جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  شناسایی ۵۰۰ حمله سایبری به نظام پرداخت

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرنگار روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، محمدجواد آذری جهرمی امروز در آیین افتتاح پروژه ارتقای سه برابری هسته Ip شبکه ملی اطلاعات، گفت: شبکه ملی اطلاعات علاوه بر توسعه در بحث کیفیت طراحی شبکه بهبود داشته تا توزیع ترافیک با کیفیت و سرعت بالایی انجام شود.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: مراودات مالی و بانکی و شبکه ارتباطی ویس از طریق شبکه ملی اطلاعات انجام می‌شد؛ مرحله مهاجرت شبکه با کمترین قطعی ممکن انجام شده است.

  وی ادامه داد: شبکه ای پی هسته اصلی شبکه ملی اطلاعات است که امروز ظرفیت آن در طی ۸ ماه تلاش سه برابر افزایش پیدا کرد و ظرفیت شبکه از ۶۰۸ ترابیت به ۱۸.۵ ترابیت بر ثانیه افزایش داشته است. آذری جهرمی تاکید کرد: شبکه ملی اطلاعات شبکه وزارت ارتباطات نیست و همه سازمان‌ها از جمله بخش خصوصی، دولتی و سازمان‌ها در آن حضور و شرکت دارند.

  آذری جهرمی افزود: ما در ابتدای دولت دوازدهم طبیق شرایطی دادایم که گام ابتدایی که تا سال ۱۳۹۸ است تا توسعه شبکه ملی اطلاعات منطبق بر آن باشد. آذری جهرمی با بیان اینکه توسعه شبکه موبایل و ثابت از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: شبکه پهنای باند موبایل و ثابت از ضروری ترین بخش‌های شبکه است که در بحث توسعه دسترسی پهن باند سیار نسل سوم و چهارم برای رسیدن به پوشش سراسری از مهم ترین اقدامات توسعه شبکه ملی اطلاعات بوده که انجام شده؛ همچنین توسعه برخط دولت الکترونیکی و همراه و توسعه مراکز داده و خدمات ابری و توزیع محتواتوسط بخش خصوصی بخش دیگری از اقدامات انجام شده بوده است.

  وزیر ارتباطات افزود: همه شهرهای کشور به نسل سوم مجهز شده و دسترسی به نسل چهارم از ۷۶۰ شهر به بیش از ۱۲۰۰ شهر افزایش داشته است، دریافت خدمات بر بستر وای فای کاهش پیدا کرده و با توجه به رشد استفاده از نسل ۴ می‌توان دریافت کرد که علاقه و میل برای استفاده از نسل ۴ رشد داشته است.

  آذری جهرمی با اشاره به برنامه ریزی برای کاهش اثرات تحریمی در حوزه اینترنت اظهار داشت: بنا بر ابلاغ مرکز ملی فضای مجازی به منظور کاهش اثر تحریم‌های آمریکا در حوزه اینترنت با کشورهایی از جمله ترکیه توافقاتی انجام شده و با کشورهایی از جمله عراق، روسیه و برخی از کشورهای همسایه را نیز مذاکرات در دستور کار است.

  احراز هویت کسب و کارهای پرداخت با شاهکار

  وی درباره اتصال سامانه‌های حاکمیتی به بخش خصوصی گفت: دسترسی کسب و کارها به سامانه احراز هویت دیجیتال یا همان سامانه شاهکار با بانک مرکزی در حال فراهم سازی است که کسب و کارهای به خصوص کسب و کارهای شبکه پرداخت از آن به منظور جلوگیری از پولشویی و افزایش امنیت با احراز دقیق هویت استفاده می‌کنند.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش توان مرکز ماهر ادامه داد: توسعه توان رصدی مرکز ماهر جهت کشف حملات از اقدامات مهم در یک سال اخیر بوده است. وی ادامه داد: تعداد حملات شناسایی شده توسط مرکز ماهر در سال ۹۷ بالغ بر ۱۳۱ مورد حمله بوده که در سال ۹۶ بوده است؛ همچنین مرکز ماهر بدافزار را شناسایی کرده است.

  شناسایی ۵۰۰ حمله به سایت‌های پرداخت الکترونیک

  وی با اشاره حملات سایبری در سال ۹۷ گفت: اقدامات انجام شده تا در سال ۹۷ باعث شد تا ۴۰ درصد از میزان هک و نفوذ کاهش پیدا کرده است؛ شناسایی ۵۰۰ حمله فیشینگ به سایت های پرداخت الکترونیک بانکی کشور انجام شد که برای مقابله با آن اقدامات لازم انجام شد. همچنین کشف حمله ‌DDOS سایت در سه هزار وب سایت دولتی از اقدامات بوده است.

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حمایت برای ارایه دهندگان ابری گفت: در دو شهر مشهد و شیراز برای فراهم کنندگان خدمات ابری سروی CO_Location با ۵ درصد تعرفه کمیسیون تنظیم مقررات در اختیار آنها قرار خواهد گرفت که به نوعی خدمات برای آنها رایگان خواهد بود.

  آذری جهرمی درباره مشکلات ارزی صنعت مخابرات گفت: تلاطمات قیمت ارز باعث شد تا سرمایه گذاری در حوزه ارتباطات و واردات دستگاه‌ها به یک چالش بزرگ تبدیل شده باشد؛ از سویی دیگر سرمایه گذار خارجی با توجه به شرایط پیش روی کشور به این موصوع زیاد دل نبسته‌ایم و همین مسئله توسعه ارتباطات را دشوار می‌کند.

  پیمان چندجانبه ایران برای حمایت از استارتاپ ها

  وی با بیان اینکه برای حمایت از استارتاپ ها، پیمانی منطقه‌ای ایجاد شده است: یک پیمان منطقه میان ایران، ترکیه، روسیه و آذربایجان انجام شده تا کسب و کارهای نوپا حمایت شوند و سرمایه گذاری خطر پذیر و ورود کسب و کارها در بازار بین الملل و منطقه‌ای با تعاملات منطقه‌ای تسهیل شود.

  وزیر ارتباطات تاکید کرد: تمامی دستگاه‌های آمریکایی در راستای دستور مرکز ملی فضای مجازی از شبکه ملی اطلاعات حذف شده؛ از همه خواهش می کنم مطالبات سیاسی را وارد شبکه ملی اطلاعات نکنند، فیلترینگ ارتباطی با شبکه ملی اطلاعات ندارد.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز