سرویس ویژه اقتصادی حمل بار هوایی (کارگو) چین به ایران، جهت استعلام قیمت با شماره 48000110 – 021 داخلی 1 تماس حاصل فرمایید

آنچه در این مقاله خواهید خواند

  مقالات

  حمل زمینی بار : چگونه نرخ بارگیری محموله محاسبه می‌شود؟ (راهنمای کامل)

  image_pdfimage_print

  حمل زمینی بار در آمریکا 4.2 درصد رشد داشته است. این ممکن است خیلی زیاد به نظر نرسد. اما این دلیل ایجاد یک رقابت شدید بین صاحبان کالا برای انجام بارگیری در کامیون‌های محدود خود می‌شود.

  آیا شما هم کنجاوید که بدانید هنگام حمل زمینی بار چگونه نرخ بارگیری محموله شما محاسبه می‌شود؟ اگر شما بدانید که نرخ‌های شرکت‌های حمل و نقل چگونه محاسبه می‌شود می‌توانید از مزایای آن استفاده کنید.

  با توجه به تجربه کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس فرصتی برای شما فراهم خواهد شد که با بهینه کردن محموله خود به بهترین نرخ بارگیری محموله دست پیدا کنید. این امر در حالی صورت می‌گیرد که شما اطمینان حاصل می‌کنید که محموله شما سالم به مقصد می‌رسد.

  تعریف بار  در صنعت حمل و نقل

  بار یک محموله با وزن بیش از 45-70 کیلوگرم است یا ابعاد بسیار بزرگی دارد. این بارها می‌توانند وزن بیش از حدی برای کامیون‌دار کوچک داشته باشد.

  کلاس محموله در صنعت حمل و نقل

  کلاس محموله شما در واقع تعیین‌کننده اصلی تشخیص نرخ شما محسوب می‌شود. پارامترهای زیر در تعیین آن نقش دارند.

  • چگالی
  • قابلیت ذخیره‌سازی
  • مدیریت
  • مسئولیت

  کلاس بار محموله شما به میزان قابل توجه‌ای بر هزینه حمل زمینی بار آن تاثیر خواهد گذاشت. این گونه است که نرخ بار، استاندارد می‌شود. به این ترتیب هزینه حمل زمینی بار بارهای بزرگ، ارزشمند یا سخت حمل شونده می‌توانند به سرعت و آسانی بالا برود.

  چگالی

  هر چه کالا فشرده‌تر شود به ازای هر متر سنگین‌تر می‌شود. و بر همین اساس ظرفیت کمتری را در کامیون نیاز دارد. برای مثال آجر هنگام حمل زمینی بار فضای کمتری نسبت به بادکنک با همان جرم اشغال می‌کند.

  به دلیل اینکه آجر چگال‌تر است کلاس پایین‌تری دارد. در نتیجه ارسال محموله آجر هنگام حمل زمینی بار به مراتب ارزان‌تر از بادکنک با همان جرم تمام می‌شود.

  قابلیت ذخیره‌سازی

  در حالی که بیشتر بارها مشکلی بابت حمل و ذخیره‌سازی در کنار سایر کالاها ندارند مواردی وجود دارد که این امکان برایشان فراهم نیست. اگر شما قرار است که غذا یا کالایی خطرناک حمل کنید باید انتظار داشته باشید که کالاهای شما قابلیت ذخیره‌سازی پایین‌تری داشته باشند.

  مدیریت هنگام حمل زمینی بار

  محموله‌هایی که به اسکان ویژه نیاز دارند هزینه‌های بالاتری را متحمل می‌شود. به این دلیل که کامیون‌دار هنگام حمل زمینی بار برای اینکه مطمئن شود که توانایی حمل بار شما را دارد باید از مسیر خود خارج شود.

  شرکت‌های حمل‌کننده در این مورد هزینه بیشتری را از شما می‌خواهند زیرا این محموله‌ها به راحتی و با سرعت بالا جابجا نمی‌شوند.

  مسئولیت

  شرکت‌های حمل و نقل احتمال از دست رفتن محموله، دزیده شدن آن یا آسیب دیدن بار را بررسی می‌کنند. هر چه احتمال این اتفاق بالا باشد هزینه پرداختی شما هم بالا می‌رود.

  بدون شک اگر بار شما شیشه یا مواد خطرناک باشد حامل مسئولیت بیشتری هنگام حمل زمینی بار زمینی باید بر عهده بگیرد. اما اگر شما قرار است کتاب یا ملافه جابجا کنید خطر زیادی حمل‌کننده و بار شما را تهدید نمی‌کند.

  مثال‌هایی از کلاس بار محموله‌های مختلف هنگام حمل زمینی بار

  آجر یکی از بهترین نمونه‌های عالی است که می‌توان مثال زد. آجر از کلاس 50 با چگالی بیش از 400 کیلوگرم بر متر مکعب است.            

  لاستیک در کلاس باری 77.5 قرار می‌گیرد. این محموله هنگام حمل زمینی بار چیزی حدود 216 تا 240 کیلوگرم در هر متر مکعب اشغال می‌کند.

  برخی از محموله‌ها به طور خودکار در یک کلاس خاص قرار می‌گیرند. برای مثال لوازم نمایشگاه‌ تجاری در کلاس 125 قرار می‌گیرد.

  کابینت‌ها تقریبا حدود 30 کیلوگرم در هر متر مکعب فضا اشغال می‌کنند. بنابراین آن‌ها در کلاس 300 قرار می‌گیرند. و از آن‌ها سبک‌تر مانند توپ پینگ‌پنگ در کلاس 500 قرار می‌گیرد.

  نحوه محاسبه چگالی برای حمل زمینی بار

  برای درک چگونگی عملکرد چگالی باید چند رویکرد ریاضی را اعمال کنیم. ابعاد محموله خود را در ابتدا تعیین کنید. سپس بزرگ‌ترین لبه را مشخص کنید. مواد بسته‌بندی را هم در آن وارد کنید.

  اگر بیش از یک پالت دارید فراموش نکنید که ابعاد هر کدام را جداگانه تعیین کنید.

  سه بعد اصلی را برای دریافت حجم در هم ضرب کنید. اگر اقلام متفاوتی دارید حجم هر کدام را جداگانه حساب کنید و در نهایت با هم جمع کنید.

  در حال حاضر باید نتیحه را بر 1 میلیون تقسیم کنید تا سانتی‌متر مکعب به متر مکعب تبدیل شود. سپس کل جرم به دست آمده را بر اساس متر مکعب تقسیم کنید. بر همین اساس حالا شما دقیقا می‌دانید چند کیلوگرم در یک متر مکعب جا می‌گیرد.

  کلاس اشتباه NMFC

  شما باید دقیق و با دقت زیاد کار را پیش ببرید. حامل، محموله شما را بررسی خواهد کرد. در صورت محاسبه اشتباه شرکت حامل نرخ شما را بر می‌گرداند و دوباره آن را تنظیم می‌کند.

  بدون شک نرخ جدید حامل بیش از هزینه‌ای است که شما می‌توانستید از ابتدا درست محاسبه کنید.

  مبدا و مقصد

  پس از مشخص شدن کلاس محموله شما، شرکت حامل به سراغ زمان حمل بار و همچنین مکان آن برای فاکتور کردن نهایی و اعلام نرخ LTL شما می‌رود. بدیهی است که هر چه مکان تحویل محموله شما دورتر باشد نرخ شما بالاتر برود.

  هنگام حمل  بار زمینی شرکت‌های باربری این مساله را در نظر می‌گیرند که کامیون‌ها چند وقت یک بار به مبدا و مقصد شما سفر می‌کنند. مناطق جغرافیایی خاصی وجود دارد که بخش اعظم بار شرکت باربری از آن مسیر اصلی عبور می‌کند. نرخ محموله‌های این مسیر معمولا ارزان‌تر از سایر مسیرهاست. دلیل این امر تردد زیاد کامیون‌های شرکت حامل در این مسیر است.

  در صورت ارسال به مقصد گمنامی باید انتظار بالا رفتن هزینه‌ها هم داشته باشید. در نظر داشته باشید که شرکت‌های باربری زمانی می‌توانند درآمدی کسب کنند که باری برای جابجایی داشته باشند. بنابراین اگر شما باری به جای دور افتاده و گمنام ارسال کنید پیدا کردن محموله در آن منطقه بسیار سخت خواهد بود.

  این بدان معناست که کامیون احتمالا پس از تخلیه بار شما خالی بر می‌گردد. این یک ضرر برای شرکت باربری محسوب می‌شود. به همین دلیل برای جبران آن هزینه بیشتری را از شما طلب می‌کند.

  هنگام حمل و نقل زمینی نرخ بار خود را محاسبه کنید!

  همانطور که مشاهده کردید محاسبه نرخ بار حمل زمینی بار به آن میزان که فکر می‌کردید پیچیده نبود. تمام آن چیزی که شما به آن نیاز دارید دانستن جرم و ابعاد محموله خودتان است.

  پس از به دست آوردن چگالی و فهمیدن کلاس محموله می‌توانید نرخ‌های مختلف را از شرکت‌های باربری بپرسید و آن‌ها را با هم مقایسه کنید.

  شما همچنین می‌توانید تمام جوانب را به کمک کارشناسان ما در گروه تجاری ققنوس بررسی کنید. پس از آن به کمک آن‌ها می‌توانید به بهترین نرخ ممکن برای جابجایی و حمل زمینی محموله خود برسید. ما در اینجا نکاتی را برای آشنایی اولیه شما بیان کردیم که با دانستن موضوعات پایه به راحتی می‌توانید شرکت باربری خود را با مشاوره کارشناسان ما انتخاب کنید.

  سوالات متداول

  آیا کلاس محموله حمل زمینی بار دامنه خاصی دارد؟

   کلاس‌های مختلفی بین 50 تا 500 وجود دارد. با توجه به تجربه ما در گروه تجاری ققنوس بسیار معمول است که هر چه کلاس محموله پایین باشد هزینه آن هم پایین‌تر است.

  چه زمانی سراغ حمل زمینی بار می رویم؟

  در پار‌ه‌ای موارد برای ارسال خرده بار از اروپا به ایران، حمل تک کانتیر و یا شرایط خاص یک بار، راهی نیست جز سرویس حمل زمینی بار

  بیشتر چه کالاهایی زمینی حمل می‌شوند؟

  به جز لوازم شخصی و وسایل منزل، هر کالایی که وزن و حجم آن، تعداد واحد بالایی داشته باشد، امکان و صرفه حمل زمینی دارد.

  5 5
  آیا مقاله برای شما مفید بود ؟

  1رای
  لطفا رضایت خود را از این مقاله و توضیحات ارائه شده ثبت نمایید

  مقالاتی که پیشنهاد میکنیم مطالعه کنید

  یادگیری سریع زبان چینی ؛ معرفی روش‌های کاربردی تقویت و بهبود زبان چینی

  باتوجه به گسترش اقتصاد جهانی چین و سلطه آن بر دنیای اقتصاد، یادگیری زبان چینی به یکی از مهارت‌های لازم در زمینه تجارت تبدیل شده تا افراد علاوه بر برقراری راحت‌تر ارتباط بتوانند سود بیشتری در رابطه با ...

  گیفت کارت ebay ؛ تجربه خرید اینترنتی راحت از سایت حراج ایبی با استفاده از گیفت کارت ebay

  فروشگاه ebay ا‌ز بزرگ‌ترین سایت‌های اینترنتی در زمینه خرید، فروش و مزایده محصولات به ویژه اجناس دست دوم مانند لوازم خانگی، اسباب بازی، لوازم برقی، پوشاک و.. است که توانسته از بسیاری از رقبای خود در سر...

  نحوه خرید از علی بابا ؛ آموزش مراحل و شرایط خرید کالا از Alibaba

  سایت خارجی علی بابا یکی از سایت‌های چینی معتبر و از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که نیاز خریداران آنلاین را در سراسر جهان پوشش می‌دهد. این سایت بیشتر به خرید عمده محصولات می‌پردازند و شما م...

  راهنمای خرید عمده از چین ؛ بهترین نکات برای پیشرفت و گسترش روابط تجاری خود

  امروزه خرید و فروش‌های جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته‌اند و بسیاری از افراد به دنبال خریدی موفق با کمترین قیمت و بالاترین کیفیت هستند. خرید عمده از چین یکی بهترین روش‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌هاست و ...

  خرید اینترنتی بدون کارت بانکی ؛ معرفی بهترین روش‌های انتقال وجه بدون کارت

  امروزه خرید و فروش اینترنتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از سایت‌های خارجی یا داخلی به صورت آنلاین خرید کنند. از آنجا که برای خرید کالا از سایت‌های خرید و فروش نیا...

  فروش در سایت ebay ؛ چگونه کسب درآمد موفق از سایت ebay داشته باشیم؟

  سایت خرید و فروش ebay از بزرگ‌ترین سایت‌های تجارت انلاین در سطح جهان است که با ارائه خدمات کاربردی در زمینه خرید، فروش، مزایده و حراجی‌های بی‌نظیر توانسته محبوبیت زیادی کسب کند. اگر به دنبال کسب درآمد...

  آموزش تمام نکات و مراحل خرید و مزایده از سایت eaby

  سایت خرید ایبی یکی از برترین فروشگاه‌های اینترنتی جهان است که بخاطر حراجی‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد بسیار محبوب است. این سایت با فراهم سازی امکان مزایده، خرید و فروش به صورت آنلاین توجه کاربران زیا...

  نحوه ساخت حساب پی پال؛ انتقال پول به روشی ساده با افتتاح حساب پی پال

  پی پال یکی از سرویس‌های معتبر پرداخت و انتقال پول به صورت آنلاین است که این امکان را به کاربرانش می‌دهد تا با ایجاد حساب‌های مجازی به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه‌ای سریع، امن و ر...

  معروف‌ترین شهرهای چین

  اگر قصد سفر به چین را دارید این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا هیچ کدام جاذبه های گردشگری چین را از دست ندهید. در ادامه با معروف ترین شهرهای چین آشنا خواهید شد. ...

  آموزش خرید از ایبی؛ آموزش مراحل ساخت اکانت جدید در سایت ebay

  شرکت ebay از جمله شرکت‌های معتبری است که در حوزه تجارت الکترونیک در آمریکا فعالیت می‌کند. این شرکت با راه‌اندازی سایت خرید ایبی امکان مزایده، خرید و فروش محصولات را به صورت آنلاین فراهم کرده است. اگر ...

  0

  دیدگاه کاربران عزیز