سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  خرید از علی‌بابا : بررسی سریع روند خرید از علی‌بابا و نکاتی که باید رعایت کنید.

  image_pdfimage_print

  خرید از علی‌بابا یکی از بهترین روش‌ها برای تامین منابع مورد نیاز شما است. به یاد داشته باشید که همیشه از دستورالعمل‌های زیر پیروی کنید. شما باید به تامین‌کننده اعتماد کنید تا آن‌ها راضی شوند اما این بدان معنی نیست که شما اجازه ندارید در هر مرحله نسبت به کار تامین‌کننده شک کنید. هرگز در وضعیتی خود را قرار ندهید که باور داشته باشید هر آنچه که تامین‌کننده به شما می‌گوید درست است.

  یک قانون کلی را در نظر بگیرید: همیشه از عقل خود پیروی کنید! دستورالعمل‌هایی که در ادامه گفته خواهد شد مرور سریع روند و نکاتی است که باید رعایت شود. این روند به نیازهای خاص شما بستگی دارد اما به طور کلی این نکات برای تمام محصولات مفید است.

  چگونگی شروع خرید از علی‌بابا

  قبل از هر چیزی باید یک درخواست سفارش ایجاد کنید. دقیقا به آن چیزی که نیاز دارید اشاره کنید. تا آنجا که می‌توانید مشخصات را کامل یادداشت کنید و تصاویر نمونه را در سفارش قرار دهید.

  قبل از شروع خواندن پیشنهادات 2 تا 3 روز صبر کنید. این فقط به شما فرصت کافی را می‌دهد تا یک دید باز نسبت به آن پیدا کنید.

  هنگام مرتب‌سازی از عقل خود کمک بگیرید. مراقب حساب‌های تایید شده و طلایی باشید. ببینید آیا آن‌ها معاملات گذشته خود را انجام دادند. به علی‌بابا بسنده نکنید و به سراغ گوگل بروید.

  وب‌سایت‌ها و کاتالوگ‌های آن‌ها را بررسی کنید. آیا تصاویر محصول را در اختیار شما گذاشته‌اند؟

  اگر آن‌ها را نپسندید بهتر است که منتظرشان نگذارید و درخواستشان را حذف کنید و دیگر حتی به آن‌ها فکر نکنید. برداشت اول شما هرگز اشتباه نخواهد بود. کارخانه‌ها با تولید با کیفیت نمونه‌کارهای با کیفیت دارند.

  3 یا 5 تامین‌کننده مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

  هنگام خرید از علی‌بابا با تامین‌کننده خود در ارتباط باشید.

  در بسیاری از موارد چت کردن با آن‌‌ها (اسکایپ) خیلی بهتر از ارتباط از طریق ایمیل است. فراموش نکنید که انگلیسی زبان اول آن‌ها نیست. گاهی موانع زبانی زیادی وجود دارد. صبور باشید.

  هنگام صحبت با آنها قبل از هر چیزی در مورد محصولات مشابه‌ای که برای سایر مشتری‌ها انجام داده‌اند صحبت کنید. اکثر شرکت‌ها سالنی برای نمیاش محصول در نظر گرفتند که کافی است از آن‌ها چند عکس از آن سالن بخواهید. شما بسیار شوکه خواهید شد زمانی که رقیب خود را آنجا ببینید. اما این یک نشانه بسیار خوب است. اگر آن‌ها حاضر به انجام این کار نشدند بهتر است که دست نگه دارید. این یک اخطار جدی است.

  وقتی با آن‌ها صحبت می‌کنید سریعا قیمت پایین را شکار نکنید. به یاد داشته باشید آن‌ها می‌توانند باز هم قیمت را پایین ببرند. آن‌ها برای سبقت گرفتن از یکدیگر قیمت را کم می‌کنند تا بتوانند شما را جذب کنند. اما بدیهی است که کیفیت پایین خواهد آمد. شما قطعا یک قیمت هدف دارید که بهتر است در مورد آن با آن‌ها صحبت نکنید. از آن‌ها قیمت بهترین کیفیتی که می‌توانند تولید کنند را بخواهید. تمام مشخصات را در یک کاغذ یادداشت کنید تا بتوانید شرایط را با یکدیگر مقایسه کنید.

  نوشته خود را دوباره بررسی کنید و مطمئن باشید که همه چیز را در نظر گرفتید. فروشندگان در چین تمایل دارند در مورد همه چیز توافق کنند و همه چیز ممکن است.

  فراموش نکنید شرایط پرداخت را حتما از آن‌ها بپرسید.

  نمونه هنگام خرید از علی‌بابا

  نمونه‌ها را سفارش دهید. نمونه‌ها رایگان نیستند. هرگز از تامین‌کننده نخواهید که آن‌ها را رایگان در اختیار شما بگذارد. بدون شک بعد از این درخواست، اعتماد آن‌ها را از دست می‌دهید. فراموش نکنید آن‌ها هم هر روز با مشتریان زیادی در ارتباط هستند. آن‌ها خیلی سریع متوجه می‌شوند که شما چقدر جدی هستید و به همان میزان به خصوص در مساله قیمت‌گذاری با شما رفتار خواهند کرد.

  نمونه‌ها گران هستند. به احتمال زیاد آن‌ها از نمونه‌ها درآمد کسب نمی‌کنند. اگر به محصولات سفارشی نیاز دارید آن‌ها فقط یک محصول واحد را برای شما آماده می‌کنند. کارخانه‌های لباس چند کارگر را تنها برای نمونه در نظر گرفتند و تمام روز سفارش نمونه می‌گیرند. گران است! در واقع آن‌ها 2 نمونه را آماده می‌کنند. یکی برای شما و دیگری را برای خودشان که 100 درصد درست بودن سفارش نمونه را پس از درخواست شما بررسی کنند.

  اگر برای یک کلاه یا شلوار 50 دلار از شما خواستند ناراحت نشوید. حتی برای یک لباس زیر 10 دلاری ممکن است هنگام سفارش نمونه از شما 70 تا 100 دلار بخواهند. این مساله بسیار طبیعی است زیرا حمل و نقل بسیار گران است مگر اینکه بخواهید یک ماه منتظر سفارش بمانید.

  همیشه برای کم کردن هزینه‌های حمل و نقل بهتر است که چند نمونه دیگر را هم در نظر بگیرید. در واقع بهتر است که از یکی محلی بخواهید که نمونه‌های شما را از کارخانه‌های مختلف جمع‌آوری کرده و در یک بسته قرار دهد و ارسال کند. این مساله به شرایط و مقدار نمونه شما بستگی دارد.

  چگونگی ارزیابی نمونه‌ها هنگام خرید از علی‌بابا

  زمانی که نمونه‌ها را دریافت کردید بهتر است که هیجان‌زده عمل نکنید. آن‌ها را به تنهایی قضاوت نکنید زیرا شما صلاحیت کافی برای انجام این کار را ندارید. در واقع شما بیش از حد درگیر محصول خود هستید. تمام کاری که می‌توانید انجام دهید بررسی مشخصات است. اندازه آن درست است؟ درستی رنگ؟ همان پارچه توافق شده است؟ نمونه‌ها را در اختیار دوستان خود بگذارید و اجازه دهید به مدت یک روز شلوار یا کلاه شما را بپوشند. حتی بیشتر. به آن‌ها اجازه دهید که با لباس‌های شما به ورزشگاه یا رستوران بروند. به آن‌ها نگویید این محصول آینده شما است. فقط بدون هیچ توضیح اضافی بگویید که من این لباس را خریداری کردم. مناسب من نیست. می‌خواهی که آن را داشته باشی؟ اینگونه بهترین و صادقانه‌ترین بازخورد را دریافت خواهید کرد.

  از نمونه‌های خود استفاده کنید. با آن‌ها خشن برخورد کنید! 10 مرتبه بشویید. اطمینان حاصل کنید کیفیتی که انتظار داشتید را به دست آورده‌اید. رنگ‌های لباس هنگام خرید همیشه عالی به نظر می‌رسند اما آن‌ها باید حداقل تا 4 ماه بعد به همان زیبایی دیده شوند. کیفیت همیشه کلید کار شما است.

  سفارش خود را کامل کنید!

  سفارش خود را انجام دهید.

  برای سفارش اول بهتر است که از سرویس سند تضمینی چه پی‌پال چه Alipay استفاده کنید. درست است که از طریق هر دو سرویس شما باید 4 یا 5 درصد بیشتر از هزینه معمول پرداخت کنید اما هر دو به شما یک فضای امن برای تجارت می‌دهند. قطعا شما دوست ندارید شخصی باشید که از آن سواستفاده می‌شود.

  اگر تولیدکننده‌ای حاضر نشد هنگام خرید از علی‌بابا از پی‌پال یا Alipay استفاده کنند بهتر است کمی محتاطانه عمل کنید. شما اولین آدمی نیستید که نمونه‌هایی با کیفیت بسیار بالا دریافت کرده و بعد از خرید انبوه تامین‌کننده تقلب کرده است. اگر از Alipay استفاده کنید پول تامین‌کننده را تا بعد از دریافت کالا آزاد نمی‌کنید.

  کارخانه‌هایی که از سند تضمینی استفاده می‌کنند در مورد رضایت مشتری بسیار جدی هستند. حواله بانکی کارمزد دارد. 50 دلار برای 10 هزار دلار چیز بدی نیست اما 50 دلار برای 500 دلار منطقی نیست.

  حمل و نقل به درخواست شما هر چه می‌تواند باشد. برای مثال می‌توانید از فدکس یا دی‌اچ‌ال استفاده کنید.

  هنگام خرید از علی‌بابا گمرک را فراموش نکنید!

  کارخانه‌های چینی عادت دارند که همیشه فاکتورهای جعلی را ضمیمه بار کنند. بنابراین شما در گمرک فاکتور پایین‌تری را در اختیار دارید. اما بهتر است کمی باهوش باشید زیرا افسر گمرک محلی احتمالا باور نکند که شما هر شلوار جین را تنها 1.25 دلار خریده‌اید. بهتر است اغراق نکنید و یک مورد 9 دلاری را 4.25 فاکتور کنید. این ممکن است اشکالی نداشته باشد.

  فراموش نکنید که ممکن است نیاز باشد که نشان دهید که شما مبلغ را پرداخت کرده‌اید. بنابراین اگر قرار است 1000 دلار بپردازید و قبض جعلی شما 450 دلار است بهتر است که در دو بخش یعنی 450 دلار و 550 دلار پول را انتقال دهید که بتوانید در گمرک به راحتی قبض 450 دلاری را نشان دهید و بگویید من مبلغ را پرداخت کرده‌ام.

  این یادداشت مرور سریع دستورالعمل‌های مختلف خرید از علی‌بابا است. برای راهنمایی‌های بیشتر و آشنایی کامل با تمام مراحل خرید از علی‌بابا توصیه می‌کنیم که با کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس صحبت کنید.

  سوالات متداول

  تفاوت پی‌پال و Alipay چیست؟

  تفاوت بزرگ این دو سرویس در این مساله است که شما با پی‌پال می‌توانید پول را بفرسید و آن را پس بگیرید اما با Alipay شما پول را واریز می‌کنید و پس از دریافت کالای خود وجه را آزاد می‌کنید.

  علی‌بابا برای چه افرادی مناسب است؟

  خرید از علی‌بابا برای افرادی که به دنبال شخصی‌سازی محصول و درج برند خود بر روی آن هستند بهترین گزینه است.

  تفاوت اصلی آمازون و علی‌بابا چیست؟

  یکی از تفاوت‌های اساسی آمازون و علی‌بابا این واقعیت است که آمازون یک فروشگاه است در حالی که علی‌بابا یک بازار عمده‌فروشی آنلاین است که می‌توانید سازندگان و تامین‌کنندگان محصولات خود را در آن پیدا کنید.

  5 3
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  2رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  یادگیری سریع زبان چینی ؛ معرفی روش‌های کاربردی تقویت و بهبود زبان چینی

  باتوجه به گسترش اقتصاد جهانی چین و سلطه آن بر دنیای اقتصاد، یادگیری زبان چینی به یکی از مهارت‌های لازم در زمینه تجارت تبدیل شده تا افراد علاوه بر برقراری راحت‌تر ارتباط بتوانند سود بیشتری در رابطه با ...

  گیفت کارت ebay ؛ تجربه خرید اینترنتی راحت از سایت حراج ایبی با استفاده از گیفت کارت ebay

  فروشگاه ebay ا‌ز بزرگ‌ترین سایت‌های اینترنتی در زمینه خرید، فروش و مزایده محصولات به ویژه اجناس دست دوم مانند لوازم خانگی، اسباب بازی، لوازم برقی، پوشاک و.. است که توانسته از بسیاری از رقبای خود در سر...

  نحوه خرید از علی بابا ؛ آموزش مراحل و شرایط خرید کالا از Alibaba

  سایت خارجی علی بابا یکی از سایت‌های چینی معتبر و از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که نیاز خریداران آنلاین را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. این سایت بیشتر به خرید عمده محصولات می‌پردازند و شما م...

  راهنمای خرید عمده از چین ؛ بهترین نکات برای پیشرفت و گسترش روابط تجاری خود

  امروزه خرید و فروش‌های جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و بسیاری از افراد به دنبال خریدی موفق با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت هستند. خرید عمده از چین یکی بهترین روش‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌هاست و ...

  خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ؛ معرفی بهترین روش‌های انتقال وجه بدون کارت

  امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سایت‌های خارجی یا داخلی به صورت آنلاین خرید کنند. از آنجا که برای خرید کالا از سایت‌های خرید و فروش نیا...

  فروش در سایت ebay ؛ چگونه کسب درآمد موفق از سایت ebay داشته باشیم؟

  سایت خرید و فروش ebay از بزرگ‌ترین سایت‌های تجارت انلاین در سطح جهان است که با ارائه خدمات کاربردی در زمینه خرید، فروش، مزایده و حراجی‌های بی‌نظیر توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. اگر به دنبال کسب درآمد...

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز