سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  مدیریت پروازهای اربعین سخت‌تراز پرواز حج

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش تراز ، با آغاز سفرهای هوایی اربعین در فاصله کمتر از ۱۰ روز مانده به برگزاری مراسم اربعین اباعبدالله الحسین (ع)، شرکت های هواپیمایی حجم سفرهای خود را به فرودگاه های نجف و بغداد افزایش داده اند. به گونه ای که می توان مأموریت فرودگاه امام خمینی (ره) در این مقطع زمانی از سفرهای هوایی عتبات عالیات را با سفرهای حج مقایسه کرد. با این تفاوت که دوره زمانی پروازهای اربعین کوتاه و کمتر از دو هفته بوده ولی در حج بیش از ۲ ماه به طول می انجامد.

  از همین رو مدیریت پروازهای اربعین به دلیل فشرده بودن و همچنین متعدد بودن شرکت های هواپیمایی مجری این پروازها سخت تر و سنگین تر است. در حالی که در پروازهای حج مدیران فرودگاه امام خمینی (ره) با یک شرکت هواپیمایی ایرانی و یک ایرلاین سعودی در ارتباطند که هواپیمایی سعودی تنها در پروازهای برگشت و به میزان اندک سهم داشت؛ درنتیجه در خصوص تأخیرات پروازهای ایران ایر به جده و مدینه مسئولان فرودگاه امام خمینی (ره) راحت تر می توانستند هماهنگی های اعزام زائران به هتل فرودگاه امام خمینی (ره) را انجام دهند.

  با این حال در دوره پروازهای اربعین به دلیل افزایش بی شمار پروازهای نجف و بغداد که ممکن است برخی ایرلاین ها به دلیل محدودیت در ناوگان از سایر پروازهای خود کاسته و به پروازهای اربعین بیفزایند، امکان مدیریت تأخیرها به خصوص به دلیل نقص فنی هواپیماهای فرسوده ایرانی سنگین تر است چراکه در دوره پروازهای حج علی رغم آنکه تنها سه پرواز در هر ۲۴ ساعت گنجانده شده بود، به گفته سرپرست فرودگاه امام خمینی (ره) با کمبود اتاق در هتل این فرودگاه مواجه شده بودند چه رسد به پروازهای اربعین که گفته می شود ممکن است تا ۱۰ پرواز در ۲۴ ساعت برسد و با توجه به محدودیت های فرودگاه نجف که مشکلاتی را برای شرکت های هواپیمایی ایرانی ایجاد می کند، احتمال افزایش تأخیرات بیش از ۴ ساعته در این پروازها افزایش خواهد یافت که پذیرایی از مسافران و یا اعزام آنها به هتل که به هماهنگی های متعددی با ایرلاین مربوطه و متصل کردن آنها به هتل فرودگاه امام خمینی (ره) نیاز دارد تا زائران اربعین بر اساس دستورالعمل حقوق مسافر در بخش تأخیرات پروازهای خارجی، از معطلی طولانی در سالن ترانزیت فرودگاه آسیب نبینند.

  روز گذشته در جریان پرواز ۳۴۲۱ ایران ایر به نجف که تأخیری ۱۲ ساعته برای مسافران ایجاد شد، نهایتا با حضور مدیرعامل هما در فرودگاه و تأکید بر تسریع در برطرف کردن نقص فنی هواپیما و همچنین انتقال زائران به هتل و پذیرایی از آنها، این پرواز در ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه به جای ۸ و ۳۰ دقیقه روز جمعه انجام شد.

  کارشناس صنعت هوانوردی: هواپیماهای جایگزین پروازهای اربعین آماده باشند

  رسول رستگاری، کارشناس صنعت هوانوردی  در گفت وگو با خبرنگار مهر در خصوص مدیریت پروازهای اربعین اظهار داشت: دوره زمانی پروازهای اربعین به دلیل فشرده بودن و همچنین متعدد بودن ایرلاین های مجری این پروازها را شاید بتوان با مدیریت پروازهای تعطیلات نوروز مقایسه کرد با این تفاوت که در تعطیلات نوروز مقاصد سفرهای گردشگران متعدد بوده و همچنین به دلیل گران تر بودن و متفاوت بودن فرهنگ مسافران سفرهای تفریحی خارجی با زائران اربعین، نوع مدیریت نیز باید متفاوت باشد.

  کارشناس صنعت هوانوردی تصریح کرد: در پروازهای مناسبتی همچون حج و اربعین به دلیل آنکه زائران به انجام سفرهای زیارتی می روند، باید احترامات بیشتری متوجه زائران باشد به خصوص که در پروازهای عتبات عالیات سال هاست مشکلات تأخیرات به دلیل برخی ایرادها در فرودگاه نجف، برطرف نشده و احتمال اجتماع زائران در داخل ترمینال شماره یک فرودگاه امام خمینی (ره) نیز وجود دارد.

  وی با اشاره به احتمال لغو برخی پروازهای اربعین به دلیل مشکلاتی که فرودگاه نجف برای ایرلاین های ایرانی ایجاد می کند، گفت: سال گذشته پروازهای اربعین با تأخیرات متعددی روبه رو شد که متأسفانه به دلیل اشکالاتی در نحوه مدیریت  و همچنین مشکلات متعدد ایرلاین ها، به اجتماع زائران در ترمینال اصلی منجر شد در برگشت از عتبات عالیات نیز این مشکلات بیشتر بود و حتی برخی زائرانی که بلیت داشتند، به دلیل مدیریت ضعیف فرودگاه نجف، ساعت ها در ترمینال مسافری معطل شدند که انتظار می رود این موضوع در دوره مدیریتی جدید فرودگاه امام خمینی (ره) کمتر شود.

  این کارشناس حوزه هوانوردی با اشاره به ورود مدیرعامل هما به تأخیر ۱۲ ساعته روز گذشته پرواز نجف تأکید کرد: اگرچه این اقدام در نوع خود در سال های اخیر نمونه مشابه نداشته و اقدام پسندیده ای محسوب می شود، اما آیا لازم است برای هر تأخیری مدیرعامل ایرلاین ها ورود کرده و از تعمیرکاران و نگهداران هواپیما بخواهند به اقدام خود سرعت ببخشند؟ این موضوع باید از طریق سیستمی و در فرایند معمول سازمانی حل شود.

  به گفته سازگاری، در صورتی که ایرلاین ها برنامه منظمی برای جایگزینی هواپیماهای دارای گواهی تأیید فنی با هواپیماهای با نقص فنی داشته و همچنین امکان تأخیرات را به زائران اطلاع رسانی کنند، احتمال تجمع مسافران در ترمینال شماره یک فرودگاه امام خمینی (ره) کاهش خواهد یافت.

  وی ادامه داد: در دوره پروازهای حج، مسئولان فرودگاه امام خمینی (ره) در اقدامی ارزنده، مسیر حجاج از سایر مسافران را جدا کرده بودند تا احترام حجاج نگه داشته شود به نظر می رسد می شد با توجه به نزدیکی زمان اتمام حج با انجام پروازهای اربعین، فرودگاه امام خمینی (ره) این مسیر اختصاصی را برا زائران و مسافران عتبات عالیات حفظ می کرد تا دردسرهای کمتری برای زائران ایجاد شود.

  کارشناس صنعت هوانوردی با تأکید بر لزوم رعایت حقوق مسافران اربعین در طول دو هفته برگزاری فشرده سفرهای هوایی عتبات عالیات، گفت: بهتر است دستگاه نظارتی حوزه هوانوردی (سازمان هواپیمایی کشوری) در این مدت زمانی خاص، نظارت های بیشتری بر رعایت حقوق مسافران در فرودگاه های پرسفر به نجف و بغداد به خصوص فرودگاه های مشهد و امام خمینی (ره) داشته باشد تا حقوق مسافران از دست نرود.

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز