1

فروشگاه‌های آنلاین : بیش از 30 فروشگاه آنلاین برای تامین محصولات (جایگزین‌های شایسته علی‌بابا)

فروشگاه‌های آنلاین انتخاب‌های بسیار هوشمندانه برای تامین محصولات هستند. اما آیا شما هم از تامین محصولات از علی‌بابا خسته شده‌اید؟

تامین محصولات از علی‌بابا مدت زیادی است که مناسب‌ترین مکان برای یافتن تامین‌کنندگان در چین است اما این بدان معنا نیست که تنها فروشگاه آنلاین برای منبع تهیه محصولات است. اگر به دنبال تامین محصولات خود هستید ده‌ها فروشگاه آنلاین دیگر وجود دارد که هر کدام یک پایگاه داده نسبتا کامل برای تولیدکننده‌ها و تامین‌کننده‌ها در سراسر جهان ارائه می‌دهند.

با شروع جنگ تجاری و تعرفه‌های جاری چین، بسیاری از فروشندگان شروع به پیدا کردن منابع دیگر برای تامین محصولات خود کرده‌اند. در این میان ویتنام به سرعت در حال تبدیل شدن به گزینه دوم تامین محصولات است. کارشناسان ما لیستی از جایگزین‌های مناسب علی‌بابا تهیه کرده‌اند که شما بتوانید به راحتی تامین‌کننده‌هایی را در چین، ویتنام، تایوان، کره جنوبی و سایر نقاط جهان پیدا کنید.

فروشگاه‌های آنلاین چین، سرزمین اصلی تامین منابع

فروشگاه آنلاین علی‌بابا

بیایید فقط علی‌بابا را از سر راه خود کنار بگذاریم. علی‌بابا در سال 1999 تاسیس شد و از آن زمان به بزرگترین شرکت سهامی عام چین تبدیل شد. در حالی که همه چیز در سیستم‌های پرداخت، رایانش ابری و سرمایه گذاری مخاطره‌آمیز گسترش یافته است تجارت اصلی این فروشگاه آنلاین همچنان فروش آنلاین از طریق وب سایت اصلی است. علی‌بابا در بیش از 200 کشور حضور دارد و بزرگترین خرده‌فروش در جهان به شمار می‌آید. شاید تعجب کنید اما این فروشگاه از مجموع آمازون، والمارت و eBay بزرگتر است. علی‌بابا تنها به چین محدود نمی‌شود. اگر به دنبال تامین منابع خود از سایر کشورها هستید کافی است که بر اساس کشورهای مورد نظرتان جستجو را فیلتر کنید.

دی اچ گیت

دی اچ گیت با داشتن یک سیستم پرداخت آنلاین که تنها پس از دریافت کالا توسط خریدار هزینه را به فروشنده پرداخت می‌کند خود را از سایر فروشگاه‌های آنلاین متمایز کرده است. سیستم‌های سند تضمینی شبیه به دی اچ گیت از طرف خریداران خارجی بیشتر مورد اقبال قرار می‌گیرند. همچنین این فروشگاه آنلاین تمایل زیادی به داشتن حداقل مقدار سفارش کمتری نسبت به سایر فروشگاه‌های آنلاین دارد.

فروشگاه آنلاین ساخت چین

ساخت فروشگاهی شبیه علی‌بابا است که در آن تامین‌کننده می‌تواند پروفایل خود را ایجاد کند. اما با این تفاوت که تنوع محصولات علی‌بابا را ندارد. کنترل کیفیت آن می‌تواند بهتر باشد.

OFweek

این فروشگاه آنلاین بیشتر از هر چیزی به شکل تخصصی به لوازم الکترونیکی، فناوری و سایر کالاهای مرتبط با تکنولوژی روز دنیا می‌پردازد. این فروشگاه آنلاین طراحی بسیار زیبایی دارد که جست و جو در آن از اکثر فروشگاه‌های آنلاین چینی آسان‌تر است. تقریبا تمام محصولات این فروشگاه محصولات آماده شده است. اگر چه شما ممکن است بتوانید برای ایجاد یک محصول سفارشی با سازنده در تماس باشید.

علی اکسپرس

این فروشگاه آنلاین در سال 2010 تاسیس شد و مانند برادر بزرگ خود علی‌بابا به خریداران بین‌المللی اجازه می‌دهد تا مستقیما از فروشندگان چینی خرید کنند. با این حالت تفاوت بزرگ این دو فروشگاه آنلاین در این است که علی اکسپرس از فروشگاه‌های کوچکی تشکیل شده که مقادیر بسیار کمتری نسبت به علی‌بابا می‌فروشند.

در این فروشگاه آنلاین تقریبا تمام کسانی که با آن‌ها سر و کار دارید یا یک شرکت بازرگانی یا یک عمده‌فروش هستند و به ندرت با تولیدکننده روبرو می‌شوید. با این وجود بسیاری از مردم به دلیل حداقل مقدار سفارش کمتر خرید از علی‌ اکسپرس را به علی‌بابا ترجیح می‌دهند. پرداخت و هزینه حمل و نقل همه در یک سیستم یکپارچه صورت می‌گیرد.

علی اکسپرس همچنین دارای یک برنامه بازاریابی وابسته است که بین دراپ شیپرها بسیار محبوب است. اگه به دنبال راه اندازی مشاغل دراپ شیپینگ هستید توصیه می‌کنیم با علی اکسپرس کار خود را شروع کنید.

1688 دات کام

این فروشگاه آنلاین یک سایت چینی زبان است که فقط به بازار چین اختصاص دارد. صرف نظر از این مساله این فروشگاه یکی از سه سایتی است که تقریبا برای هر پروژه در کنار علی‌بابا و منابع جهانی می‌توان استفاده کرد. جذابیت اصلی این فروشگاه این است که شرکت‌های ذکر شده در آن از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار هستند و شما بیشتر از خرید از علی‌بابا به طور مستقیم با تولیدکننده در ارتباط هستید. با این حال این سایت از زبان انگلیسی پشتیبانی نمی‌کند.

فروشگاه آنلاین DIY Trade

یک وب سایت زیبا و انگلیسی زبان با بیش از 5 میلیون محصول است. در حالی که این فروشگاه چیز زیادی برای متمایز بودن ندارد خوب است که برای دریافت نام‌های بیشتر پایگاه داده آن را بررسی کنید.

ECVV

این فروشگاه آنلاین بیشتر به دنبال ارائه خدمات کامل‌تر و خدمات اضافی مانند تدارکات است. آن‌ها ادعا می‌کنند تمرکز خود را بر ایجاد روابط تجاری بلند مدت نسبت به سایر فروشگاه‌های آنلاین گذاشته‌اند. در حالی که این ادعا به طور کامل تحقق نیافته است اما می‌توان به دلیل تلاش این فروشگاه از آن‌ها تشکر کرد.

فروشگاه آنلاین Make Polo

یک پایگاه داده بزرگ چینی دیگر است، آن‌ها ادعا می‌کنند که موتور جستجو پیشرفته‌تری برای یافتن کارخانه‌ها دارند. مدل درآمدی آن‌ها مدل تجاری پرداخت به ازای هر کلیک است که در آن هر کارخانه برای هر کلیک شما مبلغی را به آن‌ها پرداخت می‌کند.

فروشگاه اینترنتی EC Plaza

این فروشگاه اینترنتی کار خود را از سال 1996 شروع کرده است و تا این لحظه بیش از 1 میلیون عضو دارد. یک فروشگاه آنلاین بنگاه به بنگاه است که خدماتی از قبیل مشاوره بازرگانی و همچنین یک سری خدمات آفلاین را ارائه می‌دهد.

فروشگاه آنلاین Gong Chang

عمده فعالیت این فروشگاه به صورت تخصصی در زمینه ماشین‌آلات سنگین و تجهیزات صنعتی است. اگر به دنبال راه‌اندازی ساختمان کارخانه خود هستید این منبع بسیار خوبی برای تهیه تجهیزات است.

Doba

این فروشگاه آنلاین شباهت بسیار زیادی به علی‌بابا دارد اما به طور خاص در دراپ شیپینگ فعالیت می‌کند. نحوه یافتن تامین‌کننده‌ها اساسا همان چیزی است که در علی‌بابا و سایر فروشگاه‌های آنلاین دیده می‌شود اما آنچه که متفاوت است نحوه سفارش است. این فروشگاه آنلاین به دراپ شیپرها اجازه می‌دهد که محصولات خود را در فروشگاه دراپ شیپینگ شما لیست کنند. سپس زمانی که شما یک فروش را به اتمام می‌رسانید، با اطلاعات مشتری خود سفارش محصولات را برای تامین‌کننده ارسال می‌کنید و سپس Doba پرداخت و حمل و نقل را برای شما انجام می‌دهد.

ویژگی جذاب دیگر این فروشگاه این مساله است که به شما این امکان را می‌دهد تا تفاوت قیمت را حفظ کنید. لازم به ذکر است که استفاده از این فروشگاه برای مدت بسیار محدودی به شکل آموزشی رایگان است.

فروشگاه‌های آنلاین ویتنام

فروشگاه‌های آنلاین ویتنام

Vietnam Export

یک فروشگاه آنلاین مدرن و خوب که پایگاه داده بزرگی از کارخانه‌های تایید شده در ویتنام را در اختیار کاربر می‌گذارد. این فروشگاه آنلاین توسط وزارت صنعت و تجارت ویتنام تایید شده است و به دلیل کیفیت و کمیت تامین‌کننده‌ها به مراتب از سایر فروشگاه‌ها بهتر است.

علاوه بر پایگاه داده، آن‌ها اطلاعات بسیار زیادی از صنعت ویتنام در اختیار شما می‌گذارند. همچنین محصولات کشاورزی مانند قهوه را هم تبلیغ می‌کند که در میان سایر فروشگاه‌ها غیر معمول است.

فروشگاه آنلاین تولیدکننده‌های ویتنام

این فروشگاه در سال 2009 تاسیس شده است و به عنوان یک مجله تجاری برای تبلیغ شرکت‌های ویتنامی شروع به کار کرده است. آن‌ها از آن زمان گسترش یافته‌اند و در حال حاضر یک پایگاه داده قابل جستجو، تبلیغات نمایشگاه‌های تجاری و نشریات خاص صنعت را در اختیار کاربر قرار می‌دهند.

فروشگاه آنلاین VTown

این فروشگاه متعلق به شرکت ژاپنی Washin Engine است. در واقع یک پایگاه داده از شرکت‌های ژاپنی است که در ویتنام مشغول به تجارت و تولید هستند. صرف نظر از این مساله آن‌ها به خوبی یک لیست از تولیدکننده‌ها و کارخانه‌های مستقر در ویتنام را در اختیار کاربر می‌گذارند. این فروشگاه آنلاین به زبان انگلیسی است و جستجو در آن بسیار آسان است. از آنجا که کارخانه‌های موجود در پایگاه داده عمدتا تحت مدیریت ژاپنی‌ها است شما باید انتظار کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایر فروشگاه‌ها داشته باشید.

VietnamAz

این فروشگاه آنلاین برای شرکت‌های آمریکایی ساخته شده است که به دنبال خرید و تجارت در ویتنام هستند. آن‌ها یک پایگاه داده بزرگ از تامین‌کننده‌های مختلف را ارائه می‌دهند که بر اساس گروه‌های مختلف قابل جست و جو است.

فروشگاه آنلاین VietnameseMade

این فروشگاه آنلاین دیگر پایگاه داده‌ تولیدکننده‌هایی است که بر بازار ویتنام تمرکز دارند. این فروشگاه به صورت بنگاه به بنگاه فعالیت می‌کند و تلاش می‌کند که خریداران را در سراسر جهان به فروشندگان مستقر در ویتنام متصل کند.

VCCI News

در حالی که عمده فعالیت این وب سایت  ارائه اخبار برای صادرکننده‌های ویتنام است اما یک فهرست بسیار خوب برای کسب و کار در ویتنام را در اختیار کاربر می‌گذارند.

شرکت‌های تامین محصولات جهانی

شرکت‌های تامین محصولات جهانی

Global Sourcing

این وب سایت به همراه فروشگاه آنلاین علی‌بابا و 1688، 3 وب سایت بسیار عالی هستند که توصیه می‌کنیم برای هر پروژه‌‌ای از آن‌ها استفاده کنید. این فروشگاه یک شرکت مستقر در هنگ کنگ است که لیستی از تامین‌کننده‌ها را به خوبی تایید و در اختیار شما گذاشته است. این وب سایت کار خود را از سال 1960 شروع کرده است و اولین پایگاه داده‌ای است که بر روی CD منتشر شد. همچنین یک نمایشگاه تجاری هم در نمایشگاه کانتون را برگزار می‌کند.

فروشگاه آنلاین OctoPart

برای یافتن قطعات الکترونیکی بهتر است به سراغ این فروشگاه آنلاین بروید اما شما به یک محصول کاملا طراحی شده نیاز دارید و همچنین مشخصات دقیق قطعات خود را باید بدانید. این فروشگاه در ایالات متحده مستقر است و پایگاه داده جهانی نسبتا خوبی برای تولیدکننده‌ها دارد.

List

این وب سایت تلاش می‌کند تا یک موتور جستجو ساده برای یافتن بسیار ساده کارخانه‌ها باشد. شما به سادگی کالای مورد نظر خود را وارد کرده و آن‌ها در کمترین زمان ممکن لیستی از 10 کارخانه را در اختیار شما می‌گذارند. این ابزار بسیار سرگرم‌کننده است اما برای استفاده واقعی بیش از حد ساده است.

فروشگاه آنلاین Trade Key

این وب سایت مستقر در ریاض عربستان سعودی در سال 2006 کار خود را آغاز کرده است. این وب سایت یک فروشگاه آنلاین بزرگ برای لوازم الکترونیکی است که خریداران، عمده‌فروشان، تولیدکننده‌ها و توزیع‌کننده‌های بسیاری را در بیش از 240 کشور مختلف به یکدیگر متصل می‌کند.

فروشگاه آنلاین Go4WorldBusiness

این فروشگاه آنلاین در واقع یک فروشگاه بنگاه به بنگاه است که برای یافتن تولیدکننده، صادرکننده، تامین‌کننده و سایر موارد بسیار مناسب است. در سال 2007 تاسیس شد و با هدف قرار دادن بازارهای بسیار کوچک که معمولا توسط فروشگاه‌های بنگاه به بنگاه نادیده گرفته می‌شود کار بسیار بزرگی را انجام داد. این مکان‌ها شامل مکان‌هایی مانند سریلانکا، بولیوی و چندین کشور کوچک دیگر است. این فروشگاه در دهلی نو مستقر است و برای تولیدکننده‌های هند نیز مکان بسیار خوبی برای شروع است.

TradeBoss

یک فروشگاه آنلاین بنگاه به بنگاه است که در سال 2002 تاسیس شده است. رابط کاربری آن فوق‌العاده قدیمی است و پایگاه داده آن بسیار کوچکتر از بزرگی اسم آن است. اما قابلیت جستجو کشورها را دارد و چندین کشور کوچک را هم در لیست خود جای داده است. اگر به دنبال یک تامین‌کننده در یک کشور محروم هستید این فروشگاه آنلاین یک انتخاب هوشمندانه است.

فروشگاه‌‌های آنلاین مستقر در هنگ کنگ

فروشگاه‌‌های آنلاین مستقر در هنگ کنگ

HKTDC

این سرویس مستقیما توسط دولت هنگ کنگ اداره می‌شود و بیش از 130 هزار شرکت مستقر در هنگ کنگ را به خریداران بین‌المللی متصل می‌کند. درست است که دیگر در هنگ کنگ تولید زیادی دیده نمی‌شود اما بسیاری از کارخانه‌های مستقر در چین سرزمین اصلی یک دفتر در هنگ کنگ دارند. این گزینه بسیار خوبی است برای کسانی که می‌خواهند هم از مزایای تولیدکننده چینی و هم از محیط حفاظتی و قانونی هنگ کنگ بهره‌مند شوند.

تامین منابع از تایوان

تامین منابع از تایوان

Taiwantrade

دولت تایوان این فروشگاه آنلاین را سال 2002 تاسیس کرد تا وب سایت رسمی تجارت تایوان باشد. این فروشگاه توسط اداره تجارت بین‌الملل تایوان، وزارت امور اقتصادی اداره می‌شود. راه‌اندازی و گرداندن آن بر عهده شورای توسعه تجارت خارجی تایوان است. این فروشگاه بیش از 60 دفتر در سراسر جهان دارد و دارای یک پایگاه داده جستجو قوی و گسترده از تولیدکننده‌های تایوانی است.

فروشگاه آنلاین B2B Manufacturers

یکی از بزرگترین پایگاه‌های داده تایوانی مستقر در تایوان است. آن‌ها طرحی مشابه فروشگاه آنلاین علی‌بابا اما برای تولیدکننده تایوانی هستند. اگر شما به تهیه محصولات خارج از چین سرزمین اصلی علاقه‌مند هستید توصیه می‌کنم حتما این فروشگاه را بررسی کنید.

B2B China Sources

توسط تیم فروشگاه B2B Manufactures اداره می‌شود. این فروشگاه به خریداران کمک می‌کند که به تولیدکننده‌های چینی متصل شوند. آن‌ها ادعا می‌کنند که خریدار کالایی با قیمت چینی اما کیفیت تایوانی دریافت می‌کند.

فروشگاه‌های آنلاین کره جنوبی

فروشگاه‌های آنلاین کره جنوبی

EC21

این فروشگاه آنلاین در ابتدا به عنوان راهی برای اتصال خریداران بین‌المللی به شرکت‌های کره‌ای بود. در حالی که همچنان کره تمرکز اصلی این فروشگاه است اما برای یافتن تامین‌کننده از سایر کشورها هم می‌توانید از این فروشگاه استفاده کنید. EC21 بزرگترین پایگاه داده تولیدکننده کره‌ای و یکی از بزرگترین فروشگاه‌های آنلاین بنگاه به بنگاه در جهان است که میلیون‌ها تامین‌کننده و خریدار در سراسر جهان را به هم متصل می‌کند. از سال 1997 این فروشگاه فرصت‌های تجارت جهانی را برای شرکت‌های کوچک  و متوسط تسهیل کرده است و بیش از 2 میلیون شرکت عضو، 7 میلیون محصول، 3.5 میلیون خریدار و همچنین 3.5 میلیون بازدیدکننده در ماه دارد.

فروشگاه‌های آنلاین آمریکا

تامین منابع از آمریکا

Maker’s Row

این فروشگاه آنلاین یک پایگاه داده از تولیدکننده‌های آمریکایی مستقر در بروکلین نیویورک است. این شرکت در ابتدا برای ارتباط خریداران کالاهای مد و چرم با سازندگان در آمریکا ساخته شد اما از آن زمان به بعد دامنه وسیعی از صنایع مختلف را در بر گرفت. آن‌ها یکی از بزرگترین پایگاه‌های اطلاعاتی تولیدکننده‌ها و تامین‌کننده‌های آمریکایی هستند.

فروشگاه آنلاین MFG

عمده فعالیت این فروشگاه آنلاین بر روی قرارداد و زمان اجاره در فضای ماشین‌آلات است. در واقع محصولات نهایی شده در اولویت دوم قرار دارند. اگر شما به یک تولیدکننده با دستگاه CNC نیاز دارید می‌توانید آن را در این فروشگاه پیدا کنید و با او قرارداد ببندید. در حالی که این فروشگاه تولیدکننده‌هایی از سراسر جهان را در لیست خود جای داده است اما ما تخمین می‌زنیم که بیش از 50 درصد آن‌ها در ایالات متحده مستقر هستند. این یک ابزار بسیار عالی برای کسانی است که قرار است محصول خود را طراحی کنند و خودشان کار تولید را انجام دهند.

Thomas Net

آخرین فروشگاه لیست ما فروشگاه Thomas net است. این وب سایت یک ابزار بسیار خوبی است که شامل مکزیک و کانادا است. این وب سایت کار خود را برای یافتن تامین‌کننده آغاز کرده است. آن‌ها ادعا می‌کنند که بیش از 500 هزار تامین‌کننده و 1 میلیون خریدار از خدماتشان استفاده می‌کنند. اطلاعات این فروشگاه پشت یک دیوار پرداخت بلند پنهان است اما آن‌ها یک مدت زمان کوتاه رایگان به صورت آزمایشی

آیا به دست آوردن تامین‌کنندگان قابل اعتماد و با کیفیت برای تامین محصولات چالش برانگیز است؟ بله اما نگران نباشید ما برای خدمت به شما اینجا هستیم. کافی است با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس در این زمینه صحبت کنید.

سوالات متداول

حداقل مقدار سفارش به چه معنا است؟

MOQ یا حداقل مقدار سفارش به این معنی است که شما باید به صورت عمده و عددی که تولیدکننده تعیین کرده است خریداری کنید و قادر به خرید تکی نیستید.

فهرست راهنمای علی‌بابا چه کمکی به خریدار می‌کند؟

این لیست به شما این امکان را می‌دهد که در مورد تولیدکننده‌های با سابقه اطلاعاتی را کسب کنید، سوابق تجاری آن‌ها را بررسی کنید، مشتریان اصلی آن‌ها را پیدا کنید و سایر اطلاعات مورد نیاز در مورد تولیدکننده را ببینید.

چرا یک شرکت حمل و نقل ایرانی را برای حمل و نقل از چین انتخاب کنید؟

ارائه قیمت مناسب، پشتیبانی حرفه‌ای و پرداخت آسان هزینه‌های حمل و نقل برخی از مزیت‌های انتخاب یک شرکت حمل و نقل ایرانی است.