سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  خرید برق خورشیدی از مردم با قیمت هر کیلووات ساعت 800 تومان- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

  به گزارش خبرنگار اقتصادی روابط عمومی گروه تجاری ققنوس ، حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در نشستی خبری اظهار داشت: در شهر تهران 4.5 میلیون مشترک داریم که این تعداد، 13 درصد مشترکان برق کل کشور را شامل می شود.

  وی افزود: همچنین 32 هزار کیلومتر شبکه توزیع و 18 هزار دستگاه پست برق داریم که این اعداد از بزرگی کار در بخش توزیع برق تهران حکایت دارد به طوری که 6 هزار نفر شاغل به صورت شبانه روزی مسئولیت تأمین برق 4.5 میلیون مشترک را برعهده دارند.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ تصریح کرد: بیش از 90 درصد خدمات فروش و پس از فروش به مشترکان به صورت غیرحضوری انجام می شود که این موضوع موجب جلوگیری از بخش عظیمی از مراجعات مردم به ادارات برق و به تبع آن کاهش تردد مردم در شهر شده است.

  صبوری با بیان اینکه 76 درصد مشترکان برق در کلانشهر تهران مشترکان خانگی هستند، گفت: 80 درصد مشترکان خانگی در تهران الگوی مصرف را که ماهانه 300 کیلووات ساعت است، رعایت می کنند و تنها 20 درصد مشترکان خانگی بیش از الگو، به مصرف برق می پردازند.

  وی افزود: در خصوص برخورد با مشترکان پرمصرف، تا امروز مصوبه جدیدی به ما ابلاغ نشده، البته وزارت نیرو به منظور افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف پیشنهاداتی داشته که هنوز این پیشنهادات در مرحله بررسی است.

  وی ادامه داد: در زمینه هزینه های انشعاب، ما تا اطلاع ثانوی برای افزایش تعرفه حق انشعاب برنامه ای نداریم.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ با بیان اینکه سالانه در زمان پیک، 5 درصد شاهد افزایش مصرف برق هستیم، گفت: پیک مصرف برق تهران در تابستان 96 به میزان 4 هزار و 666 مگاوات بود که پیش بینی می شد با ادامه این روند، در تابستان 97 پیک مصرف برق در این کلانشهر به بیش از 4900 مگاوات برسد، اما با اعمال راهکارهای متعددی در بخش مدیریت مصرف، پیک مصرف برق در تابستان 97 در تهران به 4560 مگاوات رسید.

  وی افزود: برای پیک تابستان 98 نیز کاهش 650 مگاواتی مصرف برق با اعمال راهکارهای مدیریت مصرف در برنامه قرار دارد که در این بخش، یکی از اقدامات ما جایگزینی 5 میلیون لامپ فلورسنت در ادارات با لامپ های کم‌مصرف است.

  صبوری در خصوص برنامه خرید برق از مردم اذعان داشت: در تهران برخی سازندگان برج‌های مسکونی با مراجعه با ادارات توزیع برق، هماهنگی‌های لازم را برای تجهیز بام برج‌ها و همچنین نمای آنها به پنل‌های خورشیدی را انجام داده اند تا هم برق مجتمع مسکونی خود را تأمین کنند و هم بتوانند مازاد برق تولیدی را به ما بفروشند.

  وی ادامه داد: برق مازاد تولیدی در پنل‌های خورشیدی واحدهای مسکونی را با قیمت 800 تومان در هر کیلووات ساعت می خریم و هر مشترک خانگی که راغب به نصب پنل‌های خورشیدی و فروش برق مازاد به شرکت‌های توزیع برق باشد می تواند با مراجعه به ادارات توزیع برق در هر منطقه، در این خصوص مشاوره گرفته و کسب اطلاع کند.

  صبوری خاطرنشان کرد: تا امروز 1500 مگاوات ظرفیت نیروگاههای خورشیدی در تهران احداث شده و در مدار بهره برداری است و 1500 مگاوات ظرفیت جدید در این بخش در مرحله انعقاد قرارداد و نصب است.

  مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در خصوص میزان خاموشی‌های هر مشترک تهرانی در طول سال گفت: مدت زمان خاموشی به ازای هر مشترک در طول سال در کلانشهر تهران در سال 94 به میزان 310 دقیقه بود که این رقم در پایان سال 96 به 161 دقیقه رسید و برنامه‌هایی برای کاهش بیش از پیش آن در دست اجرا است.

  صبوری در پاسخ به سوالی در خصوص تأمین تجهیزات بخش توزیع برق در زمان تحریم‌ها اذعان داشت: در بخش توزیع برق، هیچ کمبودی در زمینه تأمین تجهیزات و مهندسی نداریم و 100 درصد تجهیزات در داخل کشور و به وفور تولید و تأمین می شود.

  انتهای پیام/

  [ad_2]

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز