سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  صدای «ناقوس مرگ» برای صنعت پوشاک ایران

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  «ابوالقاسم شیرازی» افزود: «دولت های ادوار گذشته به خصوص دوره های نهم و دهم که برای مقابله با تحریم، تمام مرزها را برای ورود هرچه بیشتر محصولات خارجی باز نگه داشتند، در واقع مقصر اصلی وضعیت ناگوار فعلی صنعت پوشاک کشور هستند.»

  به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی تصریح کرد: عملکرد ضعیف دولتها در زمینه حمایت از تولیدکنندگان پوشاک باعث شده است صنعتی که دارای قدمت و ریشه در فرهنگ ما ایرانیان است اکنون به معرض نابودی کشانده شود.

  به گفته شیرازی، با این هجمه واردات، اعتماد مردم به پوشاک داخلی نیز کاهش یافته و به سمت استفاده از پوشاک خارجی سوق پیدا کرده است.

  وی افزود: «با بی توجهی به صنف تولیدکننده پوشاک داخلی در طول یک دهه گذشته، عده ای که توانستند زودتر سرمایه خود را جمع کنند به مشاغل دیگر همچون ساخت و ساز ساختمان روی آوردند، برخی از تولیدکنندگان قابل و معتبر پوشاک به سمت واردات رفتند و بخشی نیز که تنها با پولهای بهره ای و تسهیلات بانکی خود را اداره می کردند ، به ورطه نابودی افتاده اند.»

  رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران تصریح کرد: «البته هنوز هم برای نجات جان این صنعت، دیر نشده است. بنا بر این، نبایستی زمان را از دست بدهیم و وقت خود را صرف مقصر قلمداد کردن یکدیگر کنیم.»

  **موفقیت فعالان پوشاک در برندسازی

  شیرازی همچنین با رد این ادعا که تولیدکنندگان پوشاک داخلی در برندسازی ناموفق عمل کرده اند، اظهارداشت: می توان حداقل 100 برند پوشاک ایرانی در لباس مردانه مانند کت شلوار و لباس اسپرت یا در لباس زنانه و بچگانه و در شلوارهای کتان و جین نام برد که محصولاتی با کیفیت عالی تولید می کنند اما متاسفانه به دلیل عدم حمایت تبلیغاتی در گمنامی به سر می برند.

  وی با تاکید بر اینکه برندهای داخلی برای رقابت با پوشاک خارجی نیازمند حمایت دولت هستند، گفت: این برندها برای آشنایی مردم، حداقل نیازمند صرف هزینه های انجام تبلیغات و اجاره فروشگاه های بزرگ هستند، این درحالی است که این هزینه ها برای تولید کنندگان پوشاک سرسام آور است. بعنوان مثال یک فروشگاه برای عرضه یک محصول برند درخواست حداقل 30 درصد سهم می کند، حال آنکه تقبل این سهم از توان تولید کننده و برند داخلی، خارج است

  رئیس اتحادیه پوشاک با اشاره به راه اندازی بازارچه بزرگ پوشاک در منطقه 22 تهران و اجاره غرفه های آن از سوی برندهای پوشاک خارجی، گفت: تولیدکنندگان و برندهای مطرح داخلی به ندرت از توان هزینه اجاره این غرفه ها برمی آیند چراکه قیمت نهایی آنان در مقایسه با نوع خارجی خود به شدت افزایش پیدا می کند.

  ** برداشتن موانع تولید یک ضرورت فوری

  شیرازی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در توجه به اقتصاد مقاومتی و حمایت از اشتغال و تولیدات ایرانی گفت: ابتدایی ترین و فوری ترین کار دولت در شرایط فعلی به منظور حمایت از تولیدکنندگان داخلی پوشاک، حرکت در مسیر برداشتن موانع تولید است.

  وی افزود: دولت امروز بایستی بصورت اورژانسی اقدامات عملیاتی تر و جدی تری در حمایت از تولید کنندگان پوشاک داخلی انجام دهد چراکه تولیدکنندگان پوشاک داخلی در معرض ورشکستگی قرار گرفته اند و نفس های آخر را می زنند.

  رئیس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران در این زمینه پیشنهاد کرد دولت معافیت حداقل سه ساله برای فعالان این بخش از پرداخت هرگونه عوارض، مالیات و حق بیمه 30 درصدی تامین اجتماعی مربوط به کارفرمایان این صنف را در نظر بگیرد.

  شیرازی گفت: البته توقع ما حمایت موقت است و بعد از این مدت دولت نیز می تواند میوه خود را از این درخت بارور شده بچیند.

  نائب رئیس و دبیر کمیسیون تولید و توزیع (صنف، صنعت و بازار) کارگروه ساماندهی مد و لباس کشورادامه داد: با این اتفاق هزینه تولید محصولات پوشاک داخل به صورت محسوسی کاهش خواهد یافت و این محصولات به راحتی می توانند با پوشاک وارداتی مشابه رقابت کنند. ضمن اینکه حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی پوشاک تاثیر به سزایی در کاهش ورود پوشاک قاچاق به کشور خواهد داشت چراکه ورود این محصولات به دلیل برخورداری از قیمت بالاتر دیگر به صرفه نخواهد بود.

  وی ارائه تسهیلات مناسب به تولیدکنندگان صنف پوشاک در واردات ماشین آلات روز دنیا و همچنین دسترسی به پارچه ارزان، حمایت و ارائه تسهیلات سوبسیددار از تولیدکنندگان منسوجات داخلی با کیفیت و همچنین راه اندازی شهرک های تولیدی پوشاک در اطراف شهر برای تمرکز و یکپارچه کردن تولیدکنندگان این صنف را در بهبود شرایط صنعت پوشاک کشور بسیار اثرگذار دانست.

  رئیس اتحادیه پوشاک تهران ادامه داد: تا مادامیکه تولیدکنندگان پوشاک بصورت انفرادی فعالیت کنند، فعالیت آنها مقرون به صرفه نخواهد بود و نمی توانند تولیدات با کیفیت و دارای مزیت رقابتی تولید کنند.

  نائب رئیس و دبیر کمیسیون تولید و توزیع (صنف، صنعت و بازار) کارگروه ساماندهی مد و لباس کشورگفت: تولید کنندگان پوشاک با تمرکز در یک مکان مشخص می توانند بسیاری از هزینه های اضافی خود را که نهایتا باعث افزایش قیمت نهایی محصول می شود را کاهش داده و سرشکن کنند بعنوان مثال یک ماشین برش می تواند جوابگوی 300 واحد تولیدی باشد.

  وی افزود: ضمن اینکه می توان برای تولیدکنندگان داخلی بهترین کلاس های آموزشی، طراحی و مد برنامه ریزی و آنان را با جدید ترین متدهای تولید پوشاک در دنیا برای برندسازی و رقابت با برندهای مطرح و همچنین ترغیب حضور در بازارهای جهانی آشنا ساخت.

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز