سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  اخبار اقتصادی

  خانوارهای شهری ایران با این امکانات زندگی می‌کنند

  image_pdfimage_print

  [ad_1]

   به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس به نقل از خبرآنلاین، در آخرین آمار ارائه شده از سوی بانک مرکزی نرخ برخورداری از ملزومات اولیه زندگی خانوارهای ایرانی منعکس شده است. بررسی ها نشان می دهد همپای امکانات اولیه زندگی نظیر یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی و … تلویزیون نیز در خانه‌های ایرانی جا خوش کرده است. وسایل زندگی ایرانی مورد گزارش بانک مرکزی اغلب به محدوده آشپزخانه مرتبط است . سبک زندگی ایرانی در سال های اخیر تغییر کرده است . اغلب خانوارهای ایرانی مبل، فرش، وسایل پخت و پز جدید مانند انواع فرها و … را در اختیار دارند. به نظر می رسد برای ارائه تصویر دقیق‌تر از زندگی ایرانی لازم است فهرست کالاهای مورد گزارش از سوی بانک مرکزی مورد بازنگری قرار گیرد.

  خودرو

   بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده نزدیک به ۴۹.۴ درصد خانوارهای ایرانی صاحب اتومبیل هستند . شمار خانوارهای شهری ایرانی در آمارهای استخراج شده از سرشماری سال ۱۳۹۵ کمی بیش از ۱۸میلیون خانواربوده است و بر این اساس در صورتی که تعداد خانوارهای ایرانی را با اغماض ۱۹میلیون نفر در نظر بگیریم ، تعداد خانوارهایی که در ایران اتومبیل دارند ، ۹میلیون و ۳۸۶هزار خانوار هستند . باید توجه داشت برخی از این خانوارها با توجه به میزان تمکن مالی شان بیش از یک خودرو در اختیار دارند .

  موتوسیکلت

   شمار موتوسیکلت ها در شهرهای بزرگ رو به افزایش است. بررسی ها نشان می دهد موتوسیکلت هایی که در ایران تردد می‌کنند متاسفانه آلایندگی بسیار بالایی داشته و نقشی موثر در بدتر شدن هوای محیطهای شهری ایفا می کنند.

   ۱۶ درصد از خانوارهای ایرانی صاحب موتوسیکلت هستند که باید همپوشانی را در این حوزه در نظر گرفت چرا که ممکن است خانوارهای دارای اتومبیل ، موتوسیکلت نیز در اختیار داشته باشند. به این ترتیب کمی بیش از  ۳ میلیون خانوار ایرانی صاحب موتوسیکلت هستند.

  تلویزیون

   اینجا بحث تنها بر سر موضوعات اقتصادی نیست . فراگیر بودن حضور تلویزیون در خانه ها نشان از اهمیت رسانه در زندگی امروز دارد.

   بررسی ها نشان می دهد ۹۸.۳ درصد از خانوارهای ایرانی صاحب تلویزیون هستند. این نکته که چه تعداد از این خانوارها شبکه‌هایی جز شبکه های ایرانی را تماشا می کنند در گزارش مورد اشاره لحاظ نشده است. بر این اساس ۱۸میلیون و ۶۷۰هزار خانوار ایرانی صاحب تلویزیون هستند .

  یخچال و فریزر

   از ملزومات اولیه زندگی هر خانواده ایرانی محسوب می شود اما نگاهی به آمار نشان می دهد تنها ۰.۰۴ درصد از خانوارها هنوز یخچالی در اختیار ندارند . ۹۹.۶ درصد از خانوارهای شهری ایرانی این وسیله مصرفی بادوام را در خانه های خود جای داده اند .در این راستا ۱۸ میلیون و ۹۲۴ هزار خانوار این وسیله با دوام را در اختیار دارند.

   اجاق گاز

   وسیله پخت و پز در اختیار ۹۹.۷ در صد از خانوارهای ایرانی است . این وسیله مصرفی بادوام از مهمترین ملزومات زندگی ایرانی است . ۱۸ میلیون و و ۹۴۳ هزار خانوار اجاق گاز دارند.

  جاروبرقی

   آمار بالای صاحبان جاروبرقی در میان خانوارهای ایرانی قابل توجه هستند.بررسی ها نشان می دهد ۹۴.۲ درصد از خانواده های ایرانی جاروبرقی در اختیار دارند به این ترتیب شمار کسانی که جاروبرقی دارند از شمار دارندگان ماشین لباسشویی در ایران بیشتر است.۲۳ میلیون و ۵۵۰ هزار خانوار ایرانی صاحب جاروبرقی و ۱۷میلیون و ۸۹۸هزار خانوار نیز ماشین لباسشویی در اختیار دارند.

   ۸۸.۶ درصد از خانوارهای ایرانی صاحب ماشین لباسشویی هستند.شمار خانوارهای صاحب ماشین لباسشویی بیش از ۱۶ میلیون نفر است.

  رایانه

   ضریب نفوذ یارانه در میان خانوارهای ایرانی چندان راضی کننده نیست. ۴۴.۶ درصد از خانوارهای ایرانی صاحب رایانه هستند.تعداد  خانوارهای صاحب رایانه ۸میلیون و ۴۷۴هزار اعلام شده است.  

  لوح فشرده ، رادیو و رادیو ضبط

  ضریب نفوذ رادیو و رادیو ضبط به ۲۵.۵ درصد رسیده است . هر این بدان معنا نیست که شنوندگان رادیو به همین تعداد رسیده است چرا که امروزه اغلب خودروها دارای رادیو هستند . لوح فشرده و ویدئو ، وسیله ممنوعه سال های نه چندان دور نیز در سایه تکنولوژی امروز ضریب نفوذ خود را از دست داده اند . تنها ۴۱.۶ درصد از خانوارها وسیله پخش فیلم و دی وی دی در اختیار دارند.

   تلفن همراه و دوربین

   بیش از ۹۶.۶ درصد از خانوارهای ایرانی تلفن همراه در اختیار دارند . ضریب نفوذی قابل توجه و موثر . تکنولوژی تلفن همراه امروزه خانوارها را از بسیاری از وسایل مانند دوربین، ضبط کننده صدا و … بی نیاز کرده است . بر این اساس ۱۸میلیون و ۳۵۴ هزار خانوار شهری ایرانی صاحب تلفن همراه هستند .

  [ad_2]

  5 0
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  0رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  دستاورد خوکفایی گندم به واردات گندم تبدیل می شود؟

  [ad_1] ایران در 3 سال اخیر موفق به خودکفایی در تولید گندم شده است؛ اما عدم تعیین صحیح قیمت خرید تضمینی آن...

  برند پست بانک، باید اولویت اول همه کارکنان و کارگزاران باشد

  [ad_1]  به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس و به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران؛ شیری افزود: حرکت بسیار خوبی...

  اصلاحیه مصوبه هیات وزیران درباره ترخیص خودروهای وارداتی ابلاغ شد

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، گمرک ایران اصلاحیه مصوبه هیات وزیران در مورد تاریخ قبض انبار  و اصلاحیه مصوبه...

  آذری‌جهرمی: در موضوع فیلترینگ براساس قانون عمل می‌کنیم

    به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس از دماوند، محمدجواد آذری جهرمی عصر امروز در نشست با جوانان با عنوان «رویش...

  بازار سوریه برای بخش خصوصی یک فرصت است

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، با اشاره به سفر اخیر اسحاق...

  تبلیغات شبانه غیر قانونی یک کاندید انتخابات اتاق بازرگانی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، این کاندید با دعوت از برخی چهره‌های سیاسی و اعضای اتاق بازرگانی در هتل...

  چاره‌اندیشی وزارت اقتصاد درباره نظام بانکی

  [ad_1] به گزارش روابط عمومی گروه تجاری ققنوس، فرهاد دژپسند در سفر به استان سیستان و بلوچستان  با اشاره به سیاست وزارت...

  صعود طلا پرشتاب می‌شود

  [ad_1] روابط عمومی گروه تجاری ققنوس: نظرسنجی جدید رویترز نشان داد نگرانی‌ها نسبت به رشد اقتصادی و احتمال توقف روند تحکیم سیاست...

  روسیه و آمریکا درباره INF به توافق نرسیدند

    وزارت خارجه روسیه از شکست مذاکره با آمریکا درباره پیمان موشک‎های هسته‌ای میان‎برد خبر داد که این امر به معنای آغاز...

  ساماندهی مشاغل نیازمند فراهم کردن زیرساختها است

  [ad_1] عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت طرح ساماندهی مشاغل و انتقال اصناف به خارج از پایتخت اظهار کرد:...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز