جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  دستورالعمل جدید گمرک/ ممنوعیت فروش کالای قاچاق در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  بر اساس دستورالعمل صادرات کالاهای قاچاق مکشوفه موضوع تبصره 2 ماده 7 آیین نامه اجرایی مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که به گمرکات اجرایی سراسر کشور ابلاغ شده است، از این پس فروش کالاهای قاچاق مکشوفه در چارچوب ضوابط مندرج در قانون تاسیس و آیین نامه معاملات سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی و آیین نامه اجرایی مواد 55 و 56 قانون مبارزه با قاجاق کالا و ارز خواهد بود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی باید بلافاصله پس از تحویل کالاهای قاچاق مکشوفه، اطلاعات کالاها را از طریق سامانه شناسه کالا برای تعیین ارزش کالاهای صادراتی با سامانه پنجره واحد گمرک تبادل کرده و با استفاده از اطلاعات مذکور، قیمت تجاری روز کالا را به عنوان قیمت پایه فروش برای طرح در مزایده تعیین کند.

  با توجه به اینکه اکثر کالاهای قاچاق مکشوفه در ردیف کالاهای تولید خارج از کشور بوده و ارزش کالای صادراتی مندرج در پنجره واحد بر اساس کالاهای تولید داخل است، قیمت پایه فروش بر اساس نرخ روز مندرج در پنجره واخد گمرک توسط سازمان محاسبه می شود.

  سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی موظف شده با همکاری گمرک قبل از هرگونه اقدام در خصوص فروش، ضمن احراز ضوابط حاکم بر صدور کالا از جمله تعیین مجاز، مجاز مشروط، یارانه ای و یا ممنوع بودن کالای صادراتی، کد تعرفه گمرکی و عوارض صاداتی را به متقایان خرید اعلام کند.

  کالای فروخته شده توسط سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به عنوان کالای ورود قطعی تلقی و با استفاده از رویه صادرات از محل ورود قطی ربا رعایت ضوابط این دستور العمل صادر می شود.

  میزان و نوع تضامینی را که خریدار در ماده 7 آیین نامه اجرایی مکلف به سپردن آن است،به طور دقیق در اسناد مربوط به شرایط فروش سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی مندرج می شود.

  عبارت های «کالاهای خریداری شده لزوماً به خارج از کشور صادر می گردد و مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی به عنوان مقصد صادراتی محسوب نمی شود» و «پس از ورود کالا به انبارهای موضوع ماده 23 قانون امور گمرکی کالا مشمول مقررات امور گمرکی خواهد بود» در آگهی های فروش و اسناد نقل و انتقال سازمان درج می شود.

  پس از انجام فرآیند فروش کالا توسط سازمان پلمپ و با حضور خریدار و به همراه نماینده حراست سازمان به گمرک مورد نظر برای صادرات منتقل می شود.

  مسیر و زمان حمل کالا، مشخصات کالا، مالک، حامل و وسیله نقلیه برای انجام نظارت های لازم تا تاریخ ورود کالا به گمرک مقصد از سوی سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی به نیروی انتظامی اعلام می شود.

  پس از تحویل کالا به انبارهای مورد نظر و تایید و اعلام خروج کالاهای صادراتی توسط گمرکات ذیربط، وجه نقد ضمانت نامه های بانکی و یا وثیقه ملکی سپرده شده خریدار از سوی سازمان عودت داده می شود.

  سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی موظف است در حواله های فروش صادرات عبارت « فروش به شرط صادرات» و نام گمرک صادر کننده کالا را قید کند.

  پس از صدور کالا از سوی خریدار گمرک موظف به اعلام مراتب خروج قطعی کالا از کشور به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی است. خروج کالا از گمرک تنها از طریق رویه صادرات مجاز است.

  [ad_2]

  Source link

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز