سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

سایت علی بابا
سایت علی بابا

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  راهکارهای موثر برای مذاکره با فروشندگان سایت علی بابا {راهنمای 2021}

  image_pdfimage_print

  در این مقاله از سایت گروه تجاری ققنوس به 4 روش برای گفتگو و مذاکره با فروشندگان سایت علی بابا اشاره می کنیم.

  علاوه بر راهکارهای موثر، شیوه های نامناسبی نیز وجود دارند که نباید آن ها را به کار ببرید. در ادامه به هر دو نوع راهکار اشاره می کنیم.

  بیشتر بخوانید: 8 راهبرد که قبل از وارد کردن کالا از چین باید بدانید

  انتخاب فروشنده مناسب در سایت علی بابا

  اول از هر چیزی باید ابتدا یک فروشنده قابل اعتماد و مناسب پیدا کنید. در این مقاله به یک فروشنده با سابقه نه ساله اشاره می کنیم؛ این فروشنده رتبه طلایی دارند؛ به این معنا که مورد تایید سایت است.

  با کمک این نشانه به راحتی می توانید فروشندگان مطمئن را در سایت علی بابا شناسایی کنید. بعد از این که فروشنده را تعیین کردید، چهار شیوه برای برقراری ارتباط پیش روی تان وجود دارد.

  بیشتر بخوانید: عمده فروشی : با این 7 وب سایت برتر عمده فروشی چینی آشنا شوید

  انتخاب فروشنده مناسب از سایت علی بابا

  چهار شیوه برای برقراری ارتباط با فروشندگان سایت علی بابا

  می توانید بر روی گزینه های “Get Latest Prices” یا “Contact Supplier” یا “Start Order” و یا “Chat Now” برای برقراری ارتباط با فروشنده سایت علی بابا کلیک کنید.

  گزینه “Get Latest Prices” با وجود این که شیوه ای آسان و سریع برای برقراری ارتباط با فروشندگان است، اما معمولا آن ها به این درخواست ها توجهی نشان نمی دهند.

  انتخاب گزینه “Start Order” نیز تنها زمانی معنا می دهد که از خرید کالا از این فروشنده اطمینان داشته باشم؛ که البته اگر برای اولین بار است که قصد همکاری با این فروشنده را دارید، نباید این گزینه را انتخاب کنید.

  گزینه دیگری که وجود دارد “Chat Now” است که راهی مناسب برای برقراری مستقیم ارتباط با فروشنده است اما تفاوت های زمانی موجود، هماهنگ کردن زمانی برای مذاکره را سخت می کند.

  به دلایل گفته شده، ترجیح می دهیم که گزینه “Contact Supplier” را انتخاب کرده تا مستقیم با نماینده فروش صحبت کنیم.

  این شیوه درست مشابه با ارسال ایمیل، اما از طریق سایت علی بابا است و برای هر جوابی که فروشنده ارسال می کند، یک اعلان ایمیل مشاهده می کنید.

  نمونه پیام برای برقراری ارتباط با فروشنده

  در این مرحله تنها می خواهیم کیفیت کالای ارائه شده از سوی فروشنده را ارزیابی کنیم. برای این که نوشتن پیام را آسان تر کنید، می توانید هر موقع که خواستید پیام را کپی پیست کرده یا این که از برنامه ای با نام “TextExpander” استفاده کنید. با کمک این برنامه کافی است که فقط چندین جمله کوتاه بنویسید سپس برنامه خود این جملات را به یک پیام کامل تبدیل می کند.

  Hello X,

  ?I am interested in this product. What is the cost if I order two samples

  If I order the MOQ of this item, how much will it cost for you to ship it to me by express air ?and how much to ship it to me by sea

  :Here is my shipping address

  XXX

  Sincerely,

  [Your name]

  پس از معرفی خود، می توانید اطلاعات دیگری در رابطه با کالای مورد نظر اضافه کنید. یکی از مزیت های داشتن نمونه پیام، امکان استفاده راحت از آن در هر شرایطی است.

  بیشتر بخوانید: نماینده سورسینگ در چین ؛ وظایف و مزایای همکاری

  در پیام اول همه چیز را توضیح دهید

  در اولین پیامی که برای فروشنده علی بابا ارسال می کنید باید همه چیز ذکر شده باشد. در همین پیام تمام سئوال های خود را بنویسید زیرا تفاوت های زمانی موجود باعث دریافت دیر هنگام جواب پیام می شود.

  برای این که لازم نباشد 12 ساعت برای دریافت جواب یک سئوال منتظر بمانید، باید از زمان استفاده کرده و پیام های طولانی تر نوشته و اطلاعات بیشتر به دست آورید.

  هر تاخیر مساوی است با تاخیر در فروش محصولات؛ این نکته را فراموش نکنید.

  فروشندگان قانونی سایت علی بابا نباید با درخواست شما برای دریافت کالای نمونه مخالفت کنند. معمولا باید هزینه زیادی بابت خرید کالاهای نمونه پرداخت کنید اما از آن جایی که تنها به این شیوه می توان کیفیت محصول و صلاحیت فروشنده را سنجید، ارزش این کار را دارد.

  زمانی که برای قرار دادن سفارش کامل آماده بودید، باید به حداقل میزان سفارش توجه کنید. به طور کلی، خرید در تعداد زیاد باعث کاهش هزینه های پرداختی به ازای هر کالا می شود.

  یک فروشنده در این سایت به من پیشنهاد داد که اگر 200 کالا بیشتر خریداری کنم، 0.50 دلار به من تخفیف خواهد داد اما در ابتدا که اطلاع کافی نداشتم، این پیشنهاد را کلاهبرداری تلقی کردم.

  اما اگر 0.50 دلار به ازای هر کالا تخفیف دریافت کنید، مبلغ قابل توجهی می شود. اگر 5.000 عدد از همان کالا سفارش دهید، با 0.5 تخفیف به ازای هر کالا در مجموع 2.500 دلار تخفیف گرفته اید.

  با این شیوه می توانید پیشنهادهایی بهتر از چیزی که تصورش را می کنید دریافت کنید.

  بیشتر بخوانید: با این 9 استراتژی هزینه های حمل و نقل دریایی را کاهش دهید!

  جزییات حمل و نقل در هنگام خرید از سایت علی بابا

  در هنگام خرید از سایت علی بابا، باید همیشه آدرس خود را وارد کنید. آدرس گیرنده برای محاسبه هزینه حمل و نقل، هم از طریق دریا و هم از طریق هوا، لازم است.

  معمولا ارسال کالاهای نمونه به شیوه حمل و نقل هوایی بسیار سریع است و گاهی اوقات تنها 3 تا 4 روز زمان لازم است که کالا به دست گیرنده برسد.

  اگر کالای مورد نظر خود را از سایت علی بابا در تعداد کم سفارش دهید و آن تعداد در حال حاضر تولید شده و در انبار قرار داشته باشد، ممکن است تا 24 ساعت آینده کالای خود را دریافت کنید.

  زمان ارسال به شیوه حمل و نقل دریایی بیشتر است اما مزیت آن، کاهش قابل توجه هزینه حمل و نقل است.

  اگر قصد دارید تعداد زیادی کالا سفارش دهید، حمل و نقل دریایی مسلما هزاران دلار در هزینه هایتان صرفه جویی خواهد کرد

  زمانی که هزینه های خود را بررسی می کنید باید توجه داشته باشید که درآمد شما برحسب پولی است که خرج می کنید و نه این که چه اندازه به دست می آورید.

  موارد کوچکی که بارها و بارها انتخاب می کنید، مانند شیوه حمل و نقل، تاثیر بسیار قابل توجهی بر سودتان دارد.

  بیشتر بخوانید: چگونه هزینه های حمل و نقل دریایی را کاهش دهیم؟ {راهنمای 2021}

  جزییات حمل و نقل

  درباره تخفیف گرفتن با فروشنده سایت علی بابا صحبت کنید

  اگر از دسته خریداران بسیار مودب و محترم باشید و برای گرفتن تخفیف اصرار نکنید، بیشتر فروشندگان اصلا به شما تخفیف نمی دهند.

  می توانید این جمله را به کار ببرید “من به دنبال برقراری یک رابطه طولانی مدت هستم و می خواهم با شما همکاری کنم. اگر همین الان سفارش خود را قرار دهم، به ازای هر کالا 0.20 دلار به من تخفیف می دهید؟”

  تا جای ممکن شفاف صحبت کنید

  اگر در سایت علی بابا با شخصی از کشور دیگری همکاری می کنید، احتمال این که او به زبان انگلیسی مسلط نباشد، بسیار زیاد است.

  تا جای ممکن، شفاف صحبت کرده و درخواست خود را مستقیما و هر چه ساده تر بیان کنید. زمانی که به برطرف کردن خطاهای ارتباطی اختصاص دهید، زمان از دست رفته محسوب می شود.

  فراموش نکنید: در سایت علی بابا با آدم های واقعی روبرو هستید

  درست مانند شما، فروشندگان نیز انسان های واقعی هستند که در شغل خود مشغول به کار هستند. با آن ها به خوبی رفتار کنید و حال شان را جویا شوید. صمیمانه برخورد کردن مشکلی ایجاد نمی کند.

  برای بیش از یک سال با یک فروشنده همکاری می کردم که به ازای هر عدد کالا به من 5 دلار تخفیف می داد. بسیار از این مسئله خوشحال بودم. ایجاد یک رابطه دوستانه و صمیمانه با این فروشنده بسیار به سود من بود زیرا او می دانست که این مشتری وفادار همچنان به خرید از او ادامه می دهد.

  بیشتر بخوانید: واردات کالا از چین {راهنمای جامع 2021} مخصوص تازه واردان

  فروشندگان واقعی

  خلاصه کلام

  در هنگام برقراری ارتباط و مذاکره با فروشندگان سایت علی بابا حتما به این موارد توجه داشته باشید. از زمان و سرمایه خود بیشترین استفاده را ببرید.

  زمان خود را به انجام کارهایی اختصاص دهید که از آن ها لذت می برید؛ زمان به سرعت در حال گذشت است.

  گروه تجاری ققنوس

  شرکت بازرگانی بین المللی و خدمات حمل بار هوایی ققنوس تجارت خاورمیانه با نام تجاری گروه تجاری ققنوس با بیش از 8 سال سابقه فعالیت در حوزه تجارت خارجی و حمل و نقل بین المللی اعم از هوایی، دریایی و زمینی و سایر خدمات نظیر ترخیص کالا، حوالجات ارزی، خرید از سایت های خارجی، سرویس های درب به درب (DDP)، پست اکسپرس توانسته است میزبان بسیاری از تجار ایرانی و واردکنندگان کالا و صنایع کشور طی این مدت باشد.مشاوره صحیح و حرفه ای ،ضمانت بهترین قیمت و ارائه خدمات پشتیبانی مناسب ضمن ارائه سرویس سه اصل اولیه است که گروه تجاری ققنوس از نخستین روز تاسیس سعی کرده به ان پاینبند باشد و با رعایت این سه اصل توانسته به لطف مشتریان وفادار خود پس از 8 سال فعالیت همچنان اقدام به ارائه خدمات به مشتریان جدید و سابق خود بنماید.

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  یادگیری سریع زبان چینی ؛ معرفی روش‌های کاربردی تقویت و بهبود زبان چینی

  باتوجه به گسترش اقتصاد جهانی چین و سلطه آن بر دنیای اقتصاد، یادگیری زبان چینی به یکی از مهارت‌های لازم در زمینه تجارت تبدیل شده تا افراد علاوه بر برقراری راحت‌تر ارتباط بتوانند سود بیشتری در رابطه با ...

  گیفت کارت ebay ؛ تجربه خرید اینترنتی راحت از سایت حراج ایبی با استفاده از گیفت کارت ebay

  فروشگاه ebay ا‌ز بزرگ‌ترین سایت‌های اینترنتی در زمینه خرید، فروش و مزایده محصولات به ویژه اجناس دست دوم مانند لوازم خانگی، اسباب بازی، لوازم برقی، پوشاک و.. است که توانسته از بسیاری از رقبای خود در سر...

  نحوه خرید از علی بابا ؛ آموزش مراحل و شرایط خرید کالا از Alibaba

  سایت خارجی علی بابا یکی از سایت‌های چینی معتبر و از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که نیاز خریداران آنلاین را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. این سایت بیشتر به خرید عمده محصولات می‌پردازند و شما م...

  راهنمای خرید عمده از چین ؛ بهترین نکات برای پیشرفت و گسترش روابط تجاری خود

  امروزه خرید و فروش‌های جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و بسیاری از افراد به دنبال خریدی موفق با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت هستند. خرید عمده از چین یکی بهترین روش‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌هاست و ...

  خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ؛ معرفی بهترین روش‌های انتقال وجه بدون کارت

  امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سایت‌های خارجی یا داخلی به صورت آنلاین خرید کنند. از آنجا که برای خرید کالا از سایت‌های خرید و فروش نیا...

  فروش در سایت ebay ؛ چگونه کسب درآمد موفق از سایت ebay داشته باشیم؟

  سایت خرید و فروش ebay از بزرگ‌ترین سایت‌های تجارت انلاین در سطح جهان است که با ارائه خدمات کاربردی در زمینه خرید، فروش، مزایده و حراجی‌های بی‌نظیر توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. اگر به دنبال کسب درآمد...

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز