جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  سیاست ضد ایرانی ترامپ بازار جهانی نفت را به هم ریخت

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس،’استفان بارتولومئوز’در این تحلیل اضافه کرده است تاثیر منفی افزایش قیمت نفت مخرب تر از تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران است .
  در ادامه این مطلب اضافه شده است ‘شرایطی که اکنون بازار مالی جهانی در آن بسر می برد بسیار شکننده تر از آن است که بتوان انتظارش را داشت.
  به نوشته این روزنامه ،نوسانات قیمت جهانی نفت طی شش هفته اخیر نشان می دهد که نه تنها سیاست های تحریمی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا بر ایران کارساز نبود، بلکه موجب وخیم تر شدن وضعیت بازار جهانی نفت شده است.
  در ادامه این مطلب اضافه شده است تاثیر افزایش قیمت نفت بیشتر از تاثیر تحریم ها علیه ایران است، چرا که قیمت نفت طی شش هفته قبل به 86 دلار و 29 سنت درهر بشکه رسید که این میزان بالاترین قیمت در چهار سال گذشته بوده است.
  تحلیلگر معتقد است این قیمت طی این شش هفته با 25 درصد کاهش تا 66 دلار در هر بشکه رسید، چرا که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از سازمان تولید کنندگان نفت (اوپک) خواست با افزایش تولید نفت از تاثیر منفی کاهش نفت ایران بر بازار جلوگیری کنند.
  از نظر او، اگرچه اوپک به دستور رئیس جمهوری آمریکا عمل کرد و تولید کنندگان نفت آمریکایی نیز سعی کردند با افزایش یا کاهش تولید، کنترل بازار نفت را در دست خود بگیرند، اما با آغاز مرحله جدید تحریم ها علیه ایران در 4 نوامبر (13 آبان) به خوبی دیدیم که قیمت نفت بار دیگر با یک افزایش قابل ملاحظه تا به 73 دلار در هر بشکه رسید.
  ‘یعنی تحریم هایی که ترامپ آنها را سخت ترین تحریم ها تاریخی علیه ایران تلقی می کرد چندان هم پیش بینی می شد سخت نبوده و بر روی ایران تاثیر منفی نداشت بلکه بیشتر بازار جهانی نفت را تحت تاثیر خودش قرار داد، چون آمریکا مجبور شد هشت کشور چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و چند کشور دیگر را مشمول برخی معافیت ها کند تا از تاثیر منفی این تحریم ها بر بازار جهانی نفت بکاهد’.
  به نوشته این روزنامه، با این وجود اوپک همچنان در اندیشه کاهش سهم تولید خود است تا از کاهش احتمالی قیمت نفت بکاهد، بنابراین نمی توان با اطمینان گفت که سیاست های تحریمی آمریکا علیه ایران کارساز بوده است چون اگر نبود معافیت هشت کشور برای انجام معامله نفتی با ایران بی تردید بازاز جهانی نفت بدتر از وضعیت فعلی می شد و هنوز هم نمی توان امیدوار بود قیمت نفت فراتر از قیمت فعلی نرود.
  البته نویسنده معتقد است که شکنندگی بازار نفت صرفا به دلیل تحریم های اقتصادی علیه ایران نیست بلکه این افزایش قیمت جهانی نفت تقریبا متاثر از عواملی است که از کنترل آمریکا و حتی اوپک نیز خارج است، از جمله آنها، جنگ تجاری میان آمریکا و چین است که حتی تغییر سیاست های مالی و پولی در آن کشور را نیز در پی داشت و هنوز هم معلوم نیست چه تاثیر مخرب بیشتری نیز در پی داشته باشد.
  براساس این تحلیل، تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران نه تنها تاثیر چندانی در میزان تولید نفت ایران نداشت بلکه باید منتظر نتیجه دیدار آتی میان رهبران آمریکا و چین باشیم تا ببینیم آیا تاثیری بیشتری بر بازار انرژی جهانی خواهد گذاشت؛ چون این جنگ تجاری حتی کشورهای اروپایی را نیز درگیر خود کرده است و اقتصاد آنها را با بحران مشابهی مواجهه ساخته است.
  آساق**1378**1600

  انتهای پیام /*

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز