سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  مخالفان تحریم های آمریکا به ITE می آیند

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

   به گزارش خبرگزاری روابط عمومی گروه تجاری ققنوس ، آن روز که زبان دیپلماسی بر تهدیدادت جنگ پیروز شد و پس از سال‌ها مذاکره میان ایران و قدرت‌های جهان، برجام به امضا رسید، امیدهای زیادی برای رونق بازارهای اقتصادی در کشور شکل گرفت. فعالان اقتصادی داخلی و خارجی انتظار داشتند که با آغاز رسمی اجرای برنامه جامع اقدام مشترک، شرایط برای همکاری دو جانبه فراهم شود.

  اما در عمل دیری ‌نپایید که بدعهدی‌های آمریکا آغاز شد و به ویژه بانک‌های بزرگ و بین‌المللی از بیم جرایم این کشور ترجیح دادند وارد بازار ایران نشوند. با وجود این برجام به عنوان الگوی پیروزی دیپلماسی گشایش‌هایی را به دنبال داشت؛ از جمله اینکه پای شرکت‌های بسیاری را به ایران باز و امکان تبادلات مالی از طریق بانک‌های کوچک و متوسط را فراهم کرد.     

  شاید کمتر کسی تصور می‌کرد حدود دو سال و نیم پس از امضای یک سند رسمی با پشتوانه شورای امنیت، فردی در آمریکا به قدرت برسد که به راحتی همه قواعد بین‌المللی را زیر پا بگذارد. اما دونالد ترامپ در طول دوران ریاست جمهوری خود نشان داد چنین رفتارهایی از او بعید نیست و رئیس‌جمهور آمریکا به اینگونه قواعد اعتقادی ندارد.

  ترامپ در اردیبهشت امسال به یکی از وعده‌های انتخاباتی خود عمل کرد و از برجام خارج شد. اما او شاید انتظار واکنشی هوشمندانه و مبتنی بر دیپلماسی از سوی ایران را نداشت؛ همان رفتاری که از یک سو مانع شکل‌گیری اجماعی جهانی علیه ایران شد و از سوی دیگر روسای بسیاری از دولت‌های اروپایی را نیز برای انتقاد از اقدام رئیس‌جمهور آمریکا و همراهی نکردن با وی متقاعد کرد.

  اگر دولت ایران تصمیم به ادامه همین مسیر مبتنی دیپلماسی گرفته باشد، به حمایت همه نیروهای کشور نیاز دارد و باید بتواند وحدت داخلی را به دنیا نشان دهد. از سوی دیگر رئیس‌جمهور تا کنون بارها اعلام کرده که دولت برای حل مشکلات اقتصادی نیازمند حفظ امید در جامعه است.  

  شاید حفظ امیدواری در شرایطی که دغدغه‌های اقتصادی موجود، همه مردم و همچنین صاحبان کسب و کارها را نسبت به آینده نگران کرده است، مشکل باشد. کمتر از یک ماه به موعد نهایی بازگشت تحریم‌ها باقی مانده است و نوسانات قیمت ارز نیز گاهی روندی نگران‌کننده به خود می‌گیرد؛ در چنین شرایطی دورنمای وضعیت اقتصادی کشور به ویژه برای فعالان بخش خصوصی چندان مشخص نیست. در این میان، تحریم‌های ظالمانه آمریکا به صورت ویژه دو صنعت نفت و بانکداری کشور را نشانه رفته است و این دو بخش با نگرانی‌های بیشتری مواجه هستند.

  در چنین شرایطی می‌توان برگزاری رویدادی بزرگ برای نمایش نشاط و پویایی در صنعت بانکداری و پرداخت را نوعی رسالت ملی دانست؛ به ویژه آنکه بخش خصوصی متولی برگزاری آن باشد. مرکز فابا، با چنین رویکردی مصمم است که با همه توان خود چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران را پربارتر و پرشورتر از سال‌های گذشته برگزار کند. 

  این مرکز قصد دارد ITE 2018 را به میعادگاهی برای نمایش عزت و وحدت بخش‌های مختلف کشور در برابر اقدامات یک طرفه و ظالمانه آمریکا تبدیل کند؛ به ویژه آنکه این رویداد در فاصله کوتاهی پس از موعد 13 آبان برگزار می‌شود.

  امروز آن دسته از فعالان صنعت بانکی و پرداخت که مخالف تحریم‌های آمریکا هستند و می‌خواهند سرافرازی ملی را در برابر این اقدامات به نمایش بگذارند از نمایشگاه تراکنش ایران حمایت می‌کنند.  

  از این رو، ITE 2018 علاوه بر اینکه مانند سال‌های گذشته محلی برای توسعه کسب و کارهای بخش خصوصی خواهد بود، با رسالت‌های ملی نیز عجین شده است تا نشان‌دهنده پویایی نظام بانکی در دوران تحریم‌های ظالمانه باشد.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز