1

معضل جدید مردم در بازار خودرو

[ad_1]

به گزارش تراز ، سعید موتمنی با اشاره به اوضاع نابسامان بازار خودرو و سرگردانی مردم در تحویل خودروهای پیش خرید شده ، اظهارداشت: در حال حاضر قیمت در بخش خودروهای وارداتی هر روز در حال افزایش است و هیچ خبری از سازماندهی قیمت‌ها در این بخش نیست.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با بیان اینکه اخیراً شماره نکردن تعدادی از خودروها توسط پلیس راهنمایی و رانندگی هم مشکلات خریداران را افزایش داده است، گفت: مردم این خودروها را پیش خریده کرده و باید در زمان مقرر تحویل می گرفتند اما ممانعت خودروسازان در اسقاط خودروهای فرسوده عاملی شده تا امکان شماره گذاری این خودروها فراهم نشود.

وی تصریح کرد: مردم وقتی به نمایندگی های خودروسازان مراجعه کرده و دلیل عدم تحویل خودروهای خود را پیگیری می ‌کنند هم با پاسخ قانع کننده ای روبه رو نمی‌شوند.

موتمنی با بیان اینکه درحال حاضر خودروهایی مانند هایما، گراندویتارا، سراتو و تعدادی از خودروهای کرمان موتور و مابقی شرکت های خودروساز شماره گذاری نمی شوند، اظهارداشت: برای رفع این مشکل باید تدبیر جدی به کار گرفته شود.

به گزارش تسنیم، اخیراً سرهنگ سعید روحی معاون فنی و مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی در مورد علت اقدام پلیس در شماره نکردن تعدادی از خودروهای داخلی گفته است: برابر مصوبه ای که امسال در هیات محترم وزیران به تصویب رسیده و از تاریخ 20 شهریور96 اجرایی شد شماره گذاری کلیه خودروهای سواری داخلی که میزان مصرف سوخت آنها 8.5 لیتر و یا بالاتر از 8.5 در 100 کیلومتر است را موکول به اسقاط یک خودروی فرسوده کرده است که مطابق این مصوبه 9 خودروی داخلی شناسایی و شماره گذاری آنها نیز منوط به اسقاط خودروی فرسوده شد.

به گفته معاون فنی و مهندسی پلیس راهنمایی و رانندگی هم اکنون شماره گذاری 9 خودرو داخلی مربوط به 4 شرکت متوقف شده است.

[ad_2]

Source link