جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  مذاکره برای توقف صدور مجوز صندوق های بازنشستگی خصوصی

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه قانون اجازه ایجاد صندوق های بازنشستگی خصوصی در شرکت های بیمه را داده است، از مذاکره با وزارت رفاه برای توقف صدور مجوز این صندوق‌ها خبرداد.

  به گزارش خبرگزاری روابط عمومی گروه تجاری ققنوس ،غلامرضا سلیمانی در دومین گردهمایی سالانه ارزیابان حرفه‌ای خسارت اظهار کرد: برای اصلاح قوانین و مقررات مرتبط با ارزیابی خسارت گام بر خواهیم داشت، این در حالی است که در تمام جهان حادثه وجود دارد، اما شرکت‌های بیمه باید التیام بخش مالی و جانی حادثه دیدگان باشند.

  رئیس کل بیمه مرکزی افزود: اگر بتوانیم خوب کار کنیم، بخشی از مشکلات مردم را حل می‌کنیم؛ البته لزومی ندارد شرکت‌های بیمه‌ای وقتی حادثه رخ داد اقدام به جبران کنند، بلکه در بیمه‌های زندگی پیش از وقوع حادثه پرداخت داشته باشند تا فرد بتواند هزینه‌های درمان را بپردازد.

  وی تصریح کرد: شرکت‌های بیمه می‌توانند بخشی از زندگی افراد را تامین کنند؛ همانطور که صندوق‌های بازنشستگی خصوصی می‌تواند ایجاد شود که در این رابطه ما در قالب شرکت‌های بیمه گر که در حیطه بیمه زندگی فعالیت می‌کنند به طور غیرمستقیم در این حوزه فعال شده ایم و صندوق‌های بازنشستگی خصوصی تشکیل شده اند و نباید اجازه دهیم صندوق بازنشستگی خصوصی جداگانه‌ای راه اندازی شود.

  سلیمانی گفت: قانونگذار به این فکر افتاده تا بین بیمه گذار و بیمه گر، ارزیابان مستقلی باشند تا این ارزیابان ارزیابی حادثه را صورت داده و ارزیابی حقیقی را انجام دهند؛ بیمه مرکزی در سال ٨٢ آیین نامه مربوطه را نوشته که البته اصلاح هم شده است. اما ارزیابان باید به قوانین و مسائل بیمه‌ای مسلط باشند.

  رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ما به دنبال این هستیم تا ارزیابان دارای مجوز از بیمه مرکزی بتوانند با سیاست بیمه مرکزی مبنی بر برون سپاری امور بیمه‌ای کار کنند؛ اما ارزیابان تعدادشان کافی نیست و انتظار می‌رود ارزیابان در استان‌ها بیشتر شوند و لزومی نباشد یک استان از ارزیاب استان دیگر یا تهران استفاده کند.

  وی ادامه داد: ارزیابان این امکان را می‌دهند که هم بیمه گذار از دریافت خسارت کامل خود مطمئن باشد و هم بیمه گر این اطمینان را داشته باشد که اضافه پرداخت نکرده است.

  سلیمانی با تاکید بر ضرورت کاهش خطا در ارزیابی‌های خسارت گفت: باید با درایت و اطلاعات کافی ارزیابی را انجام داد؛ ارزیابان می‌توانند به بیمه گران و کل بخش‌های جامعه از جمله پلیس کمک کنند.

  وی با اشاره به حوادث و سوانح دریایی گفت: اتفاقی که برای یکی از کشتی‌ها در کانال سوئز رخ داد به دلیل عدم وجود شرکت‌های ارزیابی بین المللی در ایران، نتوانست مشخص کند که ارزیابی خسارت سانحه به درستی انجام شده است یا خیر، لازم است شرکت‌های ایرانی، مجوز بین المللی ارزیابی خسارت داشته باشند تا مطمئن باشیم که خسارت به درستی ارزیابی شده است.

  سلیمانی گفت: با راه اندازی این شرکت‌های بین المللی، درآمد شرکت‌های ارزیاب بیشتر خواهد شد؛ به خصوص اینکه اکنون به دلیل شرایط تحریم حتی مجبور هستیم بیمه‌های اتکایی را هم داخلی انتخاب کنیم.

  وی اظهار کرد: ارزیابان غیرمجاز باید از عرصه خارج شده و همه ارزیابان مجوز بیمه مرکزی را داشته باشند؛ البته ارزیاب نباید صرفا مجوز داشته باشد؛ بلکه ارزیابان باید اطلاعات تخصصی در رشته خاص داشته باشد.

  رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه انجمن ارزیابان حرفه‌ای خسارت صنعت بیمه باید فعال‌تر باشد، گفت: ما اعتقاد داریم که موارد غیرحاکمیتی را باید از بیمه مرکزی به انجمن واگذار کنیم.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز