[ad_1]

به گزارش خبرنگار اقتصادی روابط عمومی گروه تجاری ققنوس ، ایرج استاد‌علی‌نقی امروز در نشست خبری با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات تهران اظهار کرد: این صنعت با رکود زیادی روبرو شده است.

استادعلی‌نقی تصریح کرد: در این شرایط ما درخواست داریم که در برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی فعالیت‌های فرهنگی بیشتر از فعالیت‌های تجاری مورد توجه قرار گیرد، زیرا فعالیت‌های تجاری در این شرایط منفعت اقتصادی ندارد اما باید برای حفظ نیروهای متخصص به فعالیت‌های فرهنگی بیشتر توجه شود و این نمایشگاه‌ها ادامه یابد.

احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه لیتوگرافان نیز در این نشست گفت: ۴۵ شرکت خارجی و ۴۰۰ شرکت ایرانی در نمایشگاه سالجاری حضور خواهند داشت و حضور پررنگ‌تر شرکت‌های ایرانی باعث شده که ما از نظر ریالی ریزشی در نمایشگاه سالجاری شاهد نباشیم.

جلیل غفاری رئیس اتحادیه صحافان نیز در این نشست گفت: با وجود مشکلات فراوان در صنف ما اما کار پیش می‌رود و ما امیدواریم که بتوانیم فعالیت خود به درستی پیگیری کنیم.

وی گفت: تولیدکنندگان داخلی صنف ما قدرت خریدشان برای تجهیز و نوسازی صنایع خود کاهش یافته است و به همین منظور پیش‌تر اقدام به اورهال تجهیزات خود می‌کنند.

بیست و پنجمین نمایشگاه صنعت چاپ، بسته‌بندی و ماشین‌آلات از ۲۲ تا ۲۵ آذر در ۱۱ سالن در نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

 

انتهای پیام/

[ad_2]