ای بی (eBay) از آن سایت‌هایی است که شیر مرغ تا جان آدمی زاد را با بهترین کیفیت و اقتصادی‌ترین شرایط قیمتی می‌فروشد. اما از آنجا که ما در اقتصاد جهانی جایی نداریم، امکان خرید مستقیم و استفاده بی واسطه از این سایت برایمان مهیا نیست. به همین خاطر است که شرکت‌های بازرگانی نظیر ققنوس، ساز و کارهایی مخصوص فراهم آورده‌اند تا مخاطب ایرانی بتواند از طریق آن‌ها، به سادگی خرید از دیجیکالا، بار خود را از ای بی تحویل بگیرد. اگر کالایی را در سایت ای بی (eBay) یا فروشگاه‌های اینترنتی مشابه دیده‌اید و دوست دارید آن را در ایران داشته باشید، مطالعه این نوشته و ارتباط با ما خالی از لطف نخواهد بود.

خرید از ای بی می توان به راحتی خرید از دیجیکالا باشد

مقدمه؛ ای بی (eBay) چیست؟

ای بی در میانه دهه نود میلادی تاسیس شده است. جالب اینکه موسس آن یک ایرانی-امریکایی به نام پیر امیدیار بوده. هدف و فلسفه تاسیس این فروشگاه مجازی، امکان خرید و فروش همه کالاهای نو و دست دوم است با یک استثنا، هیچ محصول خوراکی در این سایت خرید و فروش نمی‌شود. باری، اگر دوست داشته باشید کالایی را از این سایت بخرید با دو انتخاب خرید لحظه‌ای (Buy it now) و شرکت در مناقصه‌ (Best offer) مواجه می شوید. در حالت اول شما قیمتی که فروشنده اعلام کرده را می پردازید و در حالت دوم، بر پایه یک قیمت مبنا، پیشنهاد خود را ارسال می‌کنید. به طور خودکار، بالاترین قیمت پیشنهادی برنده کالا است.

چگون از ای بی (eBay) خرید کنم؟

همان طور که در بالا مورد اشاره قرار گرفت، ما ایرانی ها به دلایل تحریمی امکان دسترسی به خدمات سایت را نداریم و اگر هم داشتیم، پروسه پرداخت مبلغ به سادگی انجام نمی‌شد. در نتیجه، چاره‌ای نیست جز سپردن کار به یک واسطه در خارج کشور. از آنجا که تبدیل ریال به دلار حتی در مبالغ پایین، رقم قابل توجهی است، نمی‌توان واسطه را چشم بسته اعتماد کرد و حتما باید سراغ مجموعه‌ای معتبر باشیم. اگر مجموعه ققنوس را برای خرید قابل دانستید، پروسه خرید به سادگی سفارش از یک سایت داخلی نظیر دیجیکالا، به شرح زیر انجام می‌شود.

مراحل خرید از ای بی با بازرگانی ققنوس:

  1. لینک کالای مد نظر خود را برای ما ارسال کنید؛
  2. ما به صورت رایگان تمامی جوانب را بررسی می‌کنیم و پیش‌فاکتور را در اختیار شما قرار می‌دهیم؛
  3. پس از این شما می‌توانید از سایر مراکز بازرگانی استعلام قیمت کنید و کیفیت کار آن ها را نیز تحقیق کنید؛
  4. در نهایت اگر بنا به همکاری با ما بود، پرداخت انجام می‌شود و زمان تحویل کالا به صورت دقیق در اختیار شما قرار می گیرد (بسته به شرایط محصول گاهی همه مبلغ و گاهی بخشی از آن)؛
  5. مرحله نهایی، تحویل کالای مد نظر درب منزل است.

چه چیزی ای بی (eBay) را متمایز کرده؟

خرید از ای بی در مقایسه با مجموعه‌های مشابه تمایزات ویژه‌ای دارد. اگر بخواهیم به گوشه‌ای از آن‌ها اشاره کنیم کار به شکل زیر پیش می‌رود:

  • ای بی در بیست و شش کشور جهان شعبه دارد و همین امر خرید را ساده و ارزان تر می‌کند؛
  • روش خرید از این سایت علاوه بر شیوه نقدی، حالت مناقصه دارد و می توان برای ارائه قیمت کمی چانه زنی کرد؛
  • ای بی به مخاطب خود (خریدار) اعتبار فروشنده را نمایش می دهد و از این طریق، شخص اطمینان خواهد داشت کالایی که می خرد با تصویری که به طور مجازی مشاهده می‌کند همخوانی دارند.
  • ای بی حتی شرایطی را فراهم آورده تا در صورت خرابی کالا یا عدم تطابق آن، امکان برگشت مبلغ پرداختی وجود داشته باشد.

جمعبندی و کلام آخر

در این نوشته، علاوه بر معرفی اجمالی فروشگاه ای بی (eBay) گوشه‌ای از خدمات خرید محصول بازرگانی ققنوس را ارائه کردیم. همان طور که در عنوان مطرح شده، تمامی تلاش ما، هموار ساختن مسیر خرید بین المللی شما است. در نتیجه، اگر می خواهیم همانند خرید از سایت ایرانی مثلا دیجیکالا، از ای بی و آمازون و سایر وب سایت ها خرید کنید، با ما تماس بگیرید.