سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  رشد قابل‌ توجه تولید فولاد ایران در سال ۲۰۱۸

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: توجه جدی به توسعه زیرساخت‌های صنعت فولاد ایران در طول سال‌های گذشته باعث شده که این محصول مهم اقتصادی در سال ۲۰۱۸، پیشرفتی قابل‌توجهی را به ثبت برساند و در میان کشورهای تولیدکننده فولاد در جهان، ایران را صاحب بالاترین درصد رشد کند.

  به گزارش خبرگزاری روابط عمومی گروه تجاری ققنوس ،بر اساس گزارشی که اتاق بازرگانی منتشر کرده، ایران در سال گذشته میلادی توانسته در قیاس با سال ۲۰۱۷، رشدی بیش از ۱۷ درصدی را در تولید فولاد به ثبت برساند و همین عدد جایگاه ایران در میان ۱۰ کشور اصلی تولیدکننده فولاد در جهان را تثبیت کرده است.

  آمارهای جهانی به ثبت رسیده از سال ۲۰۱۸ نشان می‌دهد که کشورها مجموعاً در این سال بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تن فولاد تولید کرده‌اند که این آمار در مقایسه با سال ۲۰۱۷، افزایشی ۴.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

  در طول این مدت، هم‌چنان چین خود را به‌عنوان قطب اصلی تولید فولاد جهان مطرح کرده و از کل آمار به ثبت رسیده، بیش ۵۰ درصد از تولید جهانی را این غول شرق آسیا به نام خود ثبت کرده است. کل فولاد تولیدشده از سوی چین در سال ۲۰۱۸، بیش از ۹۲۰ میلیون تن بوده که این عدد در قیاس با مدت مشابه سال قبل رشدی ۶.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

  پس از چین نیز هند توانسته نام خود را میان کشورهای اصلی تولیدکننده فولاد به ثبت برساند. این همسایه شرقی ایران در طول این مدت بیش از ۱۰۰ میلیون تن فولاد تولید کرده و با رشدی قابل قبول جایگاه ژاپن در رده دوم بیش‌ترین تولیدکنندگان فولاد را از آن خود کرده است.

  آمارهای جهانی نشان می‌دهد که آسیا با تولید بیش از یک میلیارد و ۲۷۰ میلیون تن فولاد هم‌چنان قاره محوری در عرضه این کالای مهم و حیاتی به شمار می‌رود. در میان کشورهای اصلی تولیدکننده فولاد، رشد تولید اصلی‌ترین شاخصه سال ۲۰۱۸ بوده و این آمار در حالی به ثبت رسیده که میزان تولید فولاد در اتحادیه اروپا در قیاس با سال ۲۰۱۷ کاهشی ۰.۳ درصدی را نشان می‌دهد.

  اما در میان کشورهای آسیایی هرچند ایران فاصله‌ای قابل توجهی با کشوری مانند چین دارد ولی توانسته بخشی از فاصله خود با هند را جبران کند.

  ایران در سال میلادی گذشته، بیش از ۲۵ میلیون تن فولاد تولید کرده که در قیاس با سال قبل، رشدی حدوداً ۴ میلیون تنی را نشان می‌دهد. هم‌چنین در قیاس با سال قبل ایران در عرصه فولاد افزایش تولید ۱۷.۷ درصدی را به ثبت رسانده که در قیاس با تمامی کشورهای بزرگ تولیدکننده فولاد افزایشی قابل توجه به شمار می‌رود.

  در شرایطی که رشد کل فولاد تولیدی در سال ۲۰۱۸، کمتر از پنج درصد بوده و چین هند نیز در مرز شش و پنج درصد افزایش تولید داشته‌اند، رشد ۱۷ درصدی ایران نشان‌دهنده جهش قابل توجه تولید این محصول مهم اقتصادی کشور در سطح جهان است؛ کالایی که چه در تولیدات داخلی و چه در بازارهای جهانی می‌تواند برای روابط عمومی گروه تجاری ققنوس یک نقطه اتکای جدید بسازد.

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز