سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  شرط بخشش جرائم وام‌های زیر ۴۰ میلیون

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش تراز ،علی‌اکبر فهیمی در نشست خبری با موضوع طرح ضربتی پرداخت وام قرض‌الحسنه ازدواج و بخشودگی جرائم زیر 400 میلیون ریال گفت: هر ساله در بخش کشاورزی اولویت‌هایی عنوان می‌شود که ما هم باید روی آن متمرکز شویم، به عنوان مثال؛ وزارت جهاد کشاورزی در بخش توسعه بخش گلخانه‌ها و پرورش ماهی در قفس را در دستور کار قرار داده است. 

  وی با اشاره به اینکه در چند سال اخیر توانسته‌ایم پرتفوی بانک را به صورت چشمگیری افزایش دهیم، تصریح کرد: در حوزه جذب سپرده‌های مردم پنج برابر افزایش داده‌ایم و طبیعی است که وقتی حجم سپرده‌ها افزایش یابد، امکان ارائه تسهیلات نیز بیشتر خواهد شد. کما اینکه در سال 95 موفق شدیم 15 هزار و 119 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کنیم. 
  فهیمی با بیان اینکه مدیریت استان تهران 51 شعبه دارد، خاطرنشان کرد: توانسته‌ایم رتبه ششم کشوری را در ارائه تسهیلات با وجود آنکه برخی استان‌ها تا 150 شعبه دارند، به دست بیاوریم. 
  2870 نفر سال 95 در استان تهران وام ازدواج گرفتند
  وی به آمار تسهیلات ارائه شده وام ازدواج در سال 95 هم اشاره‌ کرد و گفت: 2870 نفر وام ازدواج به مبلغ 287 میلیارد ریال در سال گذشته دریافت کرده‌اند که 109 درصد از اعتبار ابلاغی محقق شده است و امسال هم به همراه طرح پیوند، به 2790 نفر پرداخت وام ازدواج خواهیم داشت، مضاف برآنکه مشکل اعتبار در این زمینه وجود ندارد.
  پرداخت حدود 2 هزار میلیارد ریال تسهیلات کشاورزی
  مدیر بانک کشاورزی استان تهران همچنین به اعتبارات مختلفی که برای طرح‌های کشاورزی از جمله صنایع تبدیلی پرداخت شده است،‌ اشاره‌ای کرد و گفت: در مجموع 1971 میلیارد ریال در قالب 84 طرح پرداخت کرده‌ایم و به عنوان مثال؛ در حوزه مکانیزاسیون در سال گذشته برای خرید 177 فقره ماشین‌آلات کشاورزی 234 میلیارد ریال پرداخت شده است که رتبه اولی کشور را در این حوزه به خود اختصاص داده‌ایم، همچنین برای راه‌اندازی 130 طرح گلخانه‌ای نیز 1032 میلیارد ریال پرداخت کرده‌ایم و تا پایان تیرماه امسال نیز 25 طرح به مبلغ 159 میلیارد ریال در سال 96 به اجرا در آوردیم. 
  به گفته فهیمی، تسهیلات گلخانه‌ای برای 114 هکتار از زمین‌های ورامین، پاکدشت و پیشوا به دلیل مناسب بودن شرایط زمین، اختصاص یافته و این طرح‌ها اجرا شده است.
  وی همچنین گفت که از کل تسهیلات پرداختی در زمینه بهین یاب در کل سیستم بانکی استان تهران، 37 درصد آن مربوط به بانک کشاورزی است. 
  اجرای طرح یاراکارت برای ارائه تسهیلات با ضمانت یارانه
  فهیمی همچنین از اجرای طرح «یارا کارت» به عنوان نخستین بانکی که ارائه تسهیلات با ضمانت یارانه افراد را دارد، اظهار داشت: در این طرح افرادی که یارانه خود را از طریق حساب بانک کشاورزی دریافت می‌کنند، به ازای هر نفر 12 میلیون ریال، 2 نفر 25 میلیون ریال، 3 نفر 37 میلیون ریال و خانواده‌های چهار نفر به بالا می‌توانند 50 میلیون تسهیلات دریافت کنند که اقساط آن از محل یارانه افراد برداشت می‌شود که به صورت 36 ماهه خواهد بود. 
  وی همچنین به اجرای سیستم آبیاری تحت فشار به عنوان یکی از اولویت‌های دولت اشاره‌ای کرد و گفت: برای اجرای این سیستم در استان تهران 264 میلیارد ریال پرداخت کرده‌ایم و علاوه بر این، با توجه به تأمین منابع از طریق صندوق توسعه ملی 213 طرح تأمین اعتبار شده است که بحث انتقال پساب تصفیه شده شهر ری به دشت‌های ورامین یکی از همین طرح‌ها است. 
  اختصاص 100 میلیارد تومان برای تصفیه پساب‌های شهرری و استفاده در بخش کشاورزی
  مدیرعامل بانک کشاورزی استان تهران، با ابراز نگرانی نسبت به منابع آبی برای بخش کشاورزی تصریح کرد: اگر طرح انتقال پساب تصفیه شده به اجرا درآید، می‌توان آب کشاورزی مورد نیاز همه شهرهای بزرگ را تأمین کرد که برای همین طرح یک‌هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی به عاملیت بانک کشاورزی پرداخت کرده‌ایم که تحولی را در منطقه ورامین به وجود خواهد آورد که طول مسیر 34 کیلومتر با  دبی 9 هزار لیتر آب بر ثانیه است. 
  اجرای سیستم متمرکز در بانک کشاورزی
  فهیمی همچنین به اجرای سیستم متمرکز بانکداری در بانک کشاورزی به عنوان نخستین بانک در کشور برای اجرای این سیستم اشاره کرد و افزود: در این طرح تمام شعب ما در سطح کشور به صورت واقعی حکم واحد را دارند.
  تمدید طرح بخشودگی جرایم معوقات زیر یکصد میلیون تومان
  وی همچنین به طرح بخشودگی جرایم بانک کشاورزی در استان تهران اشاره‌ای کرد و اظهار داشت: تمام کسانی که بدهی آنها زیر 100 میلیون تومان باشد مشمول این طرح می‌شوند و تمام بدهکارانی که اصل بدهی اولیه‌شان 40 میلیون تومان است می‌توانند به بانک مراجعه کرده و از بخشودگی جرائم بهره‌مند شوند. 
  خبرنگار پرسید: متأسفانه به دلیل محاسبه سود و جرائم دیرکرد در قالب تسهیلات جدید، بسیاری از کشاورزان و تولیدکنندگان بخش کشاورزینمی‌توانند از مزایای بخشودگی جرائم استفاده کنند، که فهیمی پاسخ داد: افرادی که بدهی آنها چند سال معوق می‌شود، باید طبق قانون با آنها در قالب اجرا گذاشتن وثیقه وارد می‌شدیم، اما برای رعایت حال افراد، آنها در قالب تسهیلات جدید درنظر گرفته‌ایم و مجلس شورای اسلامی نیز چنین چیزی را در مصوبه خود برای بخشودگی جرائم درنظر نگرفته که اگر بود، قطعاً از جانب ما اجرایی می‌شد، چرا که ما ملزم هستیم دقیقاً آنچه که متن مصوبه مجلس حکم می‌کند، اجرا کنیم.
  وی در پایان به ضرورت کاهش قیمت تمام‌شده در بخش محصولات کشاورزی هم اشاره‌ای کرد و گفت: تلاش می‌کنیم تا در برخی بخش‌ها از جمله گلخانه‌ها با ارائه تسهیلات به کاهش قیمت تمام شده کمک کنیم، تا در حوزه‌های صادراتی در راستای عمل به اقتصاد مقاومتی نقش موثری را ایفا کنیم.

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز