سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  قصد گسترش تحقیقات دولتی را نداریم

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: قصد نداریم تحقیقات دولتی را گسترش دهیم. یکی از رویکردهای دنیا ورود بخش خصوصی به بخش تحقیقات است که این موضوع در ایران نیز مورد توجه قرار گرفته و برنامه ریزی هایی انجام شده است.

  به گزارش ایسنا، اسکندر زند در مراسم افتتاح شرکت تحقیقاتی دانش بنیان ماهیان زینتی شهرستان محلات، با اشاره به این نکته که سال آینده صدمین سال راه اندازی تاسیسات تحقیقاتی در زمینه آبزیان و شیلات در کشور است، گفت: این تاسیسات قدیمی‌ترین بخش تحقیقاتی کشور است و نشان می‌دهد در این بخش سبقه خوبی داریم.

  وی با بیان اینکه برای پنج سال آینده برنامه ریزی هدفمندی در بخش تولید آبزیان و شیلات از جمله ماهیان زینتی شده است، بیان کرد: در دنیا سالانه یک و نیم میلیارد قطعه ماهی زینتی تولید می‌شود که از این میزان سهم ایران ۲۱۰ میلیون قطعه و سهم استان مرکزی ۱۳.۵ میلیون قطعه است.

  زند با اشاره به تولید سالانه ۱۱ میلیون قطعه ماهی زینتی در شهرستان محلات، عنوان کرد: با توجه به اینکه مسئولین استان افزایش ۱۰ میلیون قطعه ای تولید ماهیان زینتی در شهرستان محلات را برای آینده هدف گذاری کرده‌اند، می‌توان گفت این شهرستان در بخش ماهیان زینتی نقش پررنگی دارد.

  ریس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بیان کرد: تقاضاهای زیادی در کشور برای ایجاد مجموعه های تحقیقاتی جدید داریم. در چهار سال گذشته توسعه کمی بناها را در برنامه نداشتیم، تنها دو اقدام در این بخش انجام شد که مربوط به شهرستان محلات است.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: یک مرکز مربوط به مرکز تحقیقات گل و گیاه محلات است که به پژوهشکده ارتقاء یافت و اقدام بزرگی بود و یکی از پیگیری های بسیار جدی نماینده محلات و دلیجان در مجلس بوده است.

  وی تاکید کرد: مرکز تحقیقات گل و گیاه محلات قطب تحقیقات کشور است، در کل ایران یک پژوهشکده گل و گیاه داریم که مربوط به محلات است و مابقی زیرمجموعه محلات هستند.

  زند افزود: مرکز دیگری که در این مدت در کشور ایجاد شد شرکت دانش بنیان ماهیان زینتی محلات بود که امروز افتتاح شد، این اقدام نیز به دنبال پیگیری مستمر و جدی نماینده محلات و دلیجان بوده است.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی عنوان کرد: جایی که تحقیقات برای بخش خصوصی توجیه دارد، نباید در بخش دولتی پیگیری شود. تنها تحقیقاتی که برای بخش خصوصی توجیه اقتصادی ندارد باید در بخش دولتی انجام شود.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مدلی برای واگذاری تحقیقات به بخش خصوصی و حمایت از آن در نظر گرفته شده و این مدل برای اولین بار در محلات اجرا شده است، گفت: شرکت تحقیقات دانش بنیان ماهیان زینتی محلات بر اساس این مدل تشکیل و امروز افتتاح شد.

  زند ادامه داد: واگذاری تحقیقات به شرکت دانش بنیان مورد تاکید مقام معظم رهبری و برنامه دولت، توسعه شرکت‌های دانش بنیان است و در گام اول، از موسسه تحقیقاتی تا زمان توانمند شدن شرکت حمایت می شود.

  وی با بیان اینکه آفت شرکت های دانش بینان دولتی شدن آنهاست، افزود: محصولات تولیدی این شرکت ها باید رقابتی شوند و به یک محصول بسنده نشود. محصولات باید قابل رقابت با محصولات داخلی و خارجی باشند.

  معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: برای حمایت از این شرکت ها از اخذ مالیات صرف نظر شده و امکانات در اختیار این شرکت ها قرار داده می شود.

  زند تاکید کرد: محلات ظرفیت های بسیار متنوع و گسترده ای دارد و زمینه ایجاد شرکت های دانش بنیان و ایجاد مراکز رشد در این شهرستان وجود دارد و باید از این ظرفیت استفاده شود.

  انتهای پیام

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز