سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  ماجرای فرار عجیب جوان شکسته بندِ قمی از گناه

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش تراز ، دعای روز ششم ماه مبارک رمضان:
  «اللَّهُمَّ لاَ تَخْذُلْنِی فِیهِ لِتَعَرُّضِ مَعْصِیتِک وَ لاَ تَضْرِبْنِی بِسِیاطِ نَقِمَتِک وَ زَحْزِحْنِی فِیهِ مِنْ مُوجِبَاتِ سَخَطِک بِمَنِّک وَ أَیادِیک یا مُنْتَهَی رَغْبَةِ الرَّاغِبِین.»
  «ای خدا مرا در این روز بواسطه ارتکاب عصیانت خوار مساز و به ضرب تازیانه قهرت کیفر مکن و از موجبات خشم و غضبت دور گردان به حق احسان و نعمتهای تو به خلق، ای منتهای آرزوی مشتاقان.»
  نکاتی درباره دعای این روز:
  ** خواری معصیت و عزت طاعت
  از رسول اکرم صلی الله علیه و آله نقل شده است: «هرکس که می خواهد بدون آنکه مالی در کف داشته باشد بی نیاز باشد و بدون آنکه فامیلی و عشیره ای و خدم و حشمی داشته باشد عزیز و محترم باشد و بدون آنکه در رأس یک قدرت اجتماعی باشد و پستی را قبضه کرده باشد مهابت و صلابت داشته باشد، راهش این است که خود را از خواری معصیت و گناه خارج کند و به عزت طاعت پروردگار پیوند کند.»
  البته شک نیست که مال، انسان را بی نیاز می سازد و عشیره و فامیل داشتن به بشر عزت و احترام می دهد و قدرتهای اجتماعی را در دست داشتن بر مهابت انسان می افزاید، ولی تمام اینها به حکم آنکه ابزارها و وسایل مادی است محدود است. ولی خداوند متعال یک  نوع بی نیازی و عزت و مهابتی دیگر در میان همه مردم به طور متساوی تقسیم کرده که همه می توانند از آنها برخوردار شوند، فقط اندکی معرفت و زحمت لازم دارد و آن عبارت است از تحصیل اصولی محکم در زندگی بر مبنای خداشناسی و تقوا و دیانت.
  ** چشم تنگ دنیادوست
  فرد دنیا طلب هرچه هم به مال و دنیای خیالی اش برسد باز سیراب نمی شود این است که بزرگان گفته اند: مثَل آرزوهای باطل دنیوی مثَل آب شور است؛ نه تنها انسان را سیراب نمی کند و رفع تشنگی نمی نماید، بلکه تشنگی و عطش وی را اضافه می کند و شخص بیشتر می آشامد تا آنجا که او را می کشد:
  آن شنیدستی که در صحرای غور بار سالاری بیفتاد از ستور
  گفت چشم تنگ دنیادار را یا قناعت پر کند یا خاک گور
  بزرگان اینها را گفته اند برای اینکه ما را از مدار طمع و گرداب حرص خارج سازند و زندگی ما را روی اصولی صحیح و سعادتمندانه تنظیم کنند؛ نخواسته اند با گفتن این مطالب ما را نسبت به نوامیس زندگی لاقید نمایند که تنبلی پیش بگیریم و تن به هیچ کاری ندهیم. (کتاب حکمت‌ها و اندرزها، شهید مطهری؛ جلد 1، ص 47-44.)
  ** ماجرای فرار عجیب جوان شکسته بندِ قمی از گناه
  انسان با انجام معصيت مي‌خواهد سريع به خواسته‌هاي دلش برسد، اما غافل از اين است که با اندکي صبر و خويشتن‌داري اگر مصلحتش باشد نه تنها به خواسته خود در اين دنيا مي‌رسد، بلکه در آخرت هم مأجور خواهد بود.
  ماجرای زیر را از آیت الله بهجت نقل می کند که جوان شکسته بندی در قم بود. روزی زن محجّبه ای به در مغازه من آمد و اظهار داشت که استخوان پايم از جا در رفته و می خواهم آن را جا بيندازی ولی در بازار نمی شود چون می ‌ترسم صدايم را افراد نامحرم بشنوند. خلاصه آن زن با نقشه از قبل طراحی شده جوان را به خانه می برد و درب ها را می بندد و… جوان به او می گوید: سيصد تومان همراه دارم. همه را به تو مي دهم دست بردار. فايده نداشت. پيوسته اصرار  و تهديد می کرد. از سوی ديگر، آن زن، آن‌قدر به من نزديک بود که حالِ دعا و توسل هم نداشتم، به گونه‌ ای که گويا بين من و دعا، حائل و مانعي ايجاد شده بود. سر انجام به حسب ظاهر، به خواسته او تن دادم و حاضر شدم و اظهار رضايت نمودم و او را به گونه ای از خود دور کردم و براي تهيه چيزي فرستادم. در اين هنگام، حالِ دعا پيدا کردم. فورا به امام رضا (ع) متوسل شدم. می گفت در همين اثنا ديدم سقف دالان، شکافته شد و پيرزني از سقف به زير آمد. فهميدم توسّلم مستجاب شد… در هر حال، آن دو با هم به گفتگو پرداختند و من هم فرصت را غنيمت شمرده، به سمت در منزل، پا به فرار گذاشتم. زن به دنبالم آمد و از پشت سر، يک فحش به من داد و آب دهان به سويم انداخت، که در آن حال، براي من، از حلوا شيرين‌تر بود.» (محمدی ری شهری، زمزم عرفان، ص150؛ با تلخیص)

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز