جهت استعلام قیمت سرویس کارگو هوایی چین – ایران و ترخیص کالا از گمرک در ساعات اداری با شماره تلفن 48000110 – 021  داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  حمل هوایی بار : وزن، نرخ و هزینه بار در حمل هوایی (راهنمای کامل 2020)

  image_pdfimage_print

  حمل هوایی بار در مواقعی که نیاز است کالا در کمترین زمان جابجا شود بهترین گزینه است. با وجود این مساله که حمل و نقل دریایی برای 90 درصد محموله‌ها گزینه بسیار مناسبی است. همچنین نسبتا ارزان و قابل اعتماد هم هست. اما در مواقعی که شما زمان کافی ندارید حمل هوایی بهترین انتخاب است. در این یادداشت همانطور که در ابتدا به آن اشاره شد به نحوه کار حمل و نقل هوایی و همچنین بهترین زمان استفاده از آن و در آخر به بررسی چگونگی پیدا کردن بهترین قیمت خواهیم پرداخت.

  حمل هوایی بین‌المللی

  واردکننده‌ها و صادرکننده‌ها اغلب زمانی که نیاز است کالا با سرعت و با اطمینان جابجا شود از حمل و نقل هوایی استفاده می‌کنند. در حالی که 90 درصد کالاها را می‌توان از طریق اقیانوس جابجا کرد اما حمل و نقل هوایی بسیار سریع‌تر نقاط مختلف جهان را به یکدیگر متصل می‌کند. برای مثال زمان حمل بار از چین به آمریکا را از 20 تا 30 روز از طریق اقیانوس را به تنها 3 روز کاهش می‌دهد.

  حمل هوایی بین‌المللی با حمل سریع محموله بسیار متفاوت است. در واقع حمل سریع محموله اغلب توسط یک شرکت مانند DHL اداره می‌شود که کل روند حمل را بر عهده می‌گیرد و طی یک حمل درب تا  درب در 5 روز محموله را تحویل می‌دهد. در ضمن این نوع حمل حجم کمی (کمتر از یک متر مکعب و 200 کیلوگرم) را پوشش می‌دهد.

  حمل هوایی بین‌المللی اما می‌تواند به میزان قابل توجهی بزرگتر باشد و ممکن است  که محموله‌های مختلفی را طی یک حمل جابجا کند. در حقیقیت یکی از بزرگترین هواپیماهای حمل بار می‌تواند به اندازه یک قطار بار را جابجا کند.

  قیمت و هزینه‌های حمل هوایی بار

  وزن و حجم دو فاکتور اصلی و تعیین‌کننده در حمل هوایی بار به شمار می‌آیند. محموله‌های هوایی با توجه به وزن حجم (وزن بعدی) یا وزن واقعی خود بسته به گرانی قیمت‌گذاری می‌شوند.

  قاعده کلی به این صورت است که برای محاسبه وزن حجمی کالای شما، حجم هر کالا (متر مکعب) را باید در 167 ضرب کنید. برای مثال حجم بسته‌ای با عرض، طول و ارتفاع 40 سانتی‌متر برابر است با 0.064 که پس از ضرب در 167 وزن حجمی بسته آن به دست می‌آید. وزن حجمی آن در واقع 10.67 کیلوگرم است.

  اگر وزن حجمی بیش از وزن واقعی محصول باشد وزن حجمی ملاک تعیین قیمت است. برای حمل و نقل‌های سبک از ماشین حساب  استفاده کنید تا متوجه شوید که کدام وزن، هزینه‌ها را تعیین می‌کند.

  مزایای حمل هوایی بار

  هنگام استفاده از حمل هوایی بار سه مزیت را باید در نظر داشته باشید:

  سرعت: در نظر داشته باشید که از کارخانه‌ای در چین تا انباری در آمریکا تنها به 5 روز زمان نیاز است. هواپیماها سی برابر سریع‌تر از خطوط کشتیرانی است. جت‌های مسافربری با سرعت حدود 912 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کنند در حالی که از طریق دریا شما نهایتا با 29 کیلومتر در ساعت جابجا می‌شوید. شما می‌توانید از ماشین ‌حساب‌های محاسبه سرعت آنلاین، بر اساس تاریخ، زمان تقریبی حمل بار را به دست بیاورید. به طور کلی طبق آمارهای جهانی حمل هوایی بار معمولا 5 برابر قیمت حمل زمینی و 16 برابر قیمت حمل دریایی است.

  قابلیت اطمینان: بدیهی است که مردم آسیب‌زننده‌تر از بسته‌ها باشند. این امر باعث ترغیب بازار برای توسعه خدمات بار مطمئن‌تر به همراه اطلاعات بیشتر شده است. همچنین باعث ارائه خدمات بیشتری همچون رهگیری بار شده است. در واقع شما می‌توانید از طریق رهگیری بار هر زمان از روز از مکان دقیق محموله خود مطلع شوید.

  محافظت: با وجود کاهش دزدان دریایی همچنان محموله از طریق اقیانوس آسیب بیشتری می‌بییند.

  چه زمانی از حمل هوایی استفاده نکنم؟

  زمان انتخاب نحوه حمل و نقل بهتر است که این موارد را در نظر بگیرید:

  هزینه: در نظر داشته باشید که حمل هوایی بار هزینه بسیار بالایی را در بر خواهد گرفت. برای مثال حمل و نقل دریایی یک جعبه از چین 1200 دلار است در حالیکه حمل هوایی همین جعبه ممکن است تا 4000 دلار برای شما تمام شود.

  گازهای گلخانه‌ای: حمل هوایی منجر به تولید بیشتر گازهای گلخانه‌ای می‌شود. به عنوان مثال طبق تحقیقاتی در انگلیس 2 تن بار که از طریق اقیانوس حمل می‌شود 150 کیلوگرم دی‌اکسید کربن تولید می‌کند. حمل هوایی همین محموله چیزی حدود 6605 کیلوگرم دی‌اکسید کربن تولید می‌کند. قطعا این روش با محیط‌زیست سازگار نیست.

  محموله‌های سنگین: از دهه 1960 حمل و نقل بار حول حمل از طریق کانتینر که برای محموله‌های سنگین بسیار مناسب است چرخیده است. همانطور که پیش‌تر به آن اشاره شد وزن و حجم دو فاکتور تعیین‌کننده به شمار می‌آیند که ممکن است باعث بالا رفتن سریع هزینه‌ها شود.

  چه محموله‌هایی معمولا از طریق آسمان جابجا می‌شوند؟

  با توجه به اینکه حمل هوایی بار بسیار گران تمام می‌شود بهتر است این حمل برای بارهای کوچک و همچنین کالاهایی که نسبت به زمان حساس هستند استفاده شود.

  وسایل الکترونیکی. استیو جابز تمام ظرفیت حمل هوایی موجود آسیا آمریکا را خریداری کرد که بتواند اولین آی مک خود را قبل از فصل تعطیلات جابجا کند.

  پوشاک. روند فصلی پوشاک بسیار سریع تغییر می‌کند. بنابراین شرکت‌ها به طور کلی نیاز دارند که هر چه سریع‌تر محموله خود را از کارخانه به فروشگاه برسانند. در اینجا هم پوشاک‌های کوچک و با ارزش بالا اولویت بیشتری دارند.

  دارو. داروها با حجم کم اما ارزش بالا اغلب از طریق آسمان ارسال می‌شوند.

  اسناد و نمونه‌ها. آسمان امن‌ترین و مقرون به صرفه‌ترین روش حمل اسناد حمل و نقل به شمار می‌آید.

  محموله‌های فصلی. هر محصولی اگر تقاضای بین‌المللی زیادی برای آن وجود داشته باشد که به تقویت زنجیره تامین نیاز داشته باشد از طریق آسمان حمل می‌شود.

  آیا مظنه‌ها و قیمت‌های حمل هوایی بار تغییر می‌کند؟

  طبق گزارش اطلاعات حمل و نقل استفاده از حمل هوایی به آرامی در حال کاهش است. اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل هوایی اعلام کرد که حمل هوایی بار 2.8 درصد کاهش داشته است. یکی از دلایل این امر افزایش اعتماد به حمل و نقل دریایی است که هر روز قابل ‌اعتمادتر می‌شود.

  مسافران هوایی به شدت رشد کرده‌اند که این امر به شرکت‌های هواپیمایی فشار می‌آورد که هواپیماهای بیشتر و بیشتری را به خدمت بگیرند. در نتیجه فضای حمل بار بیشتری در اختیار شرکت‌های باربری است با این حال کمتر از نیمی از ظرفیت حمل و نقل هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالی که با توجه به ارزانی حمل و نقل دریایی ما در آنجا با ظرفیت بیش از حد مواجه هستیم.

  در نتیجه تمام شرکت‌های باربری برای وارد کردن محموله از حمل و نقل دریایی استفاده می‌کنند. تمام تلاش خود را هم می‌کنند که به سراغ حمل هوایی بار نروند. در صورتی که محموله نیاز به جابجایی فوری داشته باشد از حمل هوایی استفاده می‌کنند.

  شما میتوانید توسط گروه تجاری ققنوس مرسولات خود را توسط پروازهای منظم هفتگی ققنوس به ایران حمل نمایید و بدون هیچ گونه نگرانی کالای خود را در ایران دریافت نمایید. همچنین می‌توانید با کارشناسان ما صحبت کنید تا بهترین روش را با توجه به محموله و شرایط خود انتخاب کنید.

  سوالات متداول

  هزینه حمل هوایی بار از چین به آمریکا چقدر است؟

  در فصل‌‌های معمولی هزینه حمل هوایی بار از چین تا آمریکا بسته به نوع بار و فضای موجود چیزی حدود 2.5 تا 5 دلار برای هر کیلوگرم است.

  قیمت حمل هوایی بار شامل چه مواردی است؟

  به غیر از وزن و حجم هزینه حمل هوایی بار شامل موارد زیر هم می‌شود:
  هزینه اضافی سوخت
  هزینه اضافی امنیت
  هزینه پایانه
  انتقال فرودگاهی

  آیا هزینه حمل هوایی بار درب تا درب متفاوت است؟

  بله. برای حمل هوایی بار درب تا درب قیمت شامل خدمات باربری هوایی هم می‌شود:
  کارگزاری امور گمرکی
  تحویل و تخلیه
  بیمه بار
  هزینه‌های فرعی

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  اگر از آمازون خرید می کنید باید از این 20 نکته مخفی خبر داشته باشید!

  آمازون یکی از بزرگ ترین پلتفرم های فروش کالا در سراسر جهان است که با ارائه خدمات و محصول عالی توانسته کاربران زیادی را علاقمند خود کند. ...

  ای بی : دراپ شیپینگ {dropshipping} در ای بی {راهنمای جامع 2021}

  از آن جایی که با گذشت زمان تعداد مشتریان وفادار ای بی افزایش می یابد و کسب و کارها گسترش پیدا می کنند، این پلتفرم آنلاین یک بازار جذاب برای بسیاری از فروشندگان تازه وارد و صاحبان کسب و کارهای کوچک به ...

  8 راهبرد که قبل از وارد کردن کالا از چین باید بدانید

  فرقی ندارد که به دنبال خرید ماشین آلات صنعتی، لوازم الکترونیکی، پوشاک یا وسایل خانه هستید؛ بی شک هر چیزی را می توان در چین، تولید کننده پیشرو در سطح جهان، پیدا کرد. امروزه چین نقش "کارخانه جهان" را به...

  چگونه هزینه های حمل و نقل دریایی را کاهش دهیم؟ {راهنمای 2021}

  در مقایسه با نرخ های سال گذشته شاهد افزایش 42 درصدی در نرخ های سال 2019 بودیم. حتی در حمل و نقل های ارزان تر هم مسلما دل تان نمی خواهد که هزینه های بیشتری پرداخت کنید....

  چگونه از ebay خرید کنیم؟ {راهنمای جامع 2021}

  ebay {ای بی} یک پلتفرم مشهور خرید آنلاین است که افراد معمولی و بازرگانان می توانند کالاهای نو و دست دوم خود را از آن خریداری کرده یا به فروش برسانند....

  علی بابا : با این استراتژی ها با فروشندگان علی بابا مذاکره کنید {راهنمای 2021}

  یکی از آسان ترین شیوه هایی که سود کسب و کار را بیشتر می کند، خرید کالاها به قیمت های پایین است. گفتگو با فروشندگان سایت علی بابا تاثیر مستقیم بر روی افزایش سود و کارایی تان دارد. ...

  عمده فروشی : با این 7 وب سایت برتر عمده فروشی چینی آشنا شوید

  در این مقاله قصد داریم تا درباره وب سایت های برتر عمده فروشی در چین با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را درباره این شرکت ها با شما به اشتراک بگذاریم. در حال حاضر، در مجموع تعداد 7 وب سایت عمده عمده برتر و ق...

  نماینده سورسینگ در چین ؛ وظایف و مزایای همکاری

  منبع یابی مواد اولیه، نیروی کار ماهر و تکنولوژی از پیش نیازهای راه اندازی هر گونه کار تولیدی محسوب می شود. اهمیت نماینده سورسینگ در وسعت های بیشتر و سطح جهان پر رنگ تر می شود. کارخانجات تولیدی و شرکت ...

  ebay ؛ مدیریت سفارش ها در eBay {راهنمای جامع سال 2021}

  ebay نخستین وب سایت یا فروشگاه آنلاین خرید و فروش در سراسر جهان است که به واسطه ارائه امکانات بی نظیر به مشتریان توانسته همواره نظر آن ها را جلب کند....

  واردات از چین ؛ حمل دریایی یا هوایی؟ {راهنمای جامع 2021}

  شاید به نظرتان این طور بیاید که شیوه حمل و نقل دریایی برای واردات حجم بالایی از کالاها مناسب تر باشد؛ چرا که هزینه آن بسیار ارزان تر است. در حالی که به عقیده اشخاص دیگر، باید شیوه حمل و نقل هوایی را ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز