[ad_1]

به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس ‘سی سی تی وی’ روز شنبه اعلام کرد در این نمایشگاه که به مدت ۶ روز برپا بود از مجموع ۵۸ میلیارد دلار قرارداد امضا شده، ۴۰ میلیارد و ۷۲۰ میلیون دلار آن متعلق به کشورهای حوزه راه ابریشم بود.
در نمایشگاه مذکور همچنین موسسات تولیدی تجهیزات فناوری پیشرفته و هوشمند نیز قراردادهایی به ارزش ۱۶ میلیارد و ۴۶۰ میلیون دلار امضا کردند.
عمده ترین قراردادهای امضا شده میان طرفین، در زمینه خودرو، محصولات کشاورزی، غذایی و خدمات بود.
حدود ۴۰۰ هزار خریدار از ۱۷۲ کشور و مناطق مختلف جهان به همراه سه هزار و ۶۰۰ شرکت در این نمایشگاه حضور داشتند و بیش از ۵ هزار نمونه تولیدی جدید خود را به معرض دید علاقه مندان گذاشتند.
چین اعلام کرده است با برگزاری این نمایشگاه به عنوان بزرگترین نمایشگاه وارداتی اکسپو، بازار چین با یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون نفر جمعیت به روی کشورهای دیگر بازتر می شود.
نخستین نمایشگاه اکسپو بین المللی واردات چین از روز دوشنبه با حضور ‘شی جین پینگ’ رییس جمهوری چین در شهر شانگهای گشایش یافت و پذیرای بازدیدکنندگان در زمینه های تجهیزات هوشمند، تجهیزات الکترونیکی مصرفی، خودرو، کالاها و لوازم جانبی مصرفی، محصولات کشاورزی، خوراکی و تجهیزات پزشکی بود.
در این نمایشگاه صدها کشور، منطقه و سازمان بین المللی از جمله شرکت هایی از جمهوری اسلامی ایران در قالب ۴ غرفه تولیدات خود را به نمایش گذاشتند.
بیش از ۴ هزار خبرنگار از چین و کشورهای دیگر نیز برای پوشش خبری این اکسپو حضور یافته بودند.
آساق**۲۳۱**۱۹۰۴**

انتهای پیام /*

[ad_2]