقل بین المللی اعم از هوایی، دریایی و زمینی و سایر خدمات نظیر ترخیص کالا، حوالجات ارزی، خرید از سایت های خارجی، سرویس های درب به درب (DDP)، پست اکسپرس توانسته است میزبان بسیاری از تجار ایرانی و واردکنندگان کالا و صنایع کشور طی این مدت باشد.مشاوره صحیح و حرفه ای ،ضمانت بهترین قیمت و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب ضمن ارائه سرویس سه اصل اولیه است که گروه تجاری ققنوس از نخستین روز تاسیس سعی کرده به ان پاینبند باشد و با رعایت این سه اصل توانسته به لطف مشتریان وفادار خود پس از 8 سال فعالیت همچنان اقدام به ارائه خدمات به مشتریان جدید و سابق خود بنماید.

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  یادگیری سریع زبان چینی ؛ معرفی روش‌های کاربردی تقویت و بهبود زبان چینی

  باتوجه به گسترش اقتصاد جهانی چین و سلطه آن بر دنیای اقتصاد، یادگیری زبان چینی به یکی از مهارت‌های لازم در زمینه تجارت تبدیل شده تا افراد علاوه بر برقراری راحت‌تر ارتباط بتوانند سود بیشتری در رابطه با ...

  گیفت کارت ebay ؛ تجربه خرید اینترنتی راحت از سایت حراج ایبی با استفاده از گیفت کارت ebay

  فروشگاه ebay ا‌ز بزرگ‌ترین سایت‌های اینترنتی در زمینه خرید، فروش و مزایده محصولات به ویژه اجناس دست دوم مانند لوازم خانگی، اسباب بازی، لوازم برقی، پوشاک و.. است که توانسته از بسیاری از رقبای خود در سر...

  نحوه خرید از علی بابا ؛ آموزش مراحل و شرایط خرید کالا از Alibaba

  سایت خارجی علی بابا یکی از سایت‌های چینی معتبر و از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که نیاز خریداران آنلاین را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. این سایت بیشتر به خرید عمده محصولات می‌پردازند و شما م...

  راهنمای خرید عمده از چین ؛ بهترین نکات برای پیشرفت و گسترش روابط تجاری خود

  امروزه خرید و فروش‌های جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و بسیاری از افراد به دنبال خریدی موفق با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت هستند. خرید عمده از چین یکی بهترین روش‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌هاست و ...

  خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ؛ معرفی بهترین روش‌های انتقال وجه بدون کارت

  امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سایت‌های خارجی یا داخلی به صورت آنلاین خرید کنند. از آنجا که برای خرید کالا از سایت‌های خرید و فروش نیا...

  فروش در سایت ebay ؛ چگونه کسب درآمد موفق از سایت ebay داشته باشیم؟

  سایت خرید و فروش ebay از بزرگ‌ترین سایت‌های تجارت انلاین در سطح جهان است که با ارائه خدمات کاربردی در زمینه خرید، فروش، مزایده و حراجی‌های بی‌نظیر توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. اگر به دنبال کسب درآمد...

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز