1

زنگنه برای دفاع از قرارداد توتال به مجلس می‌رود

[ad_1]

به گزارش تراز ،حاشیه ها و واکنش ها به امضای قرارداد 20 ساله با کنسرسیومی به رهبری شرکت توتال فرانسه همچنان در جمع کارشناسان دانشگاهی و مجلس شورای اسلامی ادامه دارد.

طرحی سه فوریتی در مجلس تهیه شده و قرار است با عنوان طرح «توقف موقت قرارداد توتال برای مطالعه، بررسی‌ و رعایت مصالح ملی در آن» به هیئت رئیسه مجلس ارائه شود.

همچنین برخی نمایندگان مجلس دهم به دنبال نگارش نامه ای برای ارسال به رئیس جمهور با محوریت لزوم توقف اجرای قرارداد با توتال فرانسه تا رفع مشکلات آن هستند.

جو حاکم بر مجلس و گسترش انتقادها در خصوص رویکرد وزارت نفت در امضای قرارداد بلندمدت با سهم بیشتر شرکت توتال فرانسه در کنسرسیومی فرانسوی – چینی – ایرانی، هیئت رئیسه را بر آن داشت تا از «بیژن زنگنه» وزیر نفت به منظور حضور در صحن علنی مجلس و دفاع از این قرارداد دعوت کند.

از اینرو، فردا صبح جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با حضور وزیر نفت و تشریج جزئیات این قرارداد برگزار خواهد شد.

«بهروز نعمتی» سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأیید خبر حضور وزیر نفت در نشست علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی برای ارائه گزارش درباره فرآیند قرارداد با توتال، گفت: قرارداد با توتال بر مبنای الگوی قراردادهای جدید IPC انجام شده است، که براساس این الگو اجازه انعقاد قرارداد به دولت داده شده و دولت نیز اختیار را به وزارت نفت داده است.

[ad_2]

Source link