همه ساله در سراسر دنیا، تجار و بازرگانان برای اشتراک گذاری تجربیات و مشاهده محصولات جدید در رویدادهای مختلف گردهم می‌آیند. یکی از مهم‌ترین این همایشات تجاری، نمایشگاه کانتون فیر است که به گفته بسیاری کارشناسان، هم اکنون مهم و بزرگترین مرکز اجماع صادرات و واردات دنیا است. در این نوشته، کمی از کانتون فیر و ویژگی‌های منحصر به فردش خواهیم گفت، در نتیجه، اگر دستی برآتش تجارت بین المللی دارید، همراهی ما در سطرهای پیش رو خالی از لطف نخواهد بود.

نمایشگاه کانتون فیر بزرگترین همایش تجاری و بازرگانی دنیا است

مقدمه؛ آشنایی با نمایشگاه کانتون فیر

چین برای پیشبرد بلندپروازی‌های اقتصادی خود، برنامه‌ریزی دقیقی داشت و نمایش این برنامه، نیاز به یک ویترین. آن‌ها در دهه پنجاه میلادی با هدف ایجاد ارتباط بین تولیدکننده‌های چینی و بازرگانان عمدتا غربی، شهر گوانجو را برگزیدند و کار را استارت زدند. امروزه همان نمایشگاه، هر سال دوبار، از بیست و پنج هزار برند میزبانی می کند و دویست هزار خریدار و بازدیدکننده را در خود جای می‌دهد. به همین خاطر است که امروزه در سراسر دنیا، تمامی بازرگانان نمایشگاه کانتون فیر را قلب تپنده تجاری دنیا می‌دانند.

چرا باید در کانتون فیر شرکت کنیم؟

تفاوتی نمی‌کند که شما تولید کننده باشید یا تاجری فعال در زمینه واردات و صادرات. حضور در گوانجو چین فرصت ایجاد رابطه با بزرگترین فعالین اقتصادی دنیا از سراسر گیتی را فراهم می آورد. خریداران با جیب پرپول به دنبال یافتن فرصتی برای سرمایه گذاری هستند و شما می توانید برندی باشید که ترند سال آینده را می سازد. از طرف دیگر، اگر واردات و بازرگانی مقصود شما است، دنیایی از فروشنده های جدید با قیمت و کیفیت مناسب آماده ارائه سرویس هستند.

در کانتون فیر چین چه می گذرد؟

نمایشگاه کانتون فیر در سه فاز اصلی برگزار می‌شود. هرکدام از این فازها مختص فعالیت‌هایی مشخص است. در این قسمت هر سه فاز را از نظر می گذرانیم.

فاز یک نمایشگاه

این فاز روی ساخته های الکتریکی/الکترونیکی تمرکز دارد. همچنین خودرو، مصالح ساختمانی، صنایع شیمیایی و به طور کلی تولیدات صنعتی مدرن، در فاز یک حضور دارند. نیازی به توضیح و تشریح نیست که از نظر رونق، خرید و فروش، همین فاز نمایشگاه بهترین شرایط را دارد.

فاز دو نمایشگاه

فاز دو لوازم منزل، کاشی، سرامیک، اشیای هنری، مبلمان و کالاهایی از این دست را نمایش می دهد.

فاز سه نمایشگاه

در فاز سوم نمایشگاه کانتون فیر ، البسه و پوشاک، دارو، لوازم ورزشی، تجهیزات بیمارستانی و لوازمی از این دست ارائه می شوند.

کانتون فیر در گوانجو برگزار می شود

چگونه در کانتون فیر شرکت کنیم؟

شرکت در بزرگترین نمایشگاه تجاری دنیا روند ساده ای را طی می کند. اول باید دعوت نامه دریافت کنید، سپس برای ویزا اقدام می کنید و در نهایت، اصطلاحا رجیستر می شوید. اما چگونگی طی طریق این مسیر به چند عامل بستگی دارد. ما در این قسمت، ذیل چند بند به آن ها اشاره می کنیم:

  • سابقه؛ بسته به اینکه پیش از این در نمایشگاه شرکت کرده اید یا نه، شیوه دریافت دعوت نامه متغیر است.
  • ویزا؛ بسته به اینکه ویزای چین را داشته باشید یا خیر، شرایط متفاوت است.
  • دلیل شرکت؛ بین نمایش محصول و حضور به عنوان بازدیدکننده و خریدار نیز تفاوت هایی وجود دارد.

برای دریافت لینک‌های درخواست دریافت دعوتنامه، کافی است به صفحه اصلی نمایشگاه کانتون فیر مراجعه کنید. پس از آن، مراجعه به سفارت و کارهای ویزا نیز چندان پیچیده و دشوار نیست. اما اگر به هر دلیلی دوست داشتید روند شرکت در نمایشگاه با همراهی مترجم و کارشناسان کارکشته را به طور یکجا از مجموعه ای دریافت کنید، همواره می توانید روی ما در بازرگانی ققنوس حساب باز کنید.

فرصت را از دست ندهید

در بالا اشاره کردیم که نمایشگاه هر سال دوبار برگزار می شود. یک مرتبه در بهار و بار دیگر در پاییز. با توجه به در پیش بودن نوبت پاییز، هنوز هم برای شرکت فرصت دارید و اگر بازرگان هستید و پیش از این چنین تجربه ای ندارید، توصیه می کنیم فرصت اختصاصی امسال را از دست ندهید.